[Silnik do roweru] tłok się zacina, blokuje silnik

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[Silnik do roweru] tłok się zacina, blokuje silnik

Postprzez Cezar_y » 30 mar 2020, o 17:44

Witam,
na wstępie zaznaczę, iż jestem laikiem w dziedzinie mechaniki.
Niedawno kupiłem na allegro zestaw z silnikiem do roweru. Po kilkudziesięciu minutach użytkowania w trakcie jazdy nagle zgasł silnik i tylne koło się zablokowało tak, że wpadłem w mały poślizg. Od tamtego czasu, gdy świeca jest przykręcona, tłok jakby się zacina, słabo się kręci. Problem nie występuje, kiedy ta świeca jest odkręcona. Sprzęgło normalnie działa (choć nie było tak od początku). Oprócz tego z rury wydechowej kapie jakiś czarny smar, mimo iż olej, który dodaję do paliwa ma zabarwienie różowawe i taki jest też kolor samej mieszanki. Silnik da się odpalić, ale szarpie rowerem i wydaje mi się, że wydaje dźwięki nie takie, jak powinien.
Cezar_y
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 mar 2020, o 17:32

[Silnik do roweru] tłok się zacina, blokuje silnik

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 mar 2020, o 17:44

Pani Kontekstowa
 

[Silnik do roweru] tłok się zacina, blokuje silnik

Postprzez dieludolfs » 31 mar 2020, o 00:00

Czy w tym silniku są jakieś biegi i jak działa sprzęgło? Wydaje mi się, że silnik powinien być wyposażony w wolnobieg i najprawdopodobniej to on szwankuje. Tłok nie powinien pracować podczas normalnego toczenia się roweru. Podaj jakąś nazwę i model tego napędu albo zrób fotki, może uda się znaleźć jakieś informacje o sposobie działania tego urządzenia ;)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 98 gości