Problem z zarejestrowaniem! POMOCY

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Problem z zarejestrowaniem! POMOCY

Postprzez Kluzak » 30 kwi 2007, o 15:02

Hej!
Byłem dzisiaj w urzędzie w sprawie rejestracji mojego komara lecz jest MEGA problem.
Otóż mój tata był przekonany że to na niego jest zarejestrowany komar lecz okazało sie że komar jest zarejestrowany na dziadka (Świętej Pamięci). Tata niestety nie ma papierów bo myślał ze go wyrejestruje lecz z tym ma problem. Tata prosił i nawet pisał żeby wydali mu dokumenty,
Jak go teraz wyrejestrować i zarejestrować na mnie????
POMOCY!
Avatar użytkownika
Kluzak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 15:32
Lokalizacja: Praszka

Problem z zarejestrowaniem! POMOCY

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 kwi 2007, o 15:02

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Wojteeek » 30 kwi 2007, o 16:21

Z tego co mi sie wydaje to musisz spisac fikcyjna umowe dziadek-ty lub dziadek-twoj tata z data z przed smierci dziadka i wtedy mozesz zarejstrowac...
Ale jesli nie masz dokumentow to robisz jak ja robilem ( ale komar byl na tate ) : Piszesz pismo do urzedu z prosba i wydanie potwierdzenia ze komar z taka a taka rejstracja i takim a takim nr ramy byl zarejstrowany na twojego tate ( w Twoim wypadku dziadka )...
Wojteeek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2059
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:23

Postprzez Kluzak » 30 kwi 2007, o 16:34

Swir napisał(a):Z tego co mi sie wydaje to musisz spisac fikcyjna umowe dziadek-ty lub dziadek-twoj tata z data z przed smierci dziadka i wtedy mozesz zarejstrowac...


Czyli mam zrobić to nie zgodnie z prawem? A jeśli sie skapną to mogą to podać policji i będzie prze*****!

Swir napisał(a):Ale jesli nie masz dokumentow to robisz jak ja robilem ( ale komar byl na tate ) : Piszesz pismo do urzedu z prosba i wydanie potwierdzenia ze komar z taka a taka rejstracja i takim a takim nr ramy byl zarejstrowany na twojego tate ( w Twoim wypadku dziadka )...


Właśnie mój tata to do nich pisał lecz oni mu nie chcieli ich wydać bo chcieli żeby dziadek sie u nich pojawił co jest NIE MOŻLIWE!

Pomocy ;(
Avatar użytkownika
Kluzak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 15:32
Lokalizacja: Praszka

Postprzez Lizard » 30 kwi 2007, o 16:50

Kluzak napisał(a):Czyli mam zrobić to nie zgodnie z prawem? A jeśli sie skapną to mogą to podać policji i będzie prze*****!


Dokładnie. Ale innego wyjścia nie ma... chociaż ja bym się zastanowił- prościej kupić za 20 złotych na Allegro papiery od innego mopeda.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Marcek » 30 kwi 2007, o 19:04

Można to zrobić legalnie - trzeba przeprowadzić w sądzie postepowanie spadkowe, wtedy Komar stanie sie własnością Twojego Taty (chyba, że ktoś inny z rodziny też będzie się dopominał).
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Lizard » 30 kwi 2007, o 19:28

Marcek napisał(a):trzeba przeprowadzić w sądzie postepowanie spadkowe,


... które będzie się ciągnęło 3 lata i pochłonie dużo czasu, kosztów i nerwów.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Marcek » 30 kwi 2007, o 19:37

Czy ja wiem? Jeśli nikt nie ma pretensji i wszystko wyjaśni się w rodzinie przed rozprawą, to na 1 - 2 rozprawach powinno się skończyć.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Kluzak » 1 maja 2007, o 11:03

Lizard napisał(a): prościej kupić za 20 złotych na Allegro papiery od innego mopeda.


I tak właśnie teraz mamy zamiar zrobić. Tylko na allegro nie ma tanich papierków. Papiery powinny być takie: Dowód rejestracyjny i ubezpieczenie

Marcek napisał(a):Można to zrobić legalnie - trzeba przeprowadzić w sądzie postepowanie spadkowe, wtedy Komar stanie sie własnością Twojego Taty (chyba, że ktoś inny z rodziny też będzie się dopominał).


też takie takie rozwiązanie już rozważaliśmy tylko ze to ta sprawa więcej kosztowała niż cały komar.
:(
Avatar użytkownika
Kluzak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 15:32
Lokalizacja: Praszka

Postprzez ronio » 1 maja 2007, o 11:12

Papiery są, razem z tablicą sam widzialme na allegro chyba wczoraj
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez Kluzak » 1 maja 2007, o 21:51

ronio napisał(a):Papiery są, razem z tablicą sam widzialme na allegro chyba wczoraj


i tak właśnie robie. Znalazłem na necie papiery, ubezpieczenie od komarka i gościu chce 100zł. Jak myślicie? Drogo? Bo jak dla mnie to dobre o to bo tyle pracy w komara dane a h** z tego :(
Avatar użytkownika
Kluzak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 15:32
Lokalizacja: Praszka


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 239 gości