jaki wałek ?

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

jaki wałek ?

Postprzez SZAJBUS_SzeF » 11 kwi 2007, o 22:01

siemka mam pytanie mozecie mnie wysmiac ale nie mam wiedzy o simsonowskich silnikach walek do simsona SR50 ma byc taki jak do s51 ?
bo na necie szukalem i raz pisze ze normalny a raz ze taki dziwny z wachlarzem na dole :/ co robić ? komu wierzyć ? jaki zamontować ??
Avatar użytkownika
SZAJBUS_SzeF
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 585
Dołączył(a): 6 kwi 2007, o 16:46
Lokalizacja: Lędziny woj. Śląskie
Pojazdy: FSO Polonez 1984 Jawa 350 1989 Simson s51 Enduro 1988

jaki wałek ?

Postprzez Pani Kontekstowa » 11 kwi 2007, o 22:01

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Piotrek » 11 kwi 2007, o 22:11

To nie takie forum jak widocznie myślisz, żeby ktoś kogo tu wyśmiewał.

Nie wiem konkretnie o jaki wałek Ci chodzi (wał korobowy czy wałek zdawczy) ale to i tak nie istotne bo silnik z S51 jest identyczny jak SR50 i tej nowszej wersji czyli SR50/1

Wszystkie mają ten sam silnik czyli m541. (czterobiegowy)

Ale też do SR50 i S51 upychali silnik m531 (do nowszej wersji skutera czyli SR50/1 już nie) i był to z wyglądu taki sam silnik jak m541 z tym, że był on 3 biegowy i jedna różnica polegała na innej skrzynce biegów a reszta silnika identyczna.

Bo chyba nie mówimy tu o tym starym jajowatym tylko 3 biegowym silniku znanym z S50 i Schwalbe..

A lepiej daj zdjecie tego silnika, żeby potem nie było problemów bo to są 2 różne silniki i nie mają chyba żadnej części ze sobą wspólnej

Daj rownież linka do tego wałka w necie a Ci powiem czy się nada :-)
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez SZAJBUS_SzeF » 12 kwi 2007, o 18:34

Sorka zapomnialem napisac ;) chodzilo mi o walek kopstartera bo mam go zlamany.A silnik 4 biegówka i jednak ktos sie musial pomylic w sklepie internetowym którego nazwy nie wymienie ale nie AGMOT ;) Wałek kopnika z takim wachlarzem z dolu jest do S50 i Schwalbe czy jak to sie tam zwie :]
Avatar użytkownika
SZAJBUS_SzeF
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 585
Dołączył(a): 6 kwi 2007, o 16:46
Lokalizacja: Lędziny woj. Śląskie
Pojazdy: FSO Polonez 1984 Jawa 350 1989 Simson s51 Enduro 1988


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 481 gości