Motorower dla 14-latka.

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Motorower dla 14-latka.

Postprzez honda10282 » 20 lip 2012, o 19:34

jeśli masz gdzie go zobaczyć i dobrze Ci się siedzi i jeździ to biesz silnik to taki jak w ogarze 900 tylko że ten jest markowy. Duża możliwość tuningu :yes:
Avatar użytkownika
honda10282
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:40
Lokalizacja: A co? spod jasła RJS
Pochwały: 22
Pojazdy: Komar MR232 "sztywniak"68r. & Romet Pony 50 M2 81r.

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Pani Kontekstowa » 20 lip 2012, o 19:34

Pani Kontekstowa
 

Motorower dla 14-latka.

Postprzez harleydavinson » 20 lip 2012, o 19:54

Jedyny problem- Znalezienie go : )
Obrazek
Avatar użytkownika
harleydavinson
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18 lip 2012, o 19:29
Pojazdy: składak

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Patryk. » 20 lip 2012, o 21:06

http://images02.olx.pl/ui/11/24/67/1306 ... lodawa.jpg juz prędzej .. takie Suzi to tylko in Japan :wink:
Patryk.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2119
Dołączył(a): 25 lip 2009, o 11:35
Pochwały: 7

Motorower dla 14-latka.

Postprzez moreno33 » 21 lip 2012, o 01:24

Wiem ,że stare motorowery nie wchodzą w grę,ale ja polecilbym Ci Simsona. Nie będzie tyle problemów co z Jawka. Kiedy miałem Ogara 200 miałem przyjemność smigac Simsonem kumpla. Naprawdę byłem pod wrażeniem. Ostatnio też chwilę pojezdzilem i mimo,że jeżdżę dużo mocniejszym i wgl Mińskiem to nie mogli mnie kumple ściągnąć na pobocze,tak mi się fajnie jeździło.
Avatar użytkownika
moreno33
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:20
Lokalizacja: ŚLĄSK/Sosnowiec
Pojazdy: Mińsk 125 '89

Motorower dla 14-latka.

Postprzez harleydavinson » 21 lip 2012, o 11:43

Musze kiedyś zrobić rundkę na simsonie.
Duuuużo osób go chwali.
A powiedz-moreno33, jak się na nim siedzi. Wygodny jest? Da się na nim jechać gdzieś dalej?
Obrazek
Avatar użytkownika
harleydavinson
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 131
Dołączył(a): 18 lip 2012, o 19:29
Pojazdy: składak

Re: Motorower dla 14-latka.

Postprzez piotrek023 » 21 lip 2012, o 21:36

Sam jeżdże simsonem, a w garazu mam jeszcze owego ogara. Różnica między nimi jest nieporownywalna. Simson jest dość wygodny, jak najbardziej nadaje sie na dłuższe trasy, ma zawiesznie tłumione olejem, jest niski dlatego dobrze sie prowadzi i przede wszystkim jak znajdaziesz w dobrym stanie pojeździsz dużo dłużej bez awarii niż chiński skuter, a przede wszystkim jest łatwy dostęp i naprawa jeśli już masz awarie. Pomyśl o tym, że takimi simsonami ludzie jeżdżą nawet po 30 lat i nadal są lepsze od chinoli. :)
Avatar użytkownika
piotrek023
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 675
Dołączył(a): 16 mar 2011, o 17:51
Lokalizacja: Bolesławiec
Pochwały: 5
Pojazdy: zapi*rdalacz

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Tomek » 21 lip 2012, o 21:54

piotrek023, pewnie tak, ale zobacz też, że te, które tak ganiają mają jeszcze części DDR. Na byle czym tym nie pojeździsz za długo,a oryginał kosztuje. Pod tym względem nowy chińczyk wygrywa.
Po za tym nie mówcie, że Simson jest dużo lepszy od chinola... Weźcie sobie chociażby hamulce, albo światła, czyli coś, co ma wpływ na bezpieczeństwo. Może mocą nie oszałamiają, ale pod względem zawieszenia i osprzętu jednak nowy wygrywa.

Ja osobiście nie brałbym Ogara. Może jest lekki i tani, ale dość mało dopracowany w porównaniu z np Junakami, czy Zippami. W końcu Ogar 900 to pierwszy masowo sprzedawany chinol w Polsce ;)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Motorower dla 14-latka.

Postprzez rometrider » 21 lip 2012, o 22:09

Tomek napisał(a):hamulce


Hamulce działaja jesli sa dobre szczeki i bebny.Ja na nowych felach rozpierakach szczekach itp moge robic stoppie;F.Poza tym,w nowszych modelach(czyt s53,sr50ce)bvły seryjnie tarcze.Teraz mozna kupic caly org komplet tarczy za 350-400zl.
Tomek napisał(a):światła


Swiatła jak wyzej sa dobre jesli wszystko jest sprawne.Były rownierz wersje hs1 ktora posiadam,mam lepsze swiatla od niektorych starszych samochodow.
rometrider
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 595
Dołączył(a): 3 lut 2009, o 09:18
Lokalizacja: Łaszczów
Pochwały: 2

Motorower dla 14-latka.

Postprzez piotrek023 » 21 lip 2012, o 22:36

Części ddr na pewno są lepsze. Jak kupiłem nowy tłumik z allegro to miałem ochote założyc ten stary ddrowski. Ten nowy to takie badziewie. Ale ja sie dobrze szuka można zdobyć jeszcze nowe ddrowskie części. Mimo tego polecam firme MZA która stara sie robic dobre wyroby, prawie takie jak oryginał :p
Avatar użytkownika
piotrek023
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 675
Dołączył(a): 16 mar 2011, o 17:51
Lokalizacja: Bolesławiec
Pochwały: 5
Pojazdy: zapi*rdalacz

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Tomek » 21 lip 2012, o 22:40

rometrider, ok, tu 400, tam 100zł... Nie oszukujmy się. Przywrócenie stanu fabrycznego dla Simsona to nie jest tania zabawa. Simsony same w sobie są drogie, bo takie komentarze winduja ceny w górę. Oryginalne części też kosztują. Po za tym jak się kupuje moto, to się nim jeździ, a nie składa. Może Simson dorównałby wyposażeniem do chociażby chinola, ale jakie to koszty, czas, własna praca?
Nie każdy ma możliwości żeby samemu zrobić dobrze Simsona, więc oddaje do warsztatu i kolejne wydatki. W nowym moto jest o tyle dobrze, że zaraz po kupnie może nim pojechać wszędzie, z używanymi nie zawsze się to udaje.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Motorower dla 14-latka.

Postprzez moreno33 » 22 lip 2012, o 11:46

Dajcie spokój już z tymi nowymi chinolami. Miłej do czynienia z wieloma i powiem jedno silniki są naprawdę ok przynajmniej te o pojemności 110-150 cm . A reszta sypie się nawet od stania bezczynnie w garażu. Niech kupi Junaka i kurde pojeździ sezon ,a potem wpieprzy w tego *** drugie tyle. Takie motorki po roku spadają z ceny o 2-3 tysiące. o czymś to świadczy. Powiem więcej ogara 200 nie kupuj ,bo się grzeja te silniki na krótkich trasach,a do tego dupe urywa od tej kanapy i braku zawieszenia. Ja miałem do kupienia Simsona w stanie oryginalnym za 500 zł z papierami. Polecam Ci bo motorek nawet z 3 biegowa skrzynia fajnie jeździ na dłuższych trasach . Zawieszenie jest komfortowe silniki się nie grzeja na trasach. Spotkałem kiedyś pana ktory robił trasy po 500 km oczywiście z przerwami.
Avatar użytkownika
moreno33
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:20
Lokalizacja: ŚLĄSK/Sosnowiec
Pojazdy: Mińsk 125 '89

Re: Motorower dla 14-latka.

Postprzez naveintre » 22 lip 2012, o 12:05

moreno33 napisał(a):Dajcie spokój już z tymi nowymi chinolami. Miłej do czynienia z wieloma i powiem jedno silniki są naprawdę ok przynajmniej te o pojemności 110-150 cm . A reszta sypie się nawet od stania bezczynnie w garażu. Niech kupi Junaka i kurde pojeździ sezon ,a potem wpieprzy w tego *** drugie tyle. Takie motorki po roku spadają z ceny o 2-3 tysiące. o czymś to świadczy. Powiem więcej ogara 200 nie kupuj ,bo się grzeja te silniki na krótkich trasach,a do tego dupe urywa od tej kanapy i braku zawieszenia. Ja miałem do kupienia Simsona w stanie oryginalnym za 500 zł z papierami. Polecam Ci bo motorek nawet z 3 biegowa skrzynia fajnie jeździ na dłuższych trasach . Zawieszenie jest komfortowe silniki się nie grzeja na trasach. Spotkałem kiedyś pana ktory robił trasy po 500 km oczywiście z przerwami.

Ciekawe kryterium "grzanie silnika" ... Nie pchaj w simsony za 500zł bo w takich pieniądzach to bedzie zajechane padło w które władujesz kupe kasy. Z reszta tak jest z każdym starym motorem w tych pieniądzach. A przy wybrze chińczyka nie kieruj sie marką tylko ceną. Bo różnicy pomiedzy junakiem a ogarem 900 jesli chodzi o techniczne rozwiazania to to samo.
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Motorower dla 14-latka.

Postprzez rometrider » 22 lip 2012, o 13:35

naveintre napisał(a): Nie pchaj w simsony za 500zł bo w takich pieniądzach to bedzie zajechane padło w które władujesz kupe kasy.


SImson za 500zl moze byc w bardzo podobnym stanie niz ten za 1500zl.Kierujac sie kupnem simsona trzeba tylko patrzec na stan ramy,papiery.Reszte da sie odreanimować.Sam kupiłem simsona za 800zl z 2 silnikami,nie był na chodzie.Szkoda ze nie mam zdjęc jak go przywiozlem do domu.Z częsciami wyszedl mnie jakies 1800zl.Oczywyscie wszsystko robilem sam.Teraz wyglada tak:http://bikepics.com/pictures/2348611/ (foto z lutego chyba)
rometrider
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 595
Dołączył(a): 3 lut 2009, o 09:18
Lokalizacja: Łaszczów
Pochwały: 2

Motorower dla 14-latka.

Postprzez moreno33 » 22 lip 2012, o 15:29

Naveintre uważasz mnie chyba za kompletnego debila. Tak przynajmniej odebrałem Twoje słowa. Jeśli Ci kurde mówię ,że znalazłem Simsona w stanie kolekcjonerskim za 500 zł to tak jest i oszczędz sobie zbędnych komentarzy. Mógłbys zwrócić uwagę,że większość takich motocykli trafiło w ręce prostych ludzi ,którzy nie mają pojęcia ,że te maszyny są sporo warte. A co do kryterium to zauważ ,że chłopak ma jeździć motorkiem do szkoły ,a chyba lepiej mu oszczędzić przegrzania silnika.
Avatar użytkownika
moreno33
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 25 paź 2011, o 18:20
Lokalizacja: ŚLĄSK/Sosnowiec
Pojazdy: Mińsk 125 '89

Re: Motorower dla 14-latka.

Postprzez naveintre » 22 lip 2012, o 21:08

moreno33 napisał(a):Naveintre uważasz mnie chyba za kompletnego debila. Tak przynajmniej odebrałem Twoje słowa. Jeśli Ci kurde mówię ,że znalazłem Simsona w stanie kolekcjonerskim za 500 zł to tak jest i oszczędz sobie zbędnych komentarzy. Mógłbys zwrócić uwagę,że większość takich motocykli trafiło w ręce prostych ludzi ,którzy nie mają pojęcia ,że te maszyny są sporo warte. A co do kryterium to zauważ ,że chłopak ma jeździć motorkiem do szkoły ,a chyba lepiej mu oszczędzić przegrzania silnika.
To ile od musiał by mieć km do tej szkoły. Ze 100km. Bo sam swoim przejechałem trase 80km za jednym zamachem. A było tam tyle górek ,ze musiałem raz nawet na 2biegu piłować. I sie mu nic nie stało. Pierdoły opowiadasz aż głowa boli.
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości