[Yamaha Sr 125] problem z regulacją gaznika

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[Yamaha Sr 125] problem z regulacją gaznika

Postprzez Kwasiak » 29 paź 2015, o 10:17

Witam kupiłem motor Yamaha sr 125 i od samego początku miałem problem z wyregulowaniem gaznika motor odpala bez problemu lecz po przejechaniu ok. 5km motor zaczynał gasnac na luzie lub na biegu ze wciśniętym sprzęgłem. Po wizycie u mechanika stwierdzono ze gaznik jest zepsuty postanowiłem zamówić na allegro używany oryginalny po zamontowaniu motor chodził lepiej nie gasnal lecz przy gwaltownym dodawaniu gazu dlawi sie gaznik był wielokrotnie czyszczony przedmuchiwany i sprawdzany. Po kolejnej wizycie u mechanika załatwione został gaznik z innego motora także bez skutku. Inny mechanik sprawdził kompresję motoru i jest na poziomie 12 barów także kazał mi wykluczyć pierscienie i tłok a także ustawił mi zawory zgodnie z książką serwisowa. Mechanik podejrzewał luz na korwobodzie a drugi mechanik stwierdził że albo głowica albo zawór ssacy. Odlaczylem przewód który wychodzi z silnika i idzie do filtra powietrza i motor jeździ troszkę lepiej rzadziej traci wolne obroty jednak dalej jest coś nie tak. Ostatnia sprawa która mnie niepokoi jest dziwny metaliczny dźwięk z silnika jeden z mechaników mówił ze to.normalny głos motoru natomiast drugi mówi ze to moGa być pierscienie albo korwodob jednak pierscienie wykluczylem bo kompresja jest dobra proszę o pomoc wiem ze moi problem jest wielki a ja się na tym nie znam... pozdrawiam
Kwasiak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 paź 2015, o 09:48
Pojazdy: Yamaha sr 125

[Yamaha Sr 125] problem z regulacją gaznika

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 paź 2015, o 10:17

Pani Kontekstowa
 

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości