[Simson SR 50] Problem z biegami, nie wchodzą

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[Simson SR 50] Problem z biegami, nie wchodzą

Postprzez Marcek » 4 lis 2019, o 20:15

Po zakupie w Simsonie nie miałem biegów. Automat miał luzy, wybierak ("beczka") i współpracująca z nią dźwignia były wyrobione. Kupiłem te elementy nowe, poskładałem i jest lepiej. "Beczka" i automat działają poprawnie, jednak wałek "garbaty" nie zawsze ustawi się tak, jak powinien przy zmianie "w górę". Wskutek tego mam 1-kę, luz i 2-kę, a w miejscu 3 i 4 biegu jest luz ("beczka" jest w takim położeniu jak powinna, tylko wałek się za mało wsuwa i ustawia jakby między biegami).
Jak ręcznie wepchnę wałek do silnika, czyli załączę 4-ty bieg, a potem redukuję dźwignią, to wszystko jest w porządku.
Poruszając wałkiem ręką włączam wszystkie biegi. Z tym, że ma on dość spory luz na boki. Tak ma być?
Podsumowując - przy zmianie biegów w górę wałek garbaty nie ustawia się tak, jak powinien, przy redukcji wszystko jest dobrze.
Próbowałem regulacji, jednak jak bym nie kręcił, to jest bez zmian. Co ciekawe, nie zmienia się znacząco wymiar, który wg książki powinien wynosić koło 46mm. U mnie jest 40mm niezależnie od tego, jak reguluję.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

[Simson SR 50] Problem z biegami, nie wchodzą

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 lis 2019, o 20:15

Pani Kontekstowa
 

[Simson SR 50] Problem z biegami, nie wchodzą

Postprzez Posimsonowany » 5 lis 2019, o 07:33

Spróbuj założyć podkowę w odwrotnie u mnie to zadziałało(do góry) (to ten element co idzie na wałek garbaty)
Avatar użytkownika
Posimsonowany
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 533
Dołączył(a): 4 lis 2017, o 18:35
Lokalizacja: Puławy
Pochwały: 14
Pojazdy: Simson s51 enduro 1987, fiat 125p 1990, ursus c360 1982

[Simson SR 50] Problem z biegami, nie wchodzą

Postprzez Marcek » 20 lis 2019, o 18:51

Dzięki za pomoc!
Akurat podkowa niewiele tu miała do rzeczy. Problem chyba udało się rozwiązać, podkładając między seger a beczkę cienką podkładkę. Zlikwidowałem w ten sposób luz osiowy "beczki". Zauważyłem go w sumie przypadkiem, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości