Junak 901 4T problem z odpalaniem

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Junak 901 4T problem z odpalaniem

Postprzez relf » 9 lip 2016, o 17:30

Witam, jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję za wszelkie porady i zainteresowanie :)

Mam problem z odpalaniem junaka 901 po złożeniu silnika(wymieniałem wałek zdawczy oraz pośredni skrzyni biegów) Odpalił ładnie, na pierwszy rzut oka było wszystko w porządku, przejechałem się raz, drugi i nagle zgasł mi na czwórce przy prędkości około 60 km/h, towarzyszyło temu lekkie stuknięcie. Od tej pory nie odpala i można usłyszeć dziwne trzaski przy ruszaniu kopniakiem. Dorzucam krótki filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=PCk6QEa ... e=youtu.be

Co może być tego przyczyną?
Hmm.. Nie wiem czy to może być istotne, ale dodam że wlałem stary olej z wiadeka, zobaczłem że jest troche mało, i przez przypadek chcąc dolać jeszcze nowego z pudełka , dolałem samochodowy. Tego samochodowego bardzo mało.
relf
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lip 2016, o 16:08
Pojazdy: Junak 901

Junak 901 4T problem z odpalaniem

Postprzez Pani Kontekstowa » 9 lip 2016, o 17:30

Pani Kontekstowa
 

Re: Junak 901 4T problem z odpalaniem

Postprzez benzerek » 9 lip 2016, o 21:02

Po pierwsze ty źle go kopiesz :mrgreen: złóż ten podnóżek bo tak to 100x go będziesz musiał kopać, sprawdź luzy zaworowe lub najlepiej odkręć głowice coś mi sie wydaje że zawór pokrzywiony będzie, chyba sie nie zatarł :roll: chyba ze ten olej to był czarny bardziej niż węgiel i jeszcze z garść piasku miał w sobie :hmm: samo pomieszanie z samochodowym nie powinno zaszkodzić. Spróbuj na popych odpalic jak nie zaskoczy to pisz ktos pomoże
benzerek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 cze 2016, o 20:29
Pochwały: 1
Pojazdy: Benzer Shaft, Router WS50

Junak 901 4T problem z odpalaniem

Postprzez relf » 9 lip 2016, o 22:29

Problem rozwiązany, nie wiem jakim cudem ale odkręciło się magneto :mrgreen: :mrgreen:
Dokręciłem porządnie i już śmiga :)

@up
Odnośnie tego kopania to robiłem to byle jak bo chciałem tylko pokazać te dziwne trzaski :)
relf
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lip 2016, o 16:08
Pojazdy: Junak 901


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości