PEUGEOT SV 80 project by 600rr

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

PEUGEOT SV 80 project by 600rr

Postprzez 600rr » 18 paź 2009, o 17:38

Przed tegorocznymi wakacjami stałem się szczęśliwym posiadaczem PEUGEOT'a SV 80. Jego stan był delikatnie mówiąc straszny ;) zdecydowałem się jednak na jego kupno. Za skuter dałem całe 40zł i dorzuciłem do tego silnik z fiata 126p w idealnym stanie, który i tak zawadzał mi w garażu i miałem go popchnąć na złom, gdzie dostałbym za niego może 100zł ;) Więc można powiedzieć że dałem za niego śmieszne pieniądze bo 140zł.

Obrazek Obrazek

Skuter jak widać nie posiadał kompletnej obudowy i niektórych elementów przekładni takich jak kopka, wałek startera czy zabierak.Nie było także najistotniejszej rzeczy czyli dyszy regulującej poziom paliwa w gaźniku, bez której skuter nie odpalał ;). Brak jakiegokolwiek oświetlenia oraz dokumentów. Palenie zrobione na "krótko".

Gdy przywiozłem go do siebie ostro wziąłem się do pracy. Pierwszymi czynnościami jakie wykonałem było przetrzepanie całego garażu w poszukiwaniu dyszki do gaźnika o podobnym gwincie. Znalazłem gaźnik od Iża 49, którego niegdyś posiadałem i przełożyłem dyszkę ;)
Po kilku próbach kręcenia rozrusznikiem Peugeot zapalił, uruchomiło się ssanie automatyczne i chodził na równiuteńkich obrotach :D. Po rozgrzaniu został wyregulowany i zabrany na "jazdę testową". Wyjechałem z placu na ulicę, odkręciłem gaz i ku mojemu ździwieniu skuter podniósł przód bez większego wysiłku ( zero szarpania za kierownicę czy wyrywania na koło ;) ). Po powrocie do garażu wziąłem się do dalszych prac. wyjąłem silnik z ramy i dokładnie go wyczyściłem. Kartery silnika pochodzą z 96 roku, natomiast pozostałe części takie jak cylinder czy głowica z 94. Kazda część jest numerowana tak jak przystało na markowy skuter. Podany jest rok, miesiąc produkcji oraz lata w których dana część była montowana ;). Po przejrzeniu stanu silnika i pseudo instalacji elektrycznej wymieniłem jeszcze rolki wariatora na lżejsze tj. 6,5g. ponieważ stare były już kwadratowe :P. Peugeot'y seryjnie mają montowane raczej ciężkie rolki tj. 9-12g. ale ja wsadziłem lekkie żeby pojeździć na kole bo nie zależy mi na prędkości ;)

Obrazek Obrazek

Po kilku dniach świrowania wyszedłem do garażu i rozebrałem skuter na części pierwsze :D. Felgi oddałem do piaskowania a następnie malowania proszkowego na czarny połysk. Ramę spotkał ten sam los bo została wypiaskowana ale pomalowana już przeze mnie, a raczej mojego ojca również na czarny połysk :P Podczas gdy rama schła ja odebrałem felgi i naciągnąłem na nie nowe oponki bo stare nadawały się jedynie do przepalenia :D Po kilku dniach wziąłem się za składanie Peugeot'a. Prace zacząłem ok. godziny 10 rano a o 22 skuter stał na kołach i był gotowy do odpału ;) Jednak musiałem poczekać z tym do rana, ponieważ mam nienormalnych sąsiadów i zaraz przyjechaliby panowie w niebieskich mundurach, których serdecznie pozdrawiam :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na drugi dzień odpaliłem go i przejechałem się koło domu.Później przeglądając jak co wieczór motoallegro natknąłem się na aukcje kolegi, który sprowadził PEUGEOT'a SV 50 z niemiec do sprzedaży na części :D. Oraz drugą, na której wystawiony był silnik do SV 80 jednak nie posiadał on cylindra tłoka oraz głowicy. Poza tym był kompletny i miał całą przekładnię z kopką i jej elementami oraz koło z oponą. Jego cena była śmieszna bo 80zł, przy czym jak dzwoniłem po innych i za samą kopkę i jej części usłyszałem 160zł ;) Rano pojechałem do jego serwisu kumpla po owiewki i założyłem je do siebie ;)
Nie wziąłem jednak wszystkich np. przedniej lampy oraz obudowy licznika. Planuje zrobić światła w przedniej owiewce. Mam już dwie soczewki świateł pochodzących z Opla Calibry na żarówki H3 o śr. 6cm.

Obrazek Obrazek Obrazek

Prace nadal trwają a Peugeot zaczyna nabierać kształtów.
W planach:
- zamontowanie kompletnego oświetlenia tj. tył seria, przód soczewki i ringi na pozycji ;)
- kupno oryginalnej linki gazu bo obecnie założona jest linka z motorynki i wisi przez sam środek skutera :D
- kupno dokumentów na 50ccm ( od kolegi) i zarejestrowanie sprzęta :D
- zrobienie nowej instalacji elektrycznej
- przerobienie i pomalowanie owiewek
- obicie siedzenia

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jednym słowem wydatków jeszcze sporo a oto kosztorys mojej dotychczasowej pracy ;) :

Piaskowanie:
- Felgi: 30zł
- Rama: 150zł
Malowanie:
- Felgi proszkowo: 50zł
- Rama, zacisk hamulcowy pistoletem, koszt farb: ok. 70zł
Części:
- Nowe klocki hamulcowe na przód: 45zł
- Nowe opony SAWA EASYRACE 90/100/10: 240zł
- Nowe rolki wariatora TopRacing 6,5g: 35zł
- Nowy filtr stożkowy: 40zł
Owiewki:
- Całość po znajomości: 100zł
Z motoallegro:
- Silnik z kołem: 80zł :D ( plus przesyłka)
- Soczewki świateł 60zł ( plus przesyłka)

Po przeliczeniu daje to sumę 900zł.

Ale opłacało się zainwestować ;) Skuter przeżyje drugą młodość i na pewno będzie w poszanowaniu ponieważ robię go dla siebie. Gdybym miał go już sprzedać, to myślę, że cena byłaby pewnie podobna do cen Peugeot'ów SV 80 wystawionych na allegro tj. 1800-2500zł.
Avatar użytkownika
600rr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 829
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 13:41
Lokalizacja: SBE - Czeladź
Pochwały: 1
Pojazdy: KTM SMC 690 LC4 SUPERMOTO '11, SUZUKI GS500E '96, PEUGEOT SV 80 '98 , SEAT IBIZA 1,9 TDI '01

PEUGEOT SV 80 project by 600rr

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 paź 2009, o 17:38

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marek.K. » 18 paź 2009, o 17:46

Fajnie go zrobiłeś a co to jest z tylu jakieś zgniecenie czy coś? i pomaluj wydech i będzie świetny
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Postprzez Artur » 18 paź 2009, o 17:47

Kurde jak można było tak zniszczyć ten motorek, to jest nie do pomyślenia. :/
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Michaus » 18 paź 2009, o 17:48

Marek.K. to jest chyba taśma bo tam powinny byś światła
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez 600rr » 18 paź 2009, o 17:48

chodzi Ci o miejsce w którym ma być lampa ;) jest chwilowo zaklejona taśmą bo nie mam jeszcze klosza a jeździłem ;) a co do wydechu to ten pomaluje a na wiosne i tak kupie jakiś sportowy.

[ Dodano: 18 Paź 2009, 17:49 ]

Artur napisał(a):Kurde jak można było tak zniszczyć ten motorek, to jest nie do pomyślenia. :/


Racja, zajechany był strasznie. Ale już żyje i jest w pełni sprawny :D
Avatar użytkownika
600rr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 829
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 13:41
Lokalizacja: SBE - Czeladź
Pochwały: 1
Pojazdy: KTM SMC 690 LC4 SUPERMOTO '11, SUZUKI GS500E '96, PEUGEOT SV 80 '98 , SEAT IBIZA 1,9 TDI '01

Postprzez Komar Rider » 18 paź 2009, o 18:03

Ech tak to wszystko pięknie opisałeś :) Wielki szacunek, że podjąłeś się remontu tego pojazdu :) Na pewno się odwdzięczy.

Patrząc na serdeczne powitanie Cię przez Quniusia, pewnie byłeś tutaj stałym bywalcem :) Więc witam ponownie :D
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Przemysław » 18 paź 2009, o 18:10

O kurde jaki fajny PEUGEOT'a SV 80 :D :D Dobrze że go urtowałeś :P Mam nadzieje ze bedzie wiecej zdjęć
Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 555
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 21:57
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Artur » 18 paź 2009, o 18:10

Podziwiam, bo ja chyba bym się nie podjął takiego remontu. :)
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez Konrad » 18 paź 2009, o 18:13

Bajerka, widać tu Twoje podejście do stuntu bez którego nie można się obyć :D Kiedy wpadniesz postuntować ? Przy okazji pochwaliłbym się speedfightem I którego wyremontowałem :P
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez 600rr » 18 paź 2009, o 18:15

Opis jak opis ;) starałem się przedstawić pokrótce jego historię ;)

Komar Rider ja Ciebię kojarzę ;) a Quniuś to kumpel, poznaliśmy się przez forum. Byłem u niego kilka razy bo mieszkam niedaleko i obserwowałem prace nad jego Awo :D

[ Dodano: 18 Paź 2009, 18:17 ]

Quniuś jak tylko będzie ciepło to podjadę ;) może już Peugeot'em jak dorwę papiery :twisted: bo teraz to jedynie autobusem można podjechać :D
Avatar użytkownika
600rr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 829
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 13:41
Lokalizacja: SBE - Czeladź
Pochwały: 1
Pojazdy: KTM SMC 690 LC4 SUPERMOTO '11, SUZUKI GS500E '96, PEUGEOT SV 80 '98 , SEAT IBIZA 1,9 TDI '01

Postprzez Komar Rider » 18 paź 2009, o 18:20

600rr napisał(a):Komar Rider ja Ciebię kojarzę


Czuję się zaszczycony :D

Zobaczyć takiego Awoka na żywo to niesamowite przeżycie ;) Ale mówię Ci, Quniuś zawalił z Awo na całej lini :roll: w ogóle jakieś to takie nie dopracowane, tu brudne, tam brudne... Lepiej gdyby oddał mi :D

Aczkolwiek w lubuskim widzę, że na allegro jest Awo. Chyba sobie takiego sprawię :D


bo teraz to jedynie autobusem można podjechać :D


O, to autobus też masz? :D
Ostatnio edytowano 18 paź 2009, o 18:21 przez Komar Rider, łącznie edytowano 1 raz
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Konrad » 18 paź 2009, o 18:21

Jak sie nie myle to 35 Czeladź a potem 931 albo 995 i jesteś u mnie :D Jak coś to się w Mysłowicach na dworcu spotkamy :wink:
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez 600rr » 18 paź 2009, o 18:23

Komar Rider napisał(a):tu brudne, tam brudne...


to chyba jedyne detale, które są niedopracowane w jego Awo :P Ale przyjdzie czas wielkiego mycia :D

[ Dodano: 18 Paź 2009, 18:25 ]

Quniuś napisał(a):Jak sie nie myle to 35 Czeladź a potem 931 albo 995 i jesteś u mnie


o 35 wiem ale o linii 931 i 995 to nie słyszałem :P pewnie że możemy się gdzieś spotkać, nie widzę problemu :D
Ostatnio edytowano 18 paź 2009, o 18:26 przez 600rr, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
600rr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 829
Dołączył(a): 17 sty 2008, o 13:41
Lokalizacja: SBE - Czeladź
Pochwały: 1
Pojazdy: KTM SMC 690 LC4 SUPERMOTO '11, SUZUKI GS500E '96, PEUGEOT SV 80 '98 , SEAT IBIZA 1,9 TDI '01

Postprzez Komar Rider » 18 paź 2009, o 18:26

600rr napisał(a):Ale przyjdzie czas wielkiego mycia



A co? Planujecie wrzucić go do rzeki?


TAK! TAK! TAK! :D
....::::KOMAR RIDER::::....
Avatar użytkownika
Komar Rider
@admin
@admin
 
Posty: 6013
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Rzepin
Pochwały: 1

Postprzez Marek.K. » 18 paź 2009, o 18:31

Właśnie piszę z podłogi. Jak w Pawlaku 3xTAK

A po za tym dzięki za wyjaśnienie
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 468 gości