Zipp pro 50

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Zipp pro 50

Postprzez Grizzlee » 6 cze 2016, o 17:44

Witam, na wstępie pragnę zaznaczyć ze jestem nowy na tym forum więc odrazu przepraszam za jakiekolwiek błędy i proszę o wyrozumiałość. Wracając do problemów, a dokładnie jest ich 3 z moim zippem. :/
1. Pierwszy problem polega na tym ze mój motorower od pewnego czasu zaczął mi często gasnąć. Załączam go i po jakichś 5 sekundach motorower zaczyna tracić na obrotach po czym gaśnie. Najdziwniejsze dla mnie jest to że motorower na luzie po dłuzszej jeździe normalnie funkcjonuje ale gdy wrzece go na bieg ten zaczyna tracic na obrotach (nie jadąc).
2. Drugi problem tyczy sie elektroniki co zauważyłem jest dość słabym punktem tego motoroweru. Problem polega na tym iż niedawno wymieniłem akumulator w moim zippie no i wszystko pięknie przez jakiś tydzień może dwa ale pare dni temu zauważyłem że w moim pro50 wszystko cacy prócz przednich świateł. Jako jedyne nie świecą, a cała reszta tak.
3. Trzeci problem także tyczy sie elektroniki. Jak wsześniej mówiłem wymieniłem akumulator ale tak jak z pewnym czasem te światła tak z pewnym czasem mój rozrusznik CDI przestaje działac. :(
Gdy tylko próbuje odpalic mój motorower na CDI ten zaczyna traćic moc (widze to po tym jak wskaźnik od paliwa upada, a słychać jak traci moc).
Bardzo prosze o pomoc, bo juz pomału nie wiem co robić. :(
Grizzlee
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 17:04
Pojazdy: Zipp pro 50

Zipp pro 50

Postprzez Pani Kontekstowa » 6 cze 2016, o 17:44

Pani Kontekstowa
 

Zipp pro 50

Postprzez Tomciosz » 6 cze 2016, o 18:42

Ładowanie trzeba sprawdzić, czy podaje odpowiednie napięcie. Co do gaśnięcia, to może trzeba podregulować sprzęgło, wymienić olej(chyba, że niedawno wymieniony) lub podkręcić wolne obroty.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Zipp pro 50

Postprzez Grizzlee » 7 cze 2016, o 23:05

Ok problem z gaśnięciem został pokonany ale dalej pozostaje mi problem z tym co sie dzieje z elektroniką mojego motoroweru. Akumulator normalnie ładuje podczas jazdy i wg wszystko wyglada dobrze tylko te światła przednie i rozrusznik CDI :cry: :?
Grizzlee
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 17:04
Pojazdy: Zipp pro 50

Zipp pro 50

Postprzez kryhu15 » 8 cze 2016, o 20:26

Światła ? Żarówka ? Sprawdź kable przy główce ramy , chińskie połączenia potrafią zawieść , ale przed tym użyj miernika i zobacz , czy prąd dopływa do świateł , jeśli dopływa podaj napięcie jakie tak panuje :) Możliwe , że masa lub inne cuda :F Rozrusznik ? Przekaźnik rozrusznika obstawiam :) Jak to sprawdzić ? Połącz dwa kable na chwilę które dochodzą do tego przekaźnika (nie polecam zbyt długiego kręcenia takim sposobem , bo mozesz spalic rozrusznik :) ) Jeśli sprawdzisz wszystko po kolei to napisz co zaobserwowałeś :> Pozdrawiam :F :mrgreen:

btw. wyczyść gaźnik , bo dysze mogą być zapchane , po prostu za dobra jakość naszych paliw :mrgreen: :>
Motocykliści dzielą się na 2 grupy:

1. Tych co już zaliczyli glebę.
2. Tych co się do tego nie przyznają.
Avatar użytkownika
kryhu15
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 268
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 14:39
Lokalizacja: Kajetanowo
Pochwały: 4
Pojazdy: Zipp Toros M50

Zipp pro 50

Postprzez SzogunLWG » 9 lip 2016, o 11:19

Sprawdz czy wszystkie kable w magnecie nie zwierają sie ( nie dotykają obudowy ) , sa dokręcone bo wiesz te małe żółte rączki mogły cos przeoczyć . U mnie w mińsku jak kabel dotykał obudowy to miał bicie na silnik i swiateł nie było.
SzogunLWG
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 lip 2015, o 12:05


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 163 gości