[senda] jaką świece wybrać?

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[senda] jaką świece wybrać?

Postprzez mateusz_ » 16 cze 2015, o 12:45

Witam

Ostatnio zarżnąłem świeczkę w moim rieju (po prostu słaba iskra, silnik sendy ebs '05), poprzdnią świeczką była BR9ES, trochę poczytałem i zamówiłem świecę o oznaczeniach B9ES obydwie świeczki to NGK.

I teraz zmierzam do sedna świeca była wygrzana w silniku na postoju, po prostu pod podnóżek podstawiłem cegłę moto odpaliłem a w międzyczasie poszedłem zrobić kawkę, jednak po krótkiej przejażdżce (spokojnej zaznaczam) czułem że coś nie tak z tą świecą jakby nie dopalała mieszanki bo w wydechu zaraz syczał (bardziej skwierczał) nieprzepalony olej, jak się okazało świeca jak kawa z mlekiem ale cała w oleju. Potem ojciec dał mi świecę samochodową BOSH'a WR8 DC+ (miała przejechane jakieś 50tysi),
no i okazało się że na tej świecy moto nie ma żadnych problemów z jazdą, paliwo przepala całe mimo że iskra taka sobie a ngk nowa iskrę ma potężną.

Zaznaczam że wszystko na jednym baku i z powrotem ngk siedzi i jest to samo, bo jednak strach trochę jeździć na świecy z przebiegiem 50tysi.

Dodam, że na ngk moto nie dostaje pełnej mocy i dusi się, na boshu pojeździłem trochę i mocy miała aż nadto ale też siadła (coż się dziwić po takim przebiegu). Ponadto bosh jest aż 1mm dłuższy a nie zagina koncówki, potem zdjąłem podkładke z ngk bo pomyślałem że może przez to że jest głębiej dostaje zapłonu w bardziej odpowiednim momencie ale senda jezdziła tak samo.
Nawet Iskra F95 lepiej chodziła, ale bałem się że się rozleci xD

I teraz moje pytanie, trafiła mi się felerna sztuka? Czy też może źle ją wygrzałem? Co ogólnie zrobiłem źle?


Gaźnik 21mm, cylek 75
mateusz_
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 9 lip 2013, o 07:43
Pojazdy: Rieju Spike

[senda] jaką świece wybrać?

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 cze 2015, o 12:45

Pani Kontekstowa
 

[senda] jaką świece wybrać?

Postprzez Stachu.G » 16 cze 2015, o 17:34

Możliwe że feralna, ale przy następnej skontroluj przerwę szczelinomierzem według danych technicznych moto. Z zasady mówi się że przy zapłonie elektronicznym powinna ona wynosić około 0,6.
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

[senda] jaką świece wybrać?

Postprzez Angler » 16 cze 2015, o 18:09

Zauważyłem też, że ta samochodowa świec boscha odpowiada w przypadku świec ngk, ciepłocie 5 - czyli świecy "gorącej", a Ty stosujesz świecę "zimną". Mało to prawdopodobne, ale problem może tkwić właśnie w tym.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Re: [senda] jaką świece wybrać?

Postprzez mateusz_ » 16 cze 2015, o 22:28

Szczelinomierz posiadam, i ustawiłem 65 potem 60 znajomy mówił mi ze na moim cylku mogła już dostać po zadku i mogło ją wybrzuszyć, polecił mi abym poszukał denso jeśli nie chce ngk kolejnej brać
mateusz_
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 9 lip 2013, o 07:43
Pojazdy: Rieju Spike


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 264 gości