[KONIECZNIE PRZECZYTAJ!] Nazwa tematu w dziale POMOC

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[KONIECZNIE PRZECZYTAJ!] Nazwa tematu w dziale POMOC

Postprzez Laskos » 30 lis 2009, o 23:22

Panowie!

Coraz więcej tematów nie spełnia kryteriów postawionych przez administrację serwisu.

W oryginale, komunikat wygląda tak:
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym [] oraz precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki. Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.

Ja wyjaśnię to od początku. I teraz przykozaczę :F Nie chcę widzieć, że ktoś coś opuszcza!

ZAKŁADAMY TEMAT W DZIALE POMOC

1. Używamy wyszukiwarki, by sprawdzić, czy danego tematu nikt wcześniej nie poruszał.
2. Klikamy button "Nowy temat"
3. Przechodzimy do sedna - wpisujemy nazwę tematu.
4. Szczegółowo i PRZEJRZYŚCIE opisujemy problem.

Myślę, że punktu pierwszego i drugiego nikomu nie trzeba objaśniać.
Problemem dla wielu jest podpunkt 3 i 4, z tego co widzę.

Co do "trójki".
W nawiasach kwadratowych wpisujemy markę oraz model swojego pojazdu. Dobrze by było wpisać też rok produkcji, gdyż niektóre modele miały robione zmiany w konstrukcji z każdym rokiem(np. Kawasaki Ninja). Przykładowo wygląda to tak:
Wersja podstawowa: [Simson SR 50]...
Wersja z rokiem produkcji: [Simson SR 50 `89*]...

Następnie przechodzimy do powierzchownego opisania problemu. Przykłady:
Wersja podstawowa: [Simson SR 50]Problem z ustawieniem obrotów
Wersja z rokiem produkcji: [Simson SR 50 `89]Problem z ustawieniem obrotów

Powyżej, mamy pogrubioną, przykładową nazwę całego tematu.
Przechodzimy do opisania problemu.
Pamiętajmy - piszemy jasno, przejrzyście, na temat, starajmy się używać znaków interpunkcyjnych i piszmy informacje oddzielnie, a nie wszystko na kupie.

Przykładowy_user napisał(a):Witam! Mam problem z moim Simsonem. Otóż nie mogę ustawić obrotów. Próbowałem kręcić śrubą od obrotów, od składu powietrza, a nawet regulacją luzu linki, lecz nic to nie daje. Co mogę zrobić?


Tak więc, mamy już całą nazwę tematu i opis awarii.

Najczęściej używane motorowery, które się knocą, a mogą znaleźć się w klamrach( [pojazd] ) to:
Z Rometów:
Ogar 200(optymalnie Jawa Mustang*223*)
Ogar 205, Kadet i motorynka Pony*023*
50 T-1, 50 TS-1, 50 T-3*019*
Komar
Chart 210

Z Jaw:
Mustang(optymalnie Romet Ogar 200)*223*
21 "Kaczka"*223*

Z Simsonów:
S 51*M531/541*
SR 50*M531/541*
S 53*M531/541*
--
S 50*M53*
Schwalbe*M53*.

Z motocykli są to:
MZ:
TS: 150, 250
ETZ: 150, 250, 251
Jawa: TS 350, CZ 350(uwaga! CZ posiada jedynie silnik Jawy, lecz jest to inna fabryka), Perak i Kyvacka

Mam nadzieję, że oświeciłem niektórych użytkowników MM.
Pozdrawiam ;)

* - Rocznik `89 został podany przykładowo.
*023* - jest to oznaczenie silnika. Opcja ułatwia rozróżnianie typów piździków i oryginalnie montowanych tam silników.
Ostatnio edytowano 26 sty 2010, o 14:32 przez Laskos, łącznie edytowano 2 razy
Zacieranie "eSa": 360/1000 km :F
Sezon zakończony. Nabite: 3100 km
Na SFT jest ***, jedziesz, muł taki ku*ewny i jak wyrwie, to nie wiadomo czy cisnąć, czy ratować plastiki, czy hamować

De gustibus non est disputandum.
Avatar użytkownika
Laskos
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 21:54
Lokalizacja: Milanówek

[KONIECZNIE PRZECZYTAJ!] Nazwa tematu w dziale POMOC

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 lis 2009, o 23:22

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Tomek » 1 gru 2009, o 22:57

Laskos napisał(a):Przykładowo wygląda to tak:
Wersja podstawowa: [Simson SR 50]...

No dobra, wszystko pięknie ale co napisać kiedy jest coś takiego:
Potrzebny fachowiec i pomoc w dylemacie (podałem przykładowo, bo temat był "na górze" i nie musiałem szukać)
W takiej sytuacji jak pisac? Tak:
[dylemat] potrzebny fachowiec
albo [fachowiec] pomoc w dylemacie :F
Czy tak jak jest?
Nie myślcie, że się czepiam, bo nie rozumiem czy w takiej sytuacji pisać ten nawias czy nie? :hmm:
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Postprzez Laskos » 1 gru 2009, o 22:59

To wtedy odsyłamy tu: viewtopic.php?t=18216

Od tego ten temat jest.
Zacieranie "eSa": 360/1000 km :F
Sezon zakończony. Nabite: 3100 km
Na SFT jest ***, jedziesz, muł taki ku*ewny i jak wyrwie, to nie wiadomo czy cisnąć, czy ratować plastiki, czy hamować

De gustibus non est disputandum.
Avatar użytkownika
Laskos
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 21:54
Lokalizacja: Milanówek

Postprzez bishofek » 1 gru 2009, o 23:44

No tak ale użytkownik który się dopiero zarejestruje założy temat w dziale pomoc bo jej potrzebuje a nie będzie patrzył do działu MotoChat czy tam jest temat który mu pomoże.
Wg. mnie powinni być moderatorzy którzy by taki post przenieśli do odpowiedniego tematu/działu.
Usługi Informatyczne,serwis komputerowy,instalacje oprogramowania,opieka informatyczna, pomoc przy zakupie sprzętu. Na terenie Gliwic i okolic. TANIO!

Naprawa motorowerów na terenie Gliwic i okolic !

Już dłużej nie mogę się ukrywać !
Kocham Cię MarQS !!
Avatar użytkownika
bishofek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 18 cze 2009, o 17:23
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez marcing17 » 1 gru 2009, o 23:47

A wg mnie to robicie zamote na forum, kiedyś było tu lepiej...
///M42B18 136KM
Avatar użytkownika
marcing17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3722
Dołączył(a): 19 kwi 2007, o 20:31
Pochwały: 1
Pojazdy: Romet Pony 50M-2, Komar 2350, BMW E30 316i Coupe

Postprzez Laskos » 1 gru 2009, o 23:53

Panowie, chcecie pogadać, to w "co byśmy zmienili", z łaski swojej, hm? Nie róbmy w tym temacie niepotrzebnego burdelu.
Zacieranie "eSa": 360/1000 km :F
Sezon zakończony. Nabite: 3100 km
Na SFT jest ***, jedziesz, muł taki ku*ewny i jak wyrwie, to nie wiadomo czy cisnąć, czy ratować plastiki, czy hamować

De gustibus non est disputandum.
Avatar użytkownika
Laskos
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 21:54
Lokalizacja: Milanówek

Postprzez Mateusz » 2 gru 2009, o 00:03

A wg mnie to robicie zamote na forum, kiedyś było tu lepiej...


:yes:
Kiedyś było 5 kategorii, wszystko było proste.
Teraz trzeba codziennie uczyć się od nowa gdzie o co zapytać, jak sformułować nazwę, gdzie zgłosić problem.

Strasznie skomplikowane, jestem na NIE takim rozwojom.
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez dorcia » 2 gru 2009, o 00:33

Jak dla mnie jest tego dosyć sporo i można popełnić błąd.Kiedyś mi się pokićkało ale moderator szybko się zorientował i naprawił mój błąd i przerzucił mój wpis do prawidłowego działu i chyba tak powinno być.Moderator chyba Piotrek bystry facet.
dorcia
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 313
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 22:11
Lokalizacja: Grudziądz. kujawsko-pomorskie

Postprzez Marek.K. » 2 gru 2009, o 15:08

tu nie ma moderatorów tylko 3 @dminów
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Postprzez bishofek » 2 gru 2009, o 15:32

A powinni być.
Ja proponuję napisać do admina prośbę o wprowadzenie grupy moderatorów.
Kogoś kto często odwiedza forum pisze poprawnie po Polsku i by chciał się zająć takimi sprawami.
Usługi Informatyczne,serwis komputerowy,instalacje oprogramowania,opieka informatyczna, pomoc przy zakupie sprzętu. Na terenie Gliwic i okolic. TANIO!

Naprawa motorowerów na terenie Gliwic i okolic !

Już dłużej nie mogę się ukrywać !
Kocham Cię MarQS !!
Avatar użytkownika
bishofek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 18 cze 2009, o 17:23
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Koner » 2 gru 2009, o 16:46

Przytoczę cytat z tego tematu: http://www.motomaniacy.com/viewtopic.php?t=2
Piotrek napisał(a):Bowiem takie czynności administracyjne strasznie psują klimat bo user boi się pisać. Z tego rownież powodu na naszym forum nie ma (i nigdy nie będzie) Moderatorów. Aktualnie jedynymi osobami, które sprawują pieczę nad forum są Admini


Przeważnie jest tak,że kilka razy w ciągu dnia każdy z adminów jest na forum i zajmuje się takiego typu sprawami.Więc moderatorzy nie są potrzebni.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Komar Rider » 2 gru 2009, o 17:39

Mateusz napisał(a):Strasznie skomplikowane, jestem na NIE takim rozwojom.


Myślę, że wypada mi tutaj zabrać głos ;) Nowy Użytkownik ma 100% prawo do niezaznajomienia się, z wszystkimi działami forum. Tematy, założone w Alei MotoManiaków, zostały powołane do tego, aby ułatwić i usystematyzować naszą współpracę na forum. Naszym zadaniem jest pokazywanie nowym Użytkownikom, do czego służą owe tematy. Niestety, trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ informowanie kilkunastu Userów miesięcznie może człowieka wytrącić z równowagi :P

bishofek napisał(a):A powinni być.


Nie trzeba być moderatorem, aby sprawnie pomagać forum.

Przykład:

Użytkownik widzi jakiś temat, w którym chciałby zainterweniować. Natychmiast go raportuje, dając swoją propozycję rozwiązania problemu, a resztą zajmują się Admini ponieważ:

Koner napisał(a):Przeważnie jest tak,że kilka razy w ciągu dnia każdy z adminów jest na forum i zajmuje się takiego typu sprawami.Więc moderatorzy nie są potrzebni.


Tyle ode mnie ;)
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez bishofek » 3 gru 2009, o 01:04

Komar Rider

Zgadzam się z Tobą lecz gdyby była grupa np 2-3 moderatorów administratorzy nie musieliby się zajmować takimi "głupstwami".
Załóżmy że jest 3 moderatorów to jeden ma dział Jednoślady drugi Cztery kółka itp.
Wtedy admini mogą się zajmować usprawnianiem forum.
Usługi Informatyczne,serwis komputerowy,instalacje oprogramowania,opieka informatyczna, pomoc przy zakupie sprzętu. Na terenie Gliwic i okolic. TANIO!

Naprawa motorowerów na terenie Gliwic i okolic !

Już dłużej nie mogę się ukrywać !
Kocham Cię MarQS !!
Avatar użytkownika
bishofek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 18 cze 2009, o 17:23
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Komar Rider » 3 gru 2009, o 17:03

bishofek już kiedyś proponowałem Administracji taką "Grupę Szybkiego Reagowania" tylko, że w innym wydaniu i solidne argumenty wytrąciły mnie z równowagi :P

Jeśli już mówimy o GSR to można założyć taką "nieformalną" grupę. Będą to zwykli Użytkownicy, którzy umówią się, kto jaką wartę trzyma. Będą oni robić to o czym mówię od dłuższego czasu- raportować, raportować i jeszcze raz spamow... eee... raportować :P

Jeśli już pojawi się jakiś moderator (lub grupa moderatorów) to nie może być tak, że ktoś wykonuje swoją moderatorską pracę, a część Użytkowników nie wie, kto tutaj jest moderatorem. Toteż trzeba będzie poumieszczać w nazwach działów, kto jest tutaj moderatorem, dodatkowo trzeba będzie przyznać modom jakąś rangę i kolorek. A takie rzeczy upodobnią nas do innych for i stracimy to, co nas wyróżnia- mianowicie klimat tego forum. Nasi Admini są grupą ewenementalną. Niby najważniejsza ranga na forum, a tymczasem zwykli Użytkownicy, z którymi można sobie po ludzku porozmawiać. A jak ktoś zobaczy, że pod Adminami jest jeszcze ktoś i może nawet jeszcze ktoś, to taka hierarchia będzie doprowadzać do tego, że ludzie będą czuć się nieswojo na forum i przez to, będą czuć się mało ważni. Bo teraz już ważna funkcja na forum (mówię o funkcjach wyższych niż zwykły User), nie będzie "wyróżnieniem", nie będzie wyjątkową funkcją (a jednak tę funkcję pełnią zwykli ludzie, tak jak opisałem ich powyżej, mimo że funkcja jest wyjątkowa), tylko po prostu nadaniem prawa do kasowania tematów itp... A takie rzeczy straaasznie psują klimat.

Na takie sprawy należy patrzeć nie tylko pod względem technicznym, ale także pod względem idei tego forum, którą jest zapewne stworzenie klimatycznego forum "dla ludzi pozytywnie zakręconych wokół własnych kółek".
Ot KR się popisał... pisaniem :P
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez bishofek » 3 gru 2009, o 18:25

Komar Rider

No to się rozpisałeś :)

Ja bym chętnie dołączył jeśli taka grupa powstanie.
Chętnie bym się zajął działem pomoc ponieważ tutaj zaglądam najczęściej.
Trochę rzadziej jestem na Motochacie Czy O Nas.

Trzeba by było znaleźć grupę osób chęnych podjęcia się takiego działania oraz otrzymać zgodę adminów na zalewanie ich raportami :twisted:
Usługi Informatyczne,serwis komputerowy,instalacje oprogramowania,opieka informatyczna, pomoc przy zakupie sprzętu. Na terenie Gliwic i okolic. TANIO!

Naprawa motorowerów na terenie Gliwic i okolic !

Już dłużej nie mogę się ukrywać !
Kocham Cię MarQS !!
Avatar użytkownika
bishofek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 18 cze 2009, o 17:23
Lokalizacja: Gliwice

Następna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości