Problem ze sprzęgłem (obrotami)

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Problem ze sprzęgłem (obrotami)

Postprzez xcorem52 » 17 sie 2016, o 16:41

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Dziś mój motocykl (kinroad cross (110 4t)) przeszedł wymianę iskorwnika. Po tym zaczęło dziać się coś dziwnego. Gdy wkręcam motocykl na obroty przy użyciu sprzęgła on zwalnia z obrotów aż w końcu gaśnie ! Proszę o szybką pomoc, pozdrawiam !
Avatar użytkownika
xcorem52
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 16:39

Problem ze sprzęgłem (obrotami)

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 sie 2016, o 16:41

Pani Kontekstowa
 

Problem ze sprzęgłem (obrotami)

Postprzez Rudy102 » 17 sie 2016, o 17:31

Jak trzymasz wciśnięte sprzęgło na wrzuconym biegu i silnik gaśnie to znaczy ze sprzęgło ciągnie. Spróbuj troche linki poluzować przy manetce a jak nie pomoże to poszukaj gdzie twój silnik ma srube regulacyjną
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Problem ze sprzęgłem (obrotami)

Postprzez xcorem52 » 17 sie 2016, o 17:34

Wszystko było już próbowane, motyw ze śrubą oraz dociąganiem przy manetce. Nic nie pomaga.
Avatar użytkownika
xcorem52
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 16:39

Re: Problem ze sprzęgłem (obrotami)

Postprzez benzerek » 18 sie 2016, o 00:25

Ta sruba regulacyjna powinna wystawać za blaszke jakiś 1mm lub 2mm nie wiecej, masz luz na klamce? Nie rozkrecałeś przed tymi problemami sprzęgła? Jak rozkrecałeś to możliwe ze podkladke dociskową źle założyłeś powinnna być do ciebie napisem out side wypuklą stroną.
benzerek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 cze 2016, o 20:29
Pochwały: 1
Pojazdy: Benzer Shaft, Router WS50

Problem ze sprzęgłem (obrotami)

Postprzez xcorem52 » 18 sie 2016, o 08:48

To znaczy powiem tak. Motor stał u mechanika. Mam podejrzenie, że rozkręcał on sprzęgło w celu wymiany (podmiany) trzpienia, po odebraniu motoru w sprzęgle było pełno oleju. a obecnie trzpien i śruba są tej samej długości.

Teraz takie pytanko, jaki trzpień (o jakiej długości) dokupić ?
Dokładny model motoru to:
Kinroad xt50(/110)PY
Avatar użytkownika
xcorem52
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 16:39

Re: Problem ze sprzęgłem (obrotami)

Postprzez benzerek » 18 sie 2016, o 15:15

Nic dziwnego że w sprzęgle jest olej bo to jest tzw. mokre sprzęgło musi mieć olej, ja radziłbym rozkrecić sprzegło i złożyć na nowo bo możliwe że dał źle podkładke o której ci pisałem, wejdź na youtube i tam jest filmik jak poprawnie złożyć sprzegło w tym silniku 139fmb. Nie wiem o jaki trzpień ci chodzi, wstaw zdjecie tego elementu co ci wymieniał
benzerek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 cze 2016, o 20:29
Pochwały: 1
Pojazdy: Benzer Shaft, Router WS50


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 249 gości