Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Postprzez chemp1 » 22 mar 2016, o 12:14

Witam wszystkich, Prośba o pomoc w temacie rejestracji motocykla SHL M11 rok około 1964.
Otóż:
1. Motocykl otrzymałem pisemną darowizną od ojca na której był tylko wpisany model i nr rejestracyjny z uwagi na brak danych.
2. Ojciec kupił motocykl od gościa ale żadnej umowy nie ma, no i ten Pan już od dłuższego czasu nie żyje.
3. Byłem w wydziale komunikacji z umową darowizny i starą tablicą i jako nowy właściciel chciałem złożyć wniosek o duplikat dowodu rejestracyjnego,pan z okienka po znalezieniu nr tablic w archiwum poinformował mnie że ostatnim właścicielem jest spółdzielnia kółek rolniczych i że nie wyda mi zaświadczenia bo nie mam ciągłości umów.
4. Spółdzielnia została zlikwidowana 10 lat temu -info z Urzędu Miejskiego.
Moje pytanie:
Czy urzędnik zasadnie odmówił mi wydania zaświadczenia?
Jaka procedura dalszego postępowania obrać?
Jakieś pomysły na kompletację dokumentów?
chemp1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 11:23
Pojazdy: shl m11

Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 mar 2016, o 12:14

Pani Kontekstowa
 

Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Postprzez Tomek » 22 mar 2016, o 12:55

Musisz mieć ciągłość umów, urzędnik ma rację. Nie wiem czy uda się to załatwić bez kombinacji...
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Postprzez chemp1 » 22 mar 2016, o 13:20

A co proponujesz wykombinować ?
chemp1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 11:23
Pojazdy: shl m11

Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Postprzez Tomek » 22 mar 2016, o 13:58

Legalnie, powinieneś zdobyć brakujące umowy lub inną ramę. Nielegalnie... też musisz zdobyć umowy.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Postprzez chemp1 » 22 mar 2016, o 14:05

Rozmawiałem jeszcze z panem z okienka... kazał przyjechać porozmawiać :) , pokaże ostatnie dokumenty i może coś podpowie 8) .
chemp1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 11:23
Pojazdy: shl m11

Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Postprzez kartel » 25 mar 2016, o 08:59

No problem jest spory bo nawet jak "załatwisz" umowę kupna, przez ojca zostaje jeszcze kwestia czy gość reprezentował spółdzielnię. Pogadaj z urzędasem ale nie widzę tego.
kartel
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 mar 2016, o 13:28
Lokalizacja: Poznań

Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Postprzez chemp1 » 25 mar 2016, o 09:23

Zdaje sobie z tego sprawę, że musi być ciągłość umów... wczoraj jak byłem porozmawiać w WK rzuciłem im paragrafem:
(§ 4 ust. 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów (Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322, z późn. zm.): W przypadku gdy dane odnoszące się do zbywcy pojazdu zawarte w dowodzie własności pojazdu dołączonym do wniosku o rejestrację są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, jeżeli była wydana, jako dowód własności wymagany do rejestracji rozumie się wszystkie dokumenty potwierdzające fakt przeniesienia prawa własności pojazdu.)
w nadziei że słowo "wszystkie" zinterpretują jako jakikolwiek dokument przeniesienia własności a nie wszystkie umowy pomiędzy kolejnymi właścicielami.niestety nie udało się.
Jedyne rozwiązanie to złożenie do sądu rejonowego wniosku o stwierdzenie zasiedzenia pojazdu,koszt nie wysoki bo 40 zł , tylko trzeba mieć niezbite dowody że pojazd mamy ponad 3 lata. Po świętach udam się do adwokata żeby mi taki wniosek przygotował profesjonalnie.
Będzie trochę czasu żeby podpieścić moją shl na przegląd :-)
chemp1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 11:23
Pojazdy: shl m11

Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Postprzez sssTOMEKsss » 29 mar 2016, o 11:10

o ile koszt sądowy może i nie wysoki o tyle przygotowane profesjonalnie pismo przez adwokata może już kosztować ze 100zł albo i więcej, lepiej udaj się na jakieś forum prawne i tam Ci takie pismo za free napiszą, tylko sobie wydrukujesz
Avatar użytkownika
sssTOMEKsss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 14:51
Lokalizacja: Chocz
Pochwały: 5

Duplikat dowodu rejestracyjnego motocykla

Postprzez chemp1 » 29 mar 2016, o 11:58

dzięki za pomysła, a masz może jakieś sprawdzone linki?
chemp1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 mar 2016, o 11:23
Pojazdy: shl m11


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości