Smar do łańcucha-Jaki?

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Re: Smar do łańcucha-Jaki?

Postprzez Janusz73 » 3 maja 2014, o 06:00

Traktorzysta.WSK 175 miały pełne osłony.Właśnie jako pierwsza firma która wprowadziła pełne osłony łańcucha była MZ.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Smar do łańcucha-Jaki?

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 maja 2014, o 06:00

Pani Kontekstowa
 

Smar do łańcucha-Jaki?

Postprzez traktorzysta » 3 maja 2014, o 22:56

Janusz73, wiem, że 175 miały pełne osłony :)
Nie sprecyzowałem w poście, ale chodziło mi o 125 bo takową posiadam.
Niestety temat adaptacji osłony z czwórki do trójki to dużo kombinowania :)
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

Smar do łańcucha-Jaki?

Postprzez honda10282 » 4 maja 2014, o 18:34

tomcio110977, też używam tego smaru :) , opinie ma dobre , ja nie narzekam nie chlapie, kolega też miał kupić :)
Avatar użytkownika
honda10282
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:40
Lokalizacja: A co? spod jasła RJS
Pochwały: 22
Pojazdy: Komar MR232 "sztywniak"68r. & Romet Pony 50 M2 81r.

Re: Smar do łańcucha-Jaki?

Postprzez tomcio110977 » 21 sie 2019, o 18:24

Hej
Osobiście przetestowałem 2 smary pierwszy SMAR DO ŁAŃCUCHA BEL-RAY i teraz używam MOTUL CHAIN LUBE FACTORY LINE. Pierwszy smar mnie zawiódł całkowicie słabo wnikał między ogniwa co spowodowało delikatne zapieczenie kilku ogniw i łańcuch mimo smarowania regularnego łapał rdzawy nalot.
Po skończeniu puszki zakupem smar Motula FACTORY LINE. Łańcuch zdemontowałem dokładnie wyczyściłem i od 1,5 roku smaruję Motulem. Bez porównania lepiej się sprawuje od wcześniejszego smarowidła. Wyraźnie lepiej penetruje łańcuch i lepiej wpływa między ogniwa.
Jeżdżę na łańcuch DID 428H bez żadnych oringów. Co ważne polecam przynajmniej raz do roku łańcuch porządnie wyczyścić jakimś płynem do "czyszczenia łańcucha". Ja używam Nigrin-a całkiem fajnie sobie radzi a z usunięciem starego smaru. Znajomy czyści łańcuch najtańszym zmywaczem do tarcz hamulcowych i mów że też daje radę równie dobrze jak dedykowany czyścik do łańcuchów motocyklowych.
Wracając do smarów to jak skończy mi się puszka to przetestuję smar Motula przeznaczony do motocykli drogowych jest o wiele tańszy od tego co teraz mam.
tomcio110977
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 243
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 20:04
Pochwały: 1
Pojazdy: Toyota Corolla E12 Barton Fighter

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości