[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// Elementy w kolorze

Postprzez cezek » 18 mar 2012, o 01:34

Rachunek za części czy za prace? 8)
Romety dzieli się na charty i inne:)
Avatar użytkownika
cezek
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 474
Dołączył(a): 10 mar 2010, o 19:19
Lokalizacja: Krotoszyn

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// Elementy w kolorze

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 mar 2012, o 01:34

Pani Kontekstowa
 

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// Elementy w kolorze

Postprzez Mateusz » 29 sty 2013, o 15:18

Cóż. W końcu mogę powiedzieć że skończyłem. Nie było łatwo, zwłaszcza jeśli chodzi o niektóre nowe gadżety ze starych zapasów, których zdobycie było trudniejsze niż mogłoby się wydawać, ale uważam że było warto! taak <cfaniak>

Ciut przykurzony, pro sesja dopiero gdy dokończę 70tkę. No ale coś tam widać, polecam zgłębiać detale ;)



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Re: [NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez marcing17 » 29 sty 2013, o 15:54

No Mateuszu, jest szał. Aż miło oko zawiesić na dłuższą chwilę :yes: A tak w ogóle to dawno Cię tu nie było ;)
///M42B18 136KM
Avatar użytkownika
marcing17
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3722
Dołączył(a): 19 kwi 2007, o 20:31
Pochwały: 1
Pojazdy: Romet Pony 50M-2, Komar 2350, BMW E30 316i Coupe

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Sławek. » 29 sty 2013, o 16:18

Zdecydowanie jeden z tematów, który zawsze chętnie odwiedzam : )
Wspaniały chart, wspaniałe zdjęcia..

Dużo pracy, pieniędzy i czasu w niego włożyłeś, ale naprawdę widać, że warto było.
Poprostu cudo!
Dobra robota Mateusz : )
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Lorrenzo » 29 sty 2013, o 17:07

Ciebie Mateusz to już do reszty "poczesało". Z czym tu do ludzi ? Bagażnik aż brudny od paluchów. Całość się świeci, że aż musiałem wyłączyć listwę od laptopa żeby matryca się przyciemniła...
ehhh szkoda słów...


Oczywiście wcześniej żartowałem, a teraz
Tak na poważnie to cudo na kołach, ale myślę (albo mi się wydaje), że nie chromowałeś na nowo bagażnika chyba ? Jeżeli mogę wiedzieć to czemu ? A może tylko tak się wydaje ?
Ogólnie szacun za robotę, nowy akumulator starej produkcji warty jest 150 zł. Z przykrywką nawet deczko więcej ;) Wiem bo miałem 3 sztuki takich i poszły w dwa dni.
Ostatnie pytanie to czy pasek akumulatora jest oryginalny ? czy od WSki ? A może to końcówka produkcji ?
Pasuje mu ten biały kolor w całości, wiem bo jak wiesz sam takie malowanie nie tak dawno skminiłem. Pewnie wiedziałeś jak to będzie wyglądać ? Wiesz, wiele ludzi mówi "Będzie mdły, będzie się zlewał" Myślę, że pasuje właśnie idealnie
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Tomciosz » 29 sty 2013, o 19:38

Bajka!

Żadne słowa nie oddadzą tego co czuję, patrząc na te dzieło ludzkiej cierpliwości.

Pewnie korci aby przejechać się nim. Bo ja gdybym powiedział bardzo to bym skłamał. Bardzo to mało powiedziane.

Cieszy oko i duszę.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez dewiant » 29 sty 2013, o 23:01

Gratulacje i dzięki !

Choć nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań bo uważam że mimo remontów pojazdów klasycznych pojazdy te powinny być mimo to eksploatowane i nie tylko sporadycznie to myśle że w tym przypadku powinien on pozostać w takim stanie nienaruszony jak najdłużej dla przyszłych pokoleń. Myśle że inżynierowie i konstruktorzy tamtych pojazdów byli by z Ciebie dumni.
Sądze też że zrobiłeś coś więcej niż myślisz i niż sam byś się tego spodziewał.
Efekt trudu pracy,starań,wysiłku,serca - to jest naprawde piękne.
dewiant
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 19:52

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Mateusz » 30 sty 2013, o 12:26

Dziękuje wszystkim za tak miłe opinie!


Lorrenzo napisał(a):Tak na poważnie to cudo na kołach, ale myślę (albo mi się wydaje), że nie chromowałeś na nowo bagażnika chyba ? Jeżeli mogę wiedzieć to czemu ? A może tylko tak się wydaje ?



Dobrze Ci się wydaje :) Bagażnik jest fabrycznie nowy ze starych zapasów, mam nawet do niego fabryczną metkę tak jak do większości części użytych do odbudowy. Muszę to sfocić też koniecznie, bo warto. Uznałem że skoro jest nowy, to nie wymaga ponownego chromowania ;)


Lorrenzo napisał(a):Ostatnie pytanie to czy pasek akumulatora jest oryginalny ? czy od WSki ? A może to końcówka produkcji ?


Akumulator zapożyczony od WSK, póki nie znajdę ori. Miałem kiedyś gdzieś jakiś cynk, ale się wysprzedały. Nie wiem czy może osobą która kupiła ostatni nie byłeś przypadkiem Ty? Albo Sylwestro ;) Któryś z was, pamiętam że byłem wtedy wściekły hehe


Lorrenzo napisał(a):Pasuje mu ten biały kolor w całości, wiem bo jak wiesz sam takie malowanie nie tak dawno skminiłem. Pewnie wiedziałeś jak to będzie wyglądać ? Wiesz, wiele ludzi mówi "Będzie mdły, będzie się zlewał" Myślę, że pasuje właśnie idealnie


Bałem się i ja też tej mdłości. Jednak teraz, po przyjrzeniu się całości, myślę że białość dodaje mu gracji, i ukazuje piękno tego motoroweru ;)


dewiant napisał(a):Myśle że inżynierowie i konstruktorzy tamtych pojazdów byli by z Ciebie dumni.
Sądze też że zrobiłeś coś więcej niż myślisz i niż sam byś się tego spodziewał.



Przyznam szczerze że na tym mi najbardziej zależy. Chciałem stworzyć jeden nie powtarzalny egzemplarz który byłby ukoronowaniem wszystkich prób przywrócenia temu motoroweru stanu lepszy niż fabryczny.

Dlaczego?
Jedyny znany zachowany nowy fabryczny chart, niestety już nie jest taki lśniący jakby się mogło wydawać. Nadgryzł go ząb czasu i nie ogrzewany garaż.

Chciałem aby ten był najlepiej zrobiony, aż przesadzony względem fabryki. Tak żeby cieszył oko przez następne nawet i sto lat. Pamiątka dla pokoleń ;) No i rzecz jasna postaram się go pokazywać większym społecznością niż forum i internet. Poszło już kilka zgłoszeń, czekam na szczegóły co i kiedy
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Mateusz » 30 sty 2013, o 12:33

Z ciekawostek, dokumentacja zdjęciowa budowy tego egzemplarza to prawie 400 zdjęć!
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Romecik2t » 30 sty 2013, o 13:18

Jest idealnie, dla przeciętnego oka (ja :F) wręcz lepiej jak z fabryki ;)
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Lorrenzo » 30 sty 2013, o 16:55

Słuchaj, jeżeli mogę coś dodać to moim zdaniem fajnie był było jakbyś go pochromował na nowo. Wszystko jest lśniące, a on jednak się różni trochę.

Ani akumulatora ani pasków nie kupowałem nigdy. W swoich chartach miałem paski od wronki a akumulatory współczesne VARTA kupowane w sklepach. Te nowe "stare akumulatory" kupiłem u siebie w mieście od przypadkowej osoby ;) były na allegro, pewnie widziałeś ;)

Ogólnie to gdzie go chcesz prezentować ?

P.S Maciek C. Trzyma swojego w nieogrzewanym garażu ? Myślałem, że w domu :D
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Tomek » 30 sty 2013, o 17:16

Jest piękny. Brakuje mi słów, żeby jakoś to sensownie opisać... Z drugiej strony, przy każdej aktualizacji zastanawiałem się dla czego biały? Dla czego nie spróbowałeś odbudować Charta w innym kolorze? Białe sztuki dużo ludzi zna, ale tylko wtajemniczeni wiedzą, że fabrykę opuszczały też inne wersje kolorystyczne. Białe błotniki, to już zupełny szok dla kogoś niezwiązanego z Chartem :D Pamiętam, że miałeś kilka nowych dekli bocznych w różnych kolorach. Miałem cichą nadzieję, że któregoś jednak pomalujesz na kolor inny niż biały, który jest już trochę opatrzony nawet na tak profesjonalnie odbudowanych sztukach jak Twoja. Fiolet był chyba najrzadszym kolorem i w tym przypadku dodatkowo podkreślałby unikatowość tego egzemplarza.

Na koniec dodam, że jakiego koloru by nie miał, to ja będę darzył Cię wielkim szacunkiem za pracę włożoną w te Charty. Widać, że robisz to z pasją, a nie nastawieniem na zysk. Dzięki takim ludziom nasza motoryzacja nie zginie i będzie mogła cieszyć ludzi przez kolejne 100 lat. Niewielu mamy na forum ludzi odbudowujących motocykle z taką dbałością o szczegóły. Do głowy przychodzi mi tylko Quniuś ze swoim Avo. Z niecierpliwością czekam na drugą sztukę i jakąś sesję w wiosennym plenerze :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez krycha119 » 30 sty 2013, o 22:51

Po prostu piękny , gratulacje :)
Proszę wejdź w ten link a pomożesz wygrać konto premium: http://www.kinomaniak.tv/pp/krycha911
Avatar użytkownika
krycha119
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 250
Dołączył(a): 30 cze 2011, o 20:10
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 2
Pojazdy: Romet 50 T-1, Romet Pony M3, Romet Chart 210, Romet Pegaz 710 Automatic

Re: [NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez Norbinuss » 30 sty 2013, o 23:58

Charcik boski ! Nie mogę się na niego napatrzeć. Gratuluję osiągniętego efektu :) Spraw aby pozostał taki na wieki, amen :D
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

[NOWY] ROMET CHART 210 by Mateusz /// UKOŃCZONY !!!

Postprzez bartek66977 » 3 lut 2013, o 14:57

Pięeekna Charcina, aż miło patrzeć. GRATULUJĘ :) Może kiedys wpadłbym tam w twoje okolicę to chetnie zobaczę, do wawy aż tak daleko nie mam :)
bartek66977
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 19 gru 2011, o 21:42
Pojazdy: Romet Ogar Typ 200 '84

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 321 gości