Motorower dla 14-latka.

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Re: Motorower dla 14-latka.

Postprzez naveintre » 19 lip 2012, o 17:08

Rudy102 napisał(a):naveintre, Nie no wiadomo, ale trochę lat to już ma. Fakt że jak coś się zepsuje to się samemu naprawi nie tak jak w skuterach. Ale te sprzęty się za bardzo nie nadają do dłuższych podróży.

Ale ja wygłaszam swoją opinie :) Ja w tym sezonie miałem 2 przmusowe postoje. Raz mi świeca padła i drugi raz kabelek sie urwał. A naprawy nietrwały wiecej jak 2 minuty. Jeśli to są "awarie" to ok aczkolwiek padnieta swieca czy poluzowany kabel może sie zdażyć nawet w nowym moto.
Ale te sprzęty się za bardzo nie nadają do dłuższych podróży.

A które 50ccm sie nadaje? Może jakieś markowe yamachy czy aprille które maja po 6 biegów lepiwj sobie radzą. Ja jechałem ostatnio w 2 osoby na zumyko gr200. MASAKRA raz ,ze to sie ledwo zbierało dwa ,że pod wiatr na 2 musiałem jechać. Polskie i czeskie motory dlatego są uważane za awaryjne bo są tańze od np simsonów. I jak ktoś kupi simsona dajmy na za 2k czy 1,5k to bedzie o niego dbał bo to juz jednak toche kasy kosztowało. A jak za przeproszeniem jakie wiejskie dziecko kupi jawke czy rometa za 200zł której szanować nie bedzie bo co to 200zł i która poszanowana niebyła to mu się będzie psuć. Ja ze swoim też sie męczyłem sporo czasu a nawet go pchałem w zeszłym roku na początku pare km do domu. Ja np jak rozmawiam abo nawet jestem zaczepiany przez starsze osoby na ulicy to jeszcze żaden posiadacz rometa kiedy by on nowy nie powiedział ,ze to zła maszyna. A koledze z tematu niema co polecać zetek czy czego podobnego bo mając 145 wzrostu nebedzie mu ie tym fajnie jeździć. A jeśli jeteśmy juz w temacie chiny to jak ci się jeździ tym ogarem 900 kuzyna czy kogotam? Bo może to było by dobre dla ciebie.
A jawke dlatego mu polecam bo skoro ma kasy na nowe moto to stac go bedzie tez kupić jawke i zrobic w niej porzadny remont. A motor gabarytów jawki właśnie był by najlepszy. Bo i osiagi ujdą i wielkość w sam raz. Tylko jej gabarytowego odpowiednika w nowych moto niema.
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Re: Motorower dla 14-latka.

Postprzez Pani Kontekstowa » 19 lip 2012, o 17:08

Pani Kontekstowa
 

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Brian » 19 lip 2012, o 17:29

Witam
Od ponad roku posiadam Ogara 900.
Ciężko znaleźć motorower lżejszy od niego poza skuterami. Suchy waży chyba 90kg, zbiornik paliwa prawie 5 litrów i oleju prawie 1l. Jeśli możesz przełożyć nogę nad siedzeniem to polecam Ci go. Na centralkę nie musisz go stawiać, bo masz boczną stopkę. Dużej mocy nie ma, bo to 4T. Ogary były produkowane 2007-2011r. Nowego jeszcze możesz kupić (ok. 3000zł) i jeśli będziesz dbał o niego zrobisz wiele kilometrów. W chińczykach panuje zasada "jak dbasz, tak masz". Niektórzy dbają i też im się popsują, ale zdecydowanie rzadziej się psują niż tym, którzy nie dbają. 4T jest bardziej niezawodne niż 2T i dużo wytrzymalsze, tym samym lepsze dla Ciebie. Masz możliwość jazdy ogarem, to pomyśl, czy byś go nie chciał. Propozycja godna uwagi. Jeśli kupujesz nowego to bierz najtańszego, bo tracą na wartości i nie warto dużo wydawać. Jeśli używany, to weź kogoś, kto się zna, na oględziny moto, bo nie każdy dba. Części są tanie. Dużo możliwości tuningu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Brian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 lip 2012, o 17:03
Lokalizacja: PGN
Pojazdy: Romet Ogar 900

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Rudy102 » 19 lip 2012, o 17:36

naveintre, Chodzi o to że po prostu bałbym się jechać gdzieś dalej. A nóż coś poważnego się zepsuje? Nie mówię że są złe ale lata świetności mają za sobą.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Re: Motorower dla 14-latka.

Postprzez naveintre » 19 lip 2012, o 18:02

Rudy102 napisał(a):naveintre, Chodzi o to że po prostu bałbym się jechać gdzieś dalej. A nóż coś poważnego się zepsuje? Nie mówię że są złe ale lata świetności mają za sobą.

No widzisz ty sie boisz a ja nie :) I powiem ci ,ze jesli ktoś by przedemna postawił nową chine ze klepu i mojego rometa w takim stanie jak dziś pod blokiem stoi(i moknie) i kazał mi teraz siadać i jechać na drugi koniec polski to siadam na rometa :)
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Phantom » 19 lip 2012, o 18:25

naveintre, nie żartuj... Romety i Jawki to Fiat 126, a Zeta to Mercedes.
Co kto lubi...
Myslisz że ja byłem takim fanem nowych wyrobów? Skąd! Dopiero od czasu jak mam Zetę to zmieniłem zdanie, ale kupowałem ja ze strachem. Jednak jest kolosalna róznica z korzyścią dla Zety.
30 lat jeździłem Rometami i Komarkami więc mam porównanie i wiem co mówię. Nic nie mam do starszych maszyn, ale bądźmy uczciwi....
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Motorower dla 14-latka.

Postprzez naveintre » 19 lip 2012, o 18:30

Na pewno zetka jest wygodniejsza w eksploatacji od rometa tego powiedzieć nie mozna. Rozrusznik lepsze hamulce i zawieszenie. Ale z awaryjnoscia sie niezgodzę :)
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Brian » 19 lip 2012, o 18:33

Ja myślę, że wiele zależy od tego jak się użytkuje sprzęt, dba się o niego, do czego się używa i jak. :)
Avatar użytkownika
Brian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 lip 2012, o 17:03
Lokalizacja: PGN
Pojazdy: Romet Ogar 900

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Marek.K. » 19 lip 2012, o 20:38

naveintre, jawka bezawaryjna, jeśli wymienisz wszystkie poważne psujace się rzeczy w tym czymś (wału orginalnego mało kiedy widziałem w dobrym stanie, tak samo krzywki, wiecznie zjeżdzone, choć w polskim silniku nigdy tego nie zauważyłem.

a jesli jesteś taki znawca to powiedz co w moim jest, jak się nagrzeje na wysokich zaczyna brzęczęć, ale tylko na wysokich, traci moc, a zimny idzie jak burza, po długim postoju nawet podchodze, przeleje i z kopa odpala, i nie tryzma wolnych za bardzo jak ciepły i też ma zmulone wejscie na obroty jak jest ciepły.
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Michallres » 19 lip 2012, o 21:15

Miałem chinola 3 lata i zrobiłem nim ok 3 tyś km więc mogę coś powiedzieć na ten temat.
W 2008 roku kupiłem sobie Kingwaya colibera, moje marzenie to było mieć taką piękną niebieską strzałę. Po kupnie, nie znając się zbytnio nie docierałem go jeździłem na maxa, ale krótkie dystanse bo nie miałem karty, więc jeździłem tylko po ulicy. Przejeździłem cały sezon 2009-2010 oczywiście bez awaryjnie. Skuter chodził bardzo dobrze, choć mocy to to za dużo nie miało. Po zdjęciu blokad udało mi się go rozbujać do 80km/h za tirem :F Pamiętam jak wszystko się trzęsło :mrgreen:
Ogólnie chodził do samego końca, po czym sprzedałem go bo był na mnie za mały ( jednak na ~190cm wzrostu to jest za mały skuterek) Sprzedałem też dosyć dobrze w bliskie okolice poszedł, i z tego co wiem jeździ do dziś.

Jedyne co pamiętam to jak mi się kopka urwała wraz z kawałkiem pokrywy.

Podsumowując:
Jeśli ogar 900 ci się podoba i jest dla ciebie dobry to bierz ! Ja też marzyłem o takim ogarze :mrgreen: Pamiętam jak nowe pokazywali na TVN turbo chyba jak się składa czy coś, ale brakło mi 500zł na ogara i kupiłem kingwaya ;)
Avatar użytkownika
Michallres
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3142
Dołączył(a): 15 lip 2009, o 16:35
Lokalizacja: Złoczew/Łódź
Pochwały: 5
Pojazdy: XTZ 750, ETZ 251, Audi A8 D2

Motorower dla 14-latka.

Postprzez olo537 » 19 lip 2012, o 22:10

Ja mam kingwaya allegro (skuter) zarejestrowany od kwietnia 2011 roku od tamtej pory zrobilem nim 6000km no przyznam że jakąś tam awarie miałem ponieważ coś sie stało z popychczami zaworów i jakoś ciężko chodziły trzeba było wymienic jak miałem przejechane jakos 3k km . Teraz mam przebieg 6600 i mam większy problem z powodu że pękł mi tam bodajże karter w okolicach magneta dość spore pękniecie lata mi cały tłumik i taki obwisły jest . Kingwaya normalnie docierałem pomalutku chyba do 700 km a jednak nieco wieksze awarie sie zdażają. Także nim nie szaleje nie wiadomo gdzie
Avatar użytkownika
olo537
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 893
Dołączył(a): 26 cze 2009, o 19:41
Lokalizacja: STARACHOWICE
Pochwały: 1
Pojazdy: 2x Jawa 50 Mustang ,Komar 2350 , Kingaway Allegro, Romet Chart 210, MBK , MZ ETZ 150

Re: Motorower dla 14-latka.

Postprzez naveintre » 19 lip 2012, o 22:28

Marek.K. napisał(a):naveintre, jawka bezawaryjna, jeśli wymienisz wszystkie poważne psujace się rzeczy w tym czymś (wału orginalnego mało kiedy widziałem w dobrym stanie, tak samo krzywki, wiecznie zjeżdzone, choć w polskim silniku nigdy tego nie zauważyłem.

a jesli jesteś taki znawca to powiedz co w moim jest, jak się nagrzeje na wysokich zaczyna brzęczęć, ale tylko na wysokich, traci moc, a zimny idzie jak burza, po długim postoju nawet podchodze, przeleje i z kopa odpala, i nie tryzma wolnych za bardzo jak ciepły i też ma zmulone wejscie na obroty jak jest ciepły.

A powiedz ty mi dlaczego mi w mondeo po osiagnięciu przez silnik temperatury 70C trzeba chwile dłużej pokręcić rozrusznikiem?
Taki niby z ciebie kolekcjoner zwaFca itp a każesz komuś rozwiązywać ci problem jakiegoś dzwonienia. Daj posłuchać. Bo samo "dzyń dzyn" albo "dzwoni" czy brzęczy to troszke mało . Mi też coś "dzwoni" na wysokich ale jedzie normalnie. :shock: Dziwne nie? A też dzwoni.
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Marek.K. » 20 lip 2012, o 09:46

naveintre, chłopie, ja w tych karterach pół silnika zmieniłem i nic nie pomaga, na każdym innym ustawieniuz apłonu jest to samo, gaźnik zmieniałem i nic, coś mam pochrzanione te kartery :F
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Motorower dla 14-latka.

Postprzez naveintre » 20 lip 2012, o 11:06

Marek.K. napisał(a):naveintre, chłopie, ja w tych karterach pół silnika zmieniłem i nic nie pomaga, na każdym innym ustawieniuz apłonu jest to samo, gaźnik zmieniałem i nic, coś mam pochrzanione te kartery :F

No i?
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Rudy102 » 20 lip 2012, o 11:13

A mi huczy dzwoni i jeździ normalnie tylko nagrać się musi zanim zyska moc. :mrgreen: Tylko filtr powietrza go przymulał przykleiłem stary stożek na taśmę i jakoś się do remontu dotoczy.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Motorower dla 14-latka.

Postprzez harleydavinson » 20 lip 2012, o 16:56

A co powiecie o Suzuki GS50 ?
Obrazek
Avatar użytkownika
harleydavinson
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18 lip 2012, o 19:29
Pojazdy: składak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 87 gości