Motorower dla 14-latka.

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Sławek. » 18 lip 2012, o 22:32

harleydavinson, musisz sobie zobaczyć co i jak. Usiąść, przejechać się.
A jak już kupisz to z początku nie szaleć, tylko rozjeździć się trochę, spokojnie przyzwyczaisz się do tej masy.
Ja ważę 57kg, mam 172cm i śmigam dość dużą 185kg hondą.
Z początku było ciężko, ale teraz spokojnie ogarniam sobie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 lip 2012, o 22:32

Pani Kontekstowa
 

Motorower dla 14-latka.

Postprzez traktorzysta » 19 lip 2012, o 00:50

Daj spokój z 2T. Za dużo pali i prędzej się posypie niż 4T ;)

Kup sobie tego Kingwaya Choppera. On jest niski bardzo, więc problem z utrzymaniem go jest mały, bo środek ciężkości nisko :D
A mocy raczej nie brak. 4T lepiej ciągnie od dołu niż 2T, który lubi być kręcony wysoko.
Ogólnie do takiej jazdy, jakiej potrzebujesz, starczy czterosuwowy chiński motorek. Tani w zakupie i eksploatacji. Nie jesteś zbyt duży, więc osiągi będą w miarę dobre, wręcz bardzo dobre. ;)
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Phantom » 19 lip 2012, o 08:27

Nie umiem doradzić konkretnego modelu niestety... Ale chłopaki na pewno Ci napiszą co najlepiej kupić.
Mi chodzi tylko o to, żeby "mierzyć siły na zamiary". Miałem 17 lat kiedy okazyjnie kupiłem Junaka 350 ccm, tego "prawdziwego". Cholera, strasznie się męczyłem żeby go "kopnąć" bo byłem za lekki. Podczas jazdy sobie uświadomiłem, że to nie ja prowadzę motor, a on mnie! Kiedy załapałem szlifa, to przechodnie mi pomagali postawić go na koła, bo nie mogłem udźwignąć...
Że tak powiem - do d...y z taka robotą, bo motor rządzi Tobą, a nie Ty nim, a tu jednak jest prędkość, ruch na drodze itd. Po prostu nie chciałbym żeby Ci się coś stało z powodu za ciężkiego motoru. Taki sobie kupisz za 2 - 3 lata. :yes:
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Marek.K. » 19 lip 2012, o 08:33

Phantom napisał(a):Miałem 17 lat kiedy okazyjnie kupiłem Junaka 350 ccm, tego "prawdziwego".

tak cięzko kopnąć było ?
przecież dobra technika i mozna normalnie kopać jak komarka :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Phantom » 19 lip 2012, o 09:10

Marek.K., ha ha ha! Zrobiłem mu szlif, dorobiłem pierścionki i komprechę miał jak smok. Nawet z otwartym odprężnikiem było niełatwo, a bez tego to w ogóle zapomnij... :)
Jak wiesz na pewno, Junak potrafi "oddać" kopką. Ciągle chodziłem kulawy.
Ale napisałeś słuszną rzecz - "dobra technika". I dlatego naszemu młodemu Koledze odradzam zbyt ciężką maszynę na początek, bo owej "techniki" trzeba się nauczyć, a nie od razu skakać na głęboką wodę. Ja wtedy byłem zbyt niedoświadczony i też za mały na Junkra. Teraz sobie z nim radzę bez problemu. :)
Jestem patriotą! Łapy precz od mojej Ojczyzny!!!

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Phantom
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2431
Dołączył(a): 13 lip 2007, o 10:31
Lokalizacja: Gałąźnia
Pochwały: 19

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Siczka » 19 lip 2012, o 11:32

ja fakt faktem miałem jakies 170 wzrostu jak chinola typu kingway naked kupiłem no i cos koło 110-120kg zatankowany na gull ważył, i polecam 4t bo 2 t sie sypnie szybciej, 4t zas poradzi sobie wszedzie, nawet taka niepozorna 50 która naprawde dobija do 80km/h ale ja miałem wtedy jakieś 170cm i około 60kg wagi a tobie na początek niskiego kingwaya czoppera bo łatwiej go trzymasz, prędkośc jest choc do tego to z czasem najlepiej dojsc bo od razu depniesz to jeszcze w rowie wyladujesz jak ja prawie kiedys jak za bardzo sie rozpędziłęm bo niby fajna droga, zakręty fajne ale jak zobaczyłem na zakręcie kamyczki i piasek... o blacha! jakos udało sie zwolnic choc też panikować nie wolno, to nie motorynka ze przedni hebel zaciskasz na full a ona dalej jedzie bo te tarcze mi z 75km/h jadąc z górki nawet potrafiły błyskawicznie wyhamowac ten motorek. ale też czasem warto z gazem uwazać. ruszasz bez gazu praktycznie w terenie mało gazu starczy bo jak za duzo dasz to niby zrywa nie ma ale kurcze podnieść motor potrafi. pamiętam pierwszą jazde próbną tym motorowerkiem to ciezkowato było od gościa z bramy wyjechac najpierw nawet bo dodam gaz na 1 to przyśpiesza gwałtownie i ciągneło w tył, ale jak na 1 biegu gdzies jedziesz to elastycznie trza bo inaczej będzie cie pchało w przód bo motor silnikiem hamował będzie a ty gazu dodasz, odpuścisz, dodasz... będzie szarpało xD nie wiem co ci doradzić. chinskie motorowerki nie sa złe a jak szanowac bedziesz to jakies 2l spali na stówkę i odwdzięczy się spora iloscia nabitych bezawaryjnie kilometrów nawet bo nie ma ze cos padnie tylko latasz i latasz dolewajac paliwa i wymieniajac olej. chociaz... ja w 4 miesiace natłukłem hmm... to było 3200km, lecz life is brutal - pękła rama :mrgreen: ale to też kurcze sie po dziurawych porzadnie drogach zapinało nie 4 a 3 bieg, full gaz około 60 szło na trójce i motor skwkał jakies pół metra jak sie udało a wage swoja ma wiec tak coś strzeliło, obijało mi cos i miekki sie zrobił, no co, zignorowałem jak w domu pękniecie zobaczyłem bo "trzyma to jade dalej" motor z deka pływał po drodze no i ciesze sie ze to zwirówka była i 20km/h bo nogi żem wystawił i wyhamował jakos normalnie bo rama juz do konca cała na 2 cześci poszła. gdyby to przy 70 czy 80 było... bym z wami nie pisał już. ale pekniecia ramy sie rzadko zdażaja wiec szczerze polecam :mrgreen:
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Motorower dla 14-latka.

Postprzez honda10282 » 19 lip 2012, o 11:35

Jednak może racja z tą wagą .
Kup na początek replike lub oryginalną hondę dax lub monkey spokojnie ogarniesz i problemów z odpaleniem na kopkę na pewno nie będziesz miał problemów. Z czasem wstawisz sobie "siedemdziesiątkę" i moto Ci dłużej wystarczy. Tylko że oryginał to najprawdopodobniej trzeba sciągnoć z zagranicy
Avatar użytkownika
honda10282
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:40
Lokalizacja: A co? spod jasła RJS
Pochwały: 22
Pojazdy: Komar MR232 "sztywniak"68r. & Romet Pony 50 M2 81r.

Motorower dla 14-latka.

Postprzez magneto » 19 lip 2012, o 11:39

Phantom napisał(a):Marek.K., ha ha ha! Zrobiłem mu szlif, dorobiłem pierścionki i komprechę miał jak smok. Nawet z otwartym odprężnikiem było niełatwo, a bez tego to w ogóle zapomnij...
Jak wiesz na pewno, Junak potrafi "oddać" kopką. Ciągle chodziłem kulawy.

Na odpreżniku nie szło łatwo kopnąc starterem ? Oj kolego chyba silnik był zle złożony przeciez po nacisnieciu odpreznika to powinno kopac go jak z wykrecona swiecą. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
magneto
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1061
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 12:52
Lokalizacja: Wola
Pochwały: 2

Motorower dla 14-latka.

Postprzez honda10282 » 19 lip 2012, o 11:45

Phantom, czyżby na bijany cyl młotkiem? w jawie ts na lajcie można kopnąć
Avatar użytkownika
honda10282
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:40
Lokalizacja: A co? spod jasła RJS
Pochwały: 22
Pojazdy: Komar MR232 "sztywniak"68r. & Romet Pony 50 M2 81r.

Motorower dla 14-latka.

Postprzez magneto » 19 lip 2012, o 11:49

honda10282 napisał(a):Phantom, czyżby na bijany cyl młotkiem? w jawie ts na lajcie można kopnąć

Albo moze wał krzywy etc, przyczyn moze byc wiele blokujacego sie silnika. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
magneto
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1061
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 12:52
Lokalizacja: Wola
Pochwały: 2

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Angler » 19 lip 2012, o 11:54

Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Motorower dla 14-latka.

Postprzez honda10282 » 19 lip 2012, o 11:58

magneto, jest wiele ale to chyba najbardziej prawdopodobne

Angler, nie zapomnij o tym
Obrazek
Avatar użytkownika
honda10282
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:40
Lokalizacja: A co? spod jasła RJS
Pochwały: 22
Pojazdy: Komar MR232 "sztywniak"68r. & Romet Pony 50 M2 81r.

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Angler » 19 lip 2012, o 12:12

honda10282, o zdrowego DAX'a u nas ciężko niestety, z kolei jego "kopii" u nas na pęczki jest, a silnik nowy za 700zł się kupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Motorower dla 14-latka.

Postprzez naveintre » 19 lip 2012, o 12:23

Aż mi się przypomniało jak w wieku 12lat jawe 350 chciałem z ziemi podnieść :D
Tak jak koledzy piszą DAX albo coś podobneg. Cięższym motorem źle ci się bedzie jeździć bo tak jak phantom pisał To motor będzie ciebie prowadził.
http://www.youtube.com/watch?v=0iUsICbr ... ure=relmfu
A wskaznik RPM steruje Twym sercem...
Ar ju toking to mi?
Obrazek
Fak ju!
Obrazek
WSK-Wiejski Sprzęt Kaskaderski
MZ- Miejski Zabójca
...To co zdobyte pracą cieszy sto razy bardziej...
Dwie litery ,dwa kółka-MZ
Avatar użytkownika
naveintre
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 21:51
Lokalizacja: Stalowa Wola
Pochwały: 8
Pojazdy: Ogar 200 MZ ETZ 150 Kawasaki KLE 500 Opel Vectra Ford Mondeo

Motorower dla 14-latka.

Postprzez Rudy102 » 19 lip 2012, o 12:29

Ile taka jawa waży?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości

cron