Romet Ogar 200

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Romet Ogar 200

Postprzez Rudy102 » 18 lis 2021, o 21:34

Update :F

Pomyłem kartery, powyciągałem łożyska. Ładnie się doczyściły. Dokupiłem nowy tłok (38,75mm), podobno produkcji węgierskiej. :F Jeśli nie będzie puchł to powinien dobrze pracować. Spasowałem luz na zamku pierścieni na książkowe 0,20mm. Dla jaj wsadziłem stare pierścienie, szczeliny nawet nie mierzyłem. :mrgreen: Gładź cylindra jest ładna, widoczne plamy na zdjęciu to są tylko jakieś odbarwienia, pod palcem tego nie czuć. Na zdjęciu wygląda trochę jak minimalna korozja, w dwusuwie nie powinno to sprawiać problemów. Cylinder ogólnie jest w dosyć dobrym stanie, póki co sobie odpuszczę szlif.

Udało mi się też kupić grzechotkę kopnika (nowa z epoki) oraz wałek zdawczy. Potrzebuję jeszcze wał, łożyska, śruby, półksiężyc kopnika, sprzęgło, uszczelki, zapłon cdi i moge skręcić silnik. :F

Naprawiłem też zliczanie kilometrów w liczniku. Niestety nasi tam byli przez co szkiełko i ramka są zmasakrowane. Nie wiem tez jak się będzie sprawował w ogarku, bo powyżej 50km/h sie potrafi ślizgać mechanizm napędzający wskazówkę.

Przy ramie też podłubałem, żeby troche tym pojeździć przed malowaniem musze kupić: amorki tylne, ośki kół, opony, klamki i chyba tyle. Kolejny update będzie ze składania silnika :F

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niezły ten luz na zamku starych pierścieni :F Dokumentacja techniczna dopuszcza szczelinę <0,80mm :F Nowy pierścień powinien mieć 0,20mm.

Obrazek
Obrazek
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak

Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Romet Ogar 200

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 lis 2021, o 21:34