WFM M06 - odbłyśnik przedniego reflektora

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

WFM M06 - odbłyśnik przedniego reflektora

Postprzez dieludolfs » 9 sty 2019, o 19:30

Witam, czy ktoś orientuje się jak powinien wyglądać przedni odbłyśnik w motocyklu WFM?
Kupiłem nowy zamiennik dedykowany do motocykla WFM/OSA i rozczarowałem się, gdyż odbłyśnik nie pasuje - nie jest w stanie docisnąć klosza do ramki reflektora oraz nie wiem jak powinna wyglądać oprawa żarówek. W innej używanej lampie jaką znalazłem był odbłyśnik, który pasuje do ramki idealnie, prawidłowo dociska klosz i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Wątpliwość co do jego oryginalności mam z powodu naklejki naklejonej na tyle odbłyśnika - są na niej jakieś niemieckie napisy.

Oto porównanie odbłyśników:

Obrazek

Obrazek


Tak wygląda naklejka:

Obrazek


...oraz dziwne cyple do mocowania oprawy żarówki. Jakiego elementu mi brakuje, żeby oprawa trzymała się prawidłowo w odbłyśniku?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dopasowanie bez zastrzeżeń.

Obrazek

Jeżeli ktoś się orientuje to prosiłbym o informacje co do pochodzenia tego odbłyśnika, gdyż nie wiem czy go regenerować, czy poszukać jeszcze jakiegoś innego wraz z oprawą żarówki.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

WFM M06 - odbłyśnik przedniego reflektora

Postprzez Pani Kontekstowa » 9 sty 2019, o 19:30

Pani Kontekstowa
 

WFM M06 - odbłyśnik przedniego reflektora

Postprzez majsterr » 10 sty 2019, o 14:41

Może ten odbłyśnik jest do niemieckiego motocykla a nie WFM?Pewnie sprzedali ci jakieś cary a nie to co trzeba.
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

WFM M06 - odbłyśnik przedniego reflektora

Postprzez dieludolfs » 11 sty 2019, o 03:26

Przeszukałem google i znalazłem kilka ciekawych rzeczy.

Co do wfm wsk również w pierwszych latach produkcji czasami montowano zagraniczny osprzęt wiec może to być rarytasik rodem z NRD

Źródło: http://forum.mz-klub.pl/printview.php?t=32846&start=0

Tutaj zdjęcia fabrycznie nowej lampy z takim odbłyśnikiem: https://www.fotosik.pl/u/d3x73r/album/541961


A mi brakuje takiej spinki jak na zdjęciu:

Obrazek
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości