Diabolini 250 pytanie

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Diabolini 250 pytanie

Postprzez on91omg » 21 cze 2021, o 14:58

Witam, od jakiegoś czasu posiadam motocykl diabolini 250 i mam pewien problem, ponieważ chciałem wymienić simmering, ponieważ za dużo oleju dostaje się do prądnicy i nie wiem, czy ten silnik posiada simmeringa (o ile jest silnik co nie posiada go), bo nie mogłem znaleźć na stronie diabolini simmeringa do kupienia i ogólnie nigdzie indziej do diabolini.
Od razu mówię, że nie wiem, co to za silnik dokładnie wiem, tyle że od diabolini, ponieważ kupiłem ten motocykl w ramie od yamahy dt 80. a właściciel nie pamiętał jaki to model silnika jest, ale mówił coś, że to chyba 2014 rocznik.
dziekuje za pomoc
on91omg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 cze 2021, o 14:52
Pojazdy: Motor

Diabolini 250 pytanie

Postprzez Pani Kontekstowa » 21 cze 2021, o 14:58

Pani Kontekstowa
 

Diabolini 250 pytanie

Postprzez Romecik2t » 22 cze 2021, o 16:04

Chyba sie nie dowiesz, poki sam nie rozbierzesz, skoro i tak musisz zmienic to chyba warto samemu sprawdzic.
Na stronie diabolini com gdzie maja czesci zamienne widze, ze nie ma zadnego uszczelniacza wiec albo nie oferuja albo nie ma typowych uszczelniaczy :shock: moze po prostu jakies inne wynalazki, choc watpie, na stronie maja tylko do zaworow uszczelniacze i do zawieszenia na przod.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Diabolini 250 pytanie

Postprzez on91omg » 22 cze 2021, o 17:02

Romecik2t napisał(a):Chyba sie nie dowiesz, poki sam nie rozbierzesz, skoro i tak musisz zmienic to chyba warto samemu sprawdzic.
Na stronie diabolini com gdzie maja czesci zamienne widze, ze nie ma zadnego uszczelniacza wiec albo nie oferuja albo nie ma typowych uszczelniaczy :shock: moze po prostu jakies inne wynalazki, choc watpie, na stronie maja tylko do zaworow uszczelniacze i do zawieszenia na przod.

A jest możliwość że to wal na wcisk i po prostu nie potrzebuje simmeringa?
on91omg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 cze 2021, o 14:52
Pojazdy: Motor

Diabolini 250 pytanie

Postprzez Romecik2t » 22 cze 2021, o 18:42

Tam sa lozyska z tego co widze z youtuba jakies filmy z rozbieraniem tego silnika wiec i simering musi byc. Obojetnie czy dasz to komus do rozebrania czy sam to zrobisz najszybciej bedzie rozebrac i spisac wymiary ze starego simeringu, w necie nic nie mozna znalezc info do tych chinczykow :)
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Diabolini 250 pytanie

Postprzez on91omg » 22 cze 2021, o 18:45

Romecik2t napisał(a):Tam sa lozyska z tego co widze z youtuba jakies filmy z rozbieraniem tego silnika wiec i simering musi byc. Obojetnie czy dasz to komus do rozebrania czy sam to zrobisz najszybciej bedzie rozebrac i spisac wymiary ze starego simeringu, w necie nic nie mozna znalezc info do tych chinczykow :)

Dziękuję za odpowiedź to zrobię tak jak mówisz i kupię po prostu jakiś simering. Zgodny z wymiarami wału temat można zamknąć
on91omg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 cze 2021, o 14:52
Pojazdy: Motor

Diabolini 250 pytanie

Postprzez Romecik2t » 22 cze 2021, o 19:07

Hmm tak teraz patrzę jeszcze te filmy i chyba nie ma jednak simeringu na wale o_O musi byc jakies specjalne łożysko zapewne.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Diabolini 250 pytanie

Postprzez on91omg » 22 cze 2021, o 19:20

Romecik2t napisał(a):Hmm tak teraz patrzę jeszcze te filmy i chyba nie ma jednak simeringu na wale o_O musi byc jakies specjalne łożysko zapewne.

Aaa no być może że tak. Mam jeszcze jedno pytanie to normalne że olej jest na Magneto? Powiem jeszcze że sprzęgło jest w tej samej komorze co magneto
on91omg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 cze 2021, o 14:52
Pojazdy: Motor

Diabolini 250 pytanie

Postprzez Romecik2t » 22 cze 2021, o 21:01

Jesli w tej samej, to olej magicznie nie ominie magneto, taka konstrukcja dziwna hehe
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Diabolini 250 pytanie

Postprzez on91omg » 22 cze 2021, o 21:09

cos tam kiedys wyczytalem ze olej chlodzi cewki w magneto tam wiec nie wiem czy to prawda ale chyba tak bo po cos musi tam byc
on91omg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 cze 2021, o 14:52
Pojazdy: Motor

Diabolini 250 pytanie

Postprzez Romecik2t » 22 cze 2021, o 21:22

Sa silniki ktore maja wieksza moc z pradnicy i magneto maja po stronie suchej.
Wszystko ma swoje wady i zalety.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Diabolini 250 pytanie

Postprzez on91omg » 24 cze 2021, o 18:46

Romecik2t napisał(a):Sa silniki ktore maja wieksza moc z pradnicy i magneto maja po stronie suchej.
Wszystko ma swoje wady i zalety.

to znow ja. zrobilem wszystko i motor dziala ale tak srednio poniewaz ciezko go odpalic bez ssania i jak go odpale bez ssania to ma taki przytlumiony głos i nie trzyma obrotow i swieca jest zakopcona ale jak odpalam na ssaniu to normalnie chodzi normalny dzwiek silnika pelna moc i nie dlawi sie.
czy to moze byc wina zapchanego gaznika?
powiem ze iskra na swiecy jest żółta ale to raczej nie ma znaczenia bo na ssaniu dziala normalnie
on91omg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 cze 2021, o 14:52
Pojazdy: Motor

Diabolini 250 pytanie

Postprzez Romecik2t » 24 cze 2021, o 19:12

Tez w kierunku gaznika bym szukal przyczyny.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Diabolini 250 pytanie

Postprzez on91omg » 24 cze 2021, o 19:19

bez ssania nawet w pewnym momencie na sprzegle nie chce obrotow trzymac bo sie dusi
on91omg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 cze 2021, o 14:52
Pojazdy: Motor

Re: Diabolini 250 pytanie

Postprzez on91omg » 26 cze 2021, o 11:34

Romecik2t napisał(a):Tez w kierunku gaznika bym szukal przyczyny.

Gaźnik wyczyszczony i dalej wyglada jakby nie dostawal powietrza bez ssania dusi sie i ma inny dzwięk bardziej stłumiony,
filtr powietrza wyczyszczony tylko dysze od ssania nie wyciagalem bo nie mozna ich odkrecic jest najdzieja ze sa na wcisk? czy nie?
gaznik do diabolini 250 xb31
chyba poki co bede jezdzil na pół ssaniu bo normalnie wtedy jezdzi ale nie wiem jak duzo wiecej paliwa bedzie pił
on91omg
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 cze 2021, o 14:52
Pojazdy: Motor


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości