Minsk 125 nie odpala

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Minsk 125 nie odpala

Postprzez M.a.t.e.u.s.z » 12 sie 2016, o 08:54

Witam. Mam problem z minskiem 125. Od jakiegos czsu motor nie chce odpalic a dokładniej palił z pierwszego kopa i po 2-3 s gasnie. Czysciłem gaznik, filtry, swiece, wymieniłem kranik i nic. Wczoraj wymieniłem gaznik i można powiedziec że jest gorzej. Kompresja raczej dobra, zapłon również powinien byc ok poniewaz motor palił z pierwszego kopa. Swieca, prawie nowa, irydowa, iskra dobra. Gaznik nie jest wyregulowany poniewaz motor nie odpala ale raczej na rozregulowanym gazniku odpalic powienien tak ? Próbowałem odpalić bez tłumika i nic to nie dało. Proszę o pomoc bo juz nwm co moze być przyczyną.
M.a.t.e.u.s.z
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 08:44

Minsk 125 nie odpala

Postprzez Pani Kontekstowa » 12 sie 2016, o 08:54

Pani Kontekstowa
 

Re: Minsk 125 nie odpala

Postprzez benzerek » 12 sie 2016, o 14:23

Pewnie zalewa ci świece, wyregulowanie gaźnika to podstawa w każdym motocyklu.
benzerek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 cze 2016, o 20:29
Pochwały: 1
Pojazdy: Benzer Shaft, Router WS50

Minsk 125 nie odpala

Postprzez M.a.t.e.u.s.z » 12 sie 2016, o 18:12

Świeca nie jest mocno mokra.
M.a.t.e.u.s.z
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 sie 2016, o 08:44

Re: Minsk 125 nie odpala

Postprzez benzerek » 12 sie 2016, o 21:26

Wyreguluj gaźnik a następnie ustaw zapłon, to że pali za pierwszym oznacza bardziej ze jest zdrowy silnik a zaplon może wystepowc za wczesnie lub za późno i tak odpali tylko po rozgrzaniu bedzie gasł.
benzerek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 cze 2016, o 20:29
Pochwały: 1
Pojazdy: Benzer Shaft, Router WS50


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości