Jazda motorem bez uprawnienia po terenie prywatnym....

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Jazda motorem bez uprawnienia po terenie prywatnym....

Postprzez daniel17 » 29 cze 2007, o 22:06

Witam
Posiadam motor marki WSK (wiem że nie jest to motorower ale może Ktoś się zna), i chciałbym się dowiedzieć czy bez jakiegokolwiek uprawnienia, czyli nie mam prawa jazdy na ten sprzęt (mam 18 lat ale nie mam uprawnienia na kierowanie motorem), motor nie jest zarejestrowany, nie posiada ubezpieczenia i czy takim sprzętem mogę jeździć ) po TERENIE PRYWATNYM (dokładnie jest to pole o powierzchni 10 ha należące do mojego wujka, chciałbym tam poszaleć po zbiorze ziarna) bez złamania żadnego z przepisów kodeksu drogowego??

Prosił bym o odpowiedzi w tej sprawie ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam Daniel
daniel17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 cze 2007, o 21:52

Jazda motorem bez uprawnienia po terenie prywatnym....

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 cze 2007, o 22:06

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mr.Rezystor » 29 cze 2007, o 22:14

Na to nie trzeba uprawnień, ale jeśli coś ci się stanie lub spowodujesz jakiś wypadek albo inne zdarzenie to wtedy mogą być nieprzyjemności.
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8

Postprzez endek » 29 cze 2007, o 22:16

e po polu nikt cie nie bedzie ganiał chyba ze wujo sie zezłości ze mu orasz
:D
pozdr

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Piotrek » 29 cze 2007, o 22:42

Nie jest to droga publiczna a więc jak najbardziej możesz tam jeździć czymkolwiek tylko sobie zechcesz. Nie koniecznie tu musi być teren prywatny - możesz jeździć nawet po terenach państwowych (łąkach itp) grunt tylko aby opona nie tknęła drogi publicznej. Co do jazdy po polu to jedynie takie zagrożenie może Cię spotkać, że wujaszek Cię zaskarży iż wtargnąłeś na jego teren prywatny no i.., że przebijesz sobie oponę na ściernisku :-p
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez daniel17 » 29 cze 2007, o 22:47

Dzięki za odpowiedź to jest to o czym chciałem się dowiedzieć.

To teraz jeszcze jedno pytanko jeździć mogę na terenie prywatnym a co z dojazdem....pole wujaszka jest ok 2 km od miejsca pobytu motoru, czy mogę prowadzić taki niezarejestrowany sprzęt bez żadnych konsekwencji prawnych?

Sory że się tak o wszystko dopytuję ale chciałbym aby było to wszystko zgodne z prawem bez żadnych wykroczeń..wiem że niektórzy to bez niczego po asfalcie poginają ale mi tak nie wolno, nikt za mnie mandatu nie zapłaci...
Ostatnio edytowano 29 cze 2007, o 22:57 przez daniel17, łącznie edytowano 1 raz
daniel17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 cze 2007, o 21:52

Postprzez Piotrek » 29 cze 2007, o 22:51

daniel17 napisał(a):boję się o to że jak jakiemuś kolesiowi będzie za głośno albo jak stróże prawa pojadą to czy czasami mnie do kontroli nie wezmą i czy takie coś się mandatem nie skończy....jak sadzicie?


To już całkiem inna kwestia. Jazda będzie legalna ale jeśli WSKa głośno chodzi, smrodzi to sąsiedzi mogą to odebrać jako jako zakłócanie spokoju i za takie coś już możesz mieć wizytę panów policjantów ale do jazdy i WSK nie mają prawa się doczepić
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez daniel17 » 29 cze 2007, o 23:01

To już całkiem inna kwestia. Jazda będzie legalna ale jeśli WSKa głośno chodzi, smrodzi to sąsiedzi mogą to odebrać jako jako zakłócanie spokoju i za takie coś już możesz mieć wizytę panów policjantów ale do jazdy i WSK nie mają prawa się doczepić[/quote]


Rozumiem, ale nie mam zamiaru robić jakiegokolwiek tuningu układu wydechowego tak więc nie będzie chodziła głośniej od standardu.
daniel17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 cze 2007, o 21:52

Postprzez Pawlus » 29 cze 2007, o 23:34

po drogach gruntowych i terenach prywatnych jezdzisz czym chcesz bez uprawnien, a zeby jezdzic po drogach utwardzonych musisz miec dokumenty
Avatar użytkownika
Pawlus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 738
Dołączył(a): 17 kwi 2007, o 17:32
Lokalizacja: DOA

Jazda motorem po terenie prywatnym romet zxt 125 motorower .

Postprzez Kondzix » 23 lut 2021, o 16:24

Miałbym też takie 1 pytanie do was
Posiadam motor marki romet zxt 125 jest to motorower i czy mogę jeździć nim po terenie prywatnym takim jak podwórko łąka pole to wszystko należy do mojego dziadka który zezwala na jeżdżenie po tym terenie a pytam się dlatego że jeździłem po łące i zatrzymał mnie policjant i powiedział że jeśli niemam uprawnień niemam prawa jeździć motocyklem i musiałem go odstawić odpowiedzcie jak najszybciej
Kondzix
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lut 2021, o 16:17
Pojazdy: Romet zxt 125

Re: Jazda motorem po terenie prywatnym romet zxt 125 motorow

Postprzez Posimsonowany » 8 mar 2021, o 10:01

Kondzix napisał(a):Miałbym też takie 1 pytanie do was
Posiadam motor marki romet zxt 125 jest to motorower i czy mogę jeździć nim po terenie prywatnym takim jak podwórko łąka pole to wszystko należy do mojego dziadka który zezwala na jeżdżenie po tym terenie a pytam się dlatego że jeździłem po łące i zatrzymał mnie policjant i powiedział że jeśli niemam uprawnień niemam prawa jeździć motocyklem i musiałem go odstawić odpowiedzcie jak najszybciej

Po terenie prywatnym swojego dziadka to nawet pijany możesz jeździć i nic im do tego :F
Avatar użytkownika
Posimsonowany
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 533
Dołączył(a): 4 lis 2017, o 18:35
Lokalizacja: Puławy
Pochwały: 14
Pojazdy: Simson s51 enduro 1987, fiat 125p 1990, ursus c360 1982

Jazda motorem bez uprawnienia po terenie prywatnym....

Postprzez Kondzix » 8 mar 2021, o 12:36

Jeszcze powiedział że jak zobaczy mnie jeszcze raz to *** mi zakaz robienia prawa jazdy na 2 lata i właścicielowi motoru czyli mojemu dziadkowi bo dziadek jest właścicielem bo ja nie mam 18 lat i nie mogę być właścicielem tego motoru motor jwts też zarejestrowany na dziadka i powiedział że mandat ***
Kondzix
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lut 2021, o 16:17
Pojazdy: Romet zxt 125

Jazda motorem bez uprawnienia po terenie prywatnym....

Postprzez JanekZ » 1 gru 2021, o 17:11

Poproś policaja o podstawę prawną jego interwencji, tzn jaki przepis naruszyłeś wg niego. Bo w ustawie o ruchu drogowym piszą, że przepisy ruchu obowiązują na drogach publicznych w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu. O tu
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 0110Lj.pdf
Serwus
JanekZ
Avatar użytkownika
JanekZ
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 397
Dołączył(a): 29 sty 2009, o 14:04
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości