Quad 110 rozrusznik się nie odzywa a jest sprawny.

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Quad 110 rozrusznik się nie odzywa a jest sprawny.

Postprzez razor500 » 5 lip 2014, o 19:04

Rozrusznik mi w quadzie nie działał od dawna, bo był odłączony przekaźnik rozrusznika. Kupiłem nowy przekaźnik i podłączyłem tak: kostka przekaźnika do kostki, do 1 śruby w przekaźniku podłączony kabel od rozrusznika, a do drugiej + od akumulatora. Do aku podłączone są kable: + kabel od przekaźnika i kabel z bezpiecznikiem, a do - 2 zielone kable czyli masy. Ponadto wyczyściłem przełącznik, głównie przycisk od rozrusznika który miał już rdzawy nalot ale wyczyszczenie wszystkiego też nic nie dało. Po naciśnięciu przycisku rozrusznika jest kompletna cisza, nie ma żadnego cyknięcia jak w przypadku gdy np. przekaźnik padnie, po prostu nic się nie dzieje. Rozrusznik sprawny, bo gdy dotknę obie śruby w przekaźniku to czymś metalowym to kręci. Już nie mam pomysłów co robić
razor500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 405
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 22:38

Quad 110 rozrusznik się nie odzywa a jest sprawny.

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 lip 2014, o 19:04

Pani Kontekstowa
 

Quad 110 rozrusznik się nie odzywa a jest sprawny.

Postprzez Siczka » 5 lip 2014, o 22:08

Obrazek
I jeden pin do jednej śruby przekaźnika, drugi do drugiej czy od razu dajesz przełącznik na kablu plusa idącego z akumulatora i wsio charaszo. Nic się dziać nie powinno tam złego. Rozrusznika się używa na chwilę a nie jakoś długo więc raczej nic nie popalisz i w ogóle.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Re: Quad 110 rozrusznik się nie odzywa a jest sprawny.

Postprzez razor500 » 6 lip 2014, o 17:40

Myślałem nad takim rozwiązaniem ale jednak wolałbym żeby to funkcjonowało tak jak było w oryginale :) A jak sprawdzić czy wina na pewno nie leży po stronie przełącznika?
razor500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 405
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 22:38

Re: Quad 110 rozrusznik się nie odzywa a jest sprawny.

Postprzez Tomek » 6 lip 2014, o 19:34

Poprostu zrób kontrolowane zwarcie gdzieś przed włącznikiem :D

Wysłane z mojego HUAWEI U8815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Quad 110 rozrusznik się nie odzywa a jest sprawny.

Postprzez razor500 » 6 lip 2014, o 21:01

Wczoraj te 2 kabelki, które są w przekaźniku w kostce, wyciągnąłem z kostki i je złączyłem ze sobą ale żadnej reakcji rozrusznika nie było. O to chodzi?
razor500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 405
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 22:38

Re: Quad 110 rozrusznik się nie odzywa a jest sprawny.

Postprzez Sproket » 10 lip 2014, o 20:09

Sprawdź miernikiem czy włącznik rozrusznika działa. Jeśli działa poprawnie to podłącz prąd do sterowania przekaźnika i zobacz czy działa. 30 i 87 to jest zasilanie z akumulatora na rozrusznik, dwa pozostałe to sterowanie. 30 podłączasz do rozrusznika a 87 bezpośrednio do akumulatora.
Generalnie to z miernikiem znacznie szybciej znajdziesz usterkę.
Jeszcze szybciej ogarniesz jak będziesz mieć schemat instalacji.
Avatar użytkownika
Sproket
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 21:20
Lokalizacja: Komorniki k.Poznania
Pochwały: 2
Pojazdy: Honda CB 400N, Romet Pony M2, Komar 2350, Vespa PK 50 XL

Quad 110 rozrusznik się nie odzywa a jest sprawny.

Postprzez janusz84 » 10 wrz 2016, o 00:38

Ja pojechałem na szrot i wymontowali mi przekaźnik rozrusznika od starego auta i zamontowałem do silnika 110 i działa elegancko .Chiński przekaźnik ciągle się psuł,robił zwarcie na stykach, a samochodowy działa na piątkę .
Avatar użytkownika
janusz84
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9 wrz 2016, o 10:39
Lokalizacja: DK80.
Pojazdy: D.U.0.4/1 z silnikiem 110cc LIGIER NOVA.


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości