tuning na szybko

Jeśli masz problem z motocyklem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

tuning na szybko

Postprzez Hiheek » 4 maja 2007, o 21:45

Elo
Potrzebuje informacji jak najlepiej ustawić gaźnik chodzi mi o moc.
Teraz mam ustawiony dobrze nie muli itp. ale może dało by sie go lepiej ustawić, spalanie nie gra roli :wink: . Musze go podrasować jutro w możliwie jak najkrótszym czasie. Aha gaźnik mam standardowy 16n-2.

Ścigałem sie dzisiaj z sąsiadem on też ma simka sr50 3 biegowego bez migaczy i ja jechałem z kumplem a on też jechał we dwóch i pod górki mój wymiękał jedynie na prostych i z górki go wyprzedzałem, pocieszam się tym że oni ważą o połowe mniej niż ja z kumplem. Ale to i tak dziwne bo z tego słyszałem i widzialem to ten jego simek nie chodził za dobrze.

Biore wszystkie możliwości na szybki tuning.
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.

tuning na szybko

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 maja 2007, o 21:45

Pani Kontekstowa
 

Re: tuning na szybko

Postprzez Piotrek » 4 maja 2007, o 22:39

Hiheek napisał(a):Elo
Potrzebuje informacji jak najlepiej ustawić gaźnik chodzi mi o moc.
Teraz mam ustawiony dobrze nie muli itp. ale może dało by sie go lepiej ustawić.


Celem dobrego ustawienia jest właśnie to aby silnik dobrze chodził i się nie mulił jeśli Ty tak masz ustawniony gaźnik to znaczy iż masz najlepiej ustawniony jak się tylko da a wiec i w tej sytuacji silnik jest najmocnijeszy i najszybszy. Wtedy przez regulacje nie da się już nic ulepszyć a gwarantowane jest poroszenie efektów... To chyba zrozumiałe ;-)

Hiheek napisał(a):Aha gaźnik mam standardowy 16n-2.


Co do za gaźnik? :>

Czasem nie 16N1-xx albo 16N3-xx (w miejscu xx jest kod określajacy do której wersji simsona gaźnik był montrowany przez fabrykę)

Hiheek napisał(a):Ścigałem sie dzisiaj z sąsiadem on też ma simka sr50 3 biegowego bez migaczy i ja jechałem z kumplem a on też jechał we dwóch i pod górki mój wymiękał jedynie na prostych i z górki go wyprzedzałem, pocieszam się tym że oni ważą o połowe mniej niż ja z kumplem.


Byle jakie pocieszenie to to nie jest. To jest w końcu motorower i 120 czy 180 kg to jest totalna róźnica.. jeśli naprawdę nie mocno wymiękał Ci simek to masz powody do radości i nie masz najmniejszych powodów aby przeprowadzać jakieś regulacje. To tylko motorower a wiec tylko 50 ccm a więc tylko nie całe 4 KM
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Hiheek » 4 maja 2007, o 22:51

Z tym gaźnikem to fakt 16n3-2 sork i za błąd.
Ale jakby mu zwiększyć dawke paliwa. Albo jakiś koleś mówił że jak miał simka to przypiłował iglice ale to chyba jakiś wiejski patent.

A może jakieś inne sposoby???
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.

Postprzez Hiheek » 4 maja 2007, o 23:40

Elo to co myślicie o tym piłowaniu iglicy??
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.

Postprzez Piotrek » 4 maja 2007, o 23:45

Nie wierz w takie bzdury jakie opowiadają koledzy. Wykreć mu iglicę a zobaczysz, ze wcale nie jest przypiłowana tylko to zwykła ściema.

Zresztą ja sobie nie wyobrażam gdzie i jak można by spiłować iglicę..

Zwięszając mu paliwo spowodujesz iż bedzie go zalewać i po sprawie..

Jedynie co możesz spóbować zrobic to założyć większe dysze ale wtedy to już wypadło by rozwiercić gardziel gaźnika

P.S. Nie pisz posta pod postem tylko edytuj poprzedniego jeśli chcesz coś dopisać.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez endek » 5 maja 2007, o 07:32

co do piłowania iglicy to nie chodzi o jej skracanie tylko musi mieć stożek na całości iglicy bo oryginalna ma bardzo mały (tylko żyby nie przecholować :wink: )

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Conqeror » 5 maja 2007, o 08:43

to jest głupota , tak samo jak wycinanei przepustnicy od tyłu . Daje zamulające efekty.

Mi się wydaje że albo łapie ci jeszcze za dużo powietrza . Albo amsz cylinder wyjechany.

O wyjmij bebechy z końcówki tłumika
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Hiheek » 5 maja 2007, o 10:48

Co do cylindra to myśle że jest dobry bo po szlifie zrobiłem na nim jakieś 3~4 tys.km.
Co do tłumnika to już jeździłem ale jest taki huk że bez kasku można ogłuchnąć a poza tym mówili mi że było mnie słychać z kilometra.

Spróbuje podnieśc iglice ile sie da i ustawić więcej powietrza może będzie troche lepiej.
Simeq is the best of the best of the best.
Avatar użytkownika
Hiheek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 187
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 18:37
Lokalizacja: Poręba Dz.

Postprzez Mariusz » 5 maja 2007, o 11:14

jak na szybko i na krótko to możesz popróbować pobawić się dodatkami do paliwa. jeśli masz w okolicy jakiegoś modelarza to możesz się wybrać po kieliszeczek paliwa modelarskiego, jeśli nie to wylej byne z baku, oddziel małą dawkę, i wymieszaj w MAŁYCH DAWKACH płynu hamulcowego do benzyny. załóżmy że jak na 5l mogło by być 100ml, to ty ma litr dasz 20ml. taki litr paliwa wlej do baku i zobacz jak jeździ. poza tym jak się założyłeś z kolega czy coś, że tylko na jeden wyścig potrzebujesz szybkiego sprzęta, to poodkręcaj owiewki to lżejszy będzie, no i oczywiście nie lej baku pod korek bo byna tez waży ;)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Quler » 5 maja 2007, o 11:45

A to co to za patent z tym płynem hamulcowym ? Zwykły zielony płyn hamulcowy do paliwa ? i co to da ? sprawdzone to jest ? Bardzo szkodzi silnikowi ? heh ale pytań zadaje.

A co do sima. Nie ma co sie bawić w szybki tuning. Splanuj mu troszkę głowice gdzieś 1mm albo 1,5mm i będzie odczówalna różnica. wymień dysze na większe i podnieś iglice. możesz też przyśpieszyć troszke zapłon ;)
Quler
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 21:31
Lokalizacja: Prandocin

Postprzez Mariusz » 5 maja 2007, o 14:33

no wiesz? ja nie sprawdzałem :P toteż piszę żeby małe dawki, i uważać na wężyki paliwowe bo może przeżreć! :D:D:D a tak wogóle to chodzi o to że płyn hamulcowy jest na alkoholu, i właśnie o alkohol w tym wszystkim chodzi :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez ronio » 5 maja 2007, o 15:07

To nie lepiej dolac ruskiego spirytu? :P
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez Mariusz » 5 maja 2007, o 16:07

no ale spiryt ma też wodę, no chyba że ruscy robią z ropy naftowej ten spirytus :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Conqeror » 5 maja 2007, o 16:20

pewnei ty tą końcówke zdejmowałeś , nei otot chdozi , w śodku tej końcówki są takei rurki . To sprawia że simson jest taki cichutki .
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 244 gości