Komarki zielarza-czarna przeklęta bestia i sztywniaczek z 66

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Postprzez Mariusz » 21 cze 2010, o 23:41

dzisiaj nabyłem 1,5 kilo śrub do komara :F tak wlaściwie to ze sporym zapasem te zakupy, bo poprostu wiele srub było od 50 deka kupowanych, więc specjalnie gość sypał do woreczka 10x więcej śrubek niż potrzebowałem, ale tak poza tym mam już prawie wszystkie! nawet jakieś trójeczki czy czwóreczki, aż po dziesiątki potężne, tyle tylko że długości nie wszystkie się zgadzają, więc będzie troche docinania :/ i nie miał z gwintem krótkim, więc wszystkie są z długim. No i prawie wszystkie są na śrubokręt krzyżakowy, niestety nei można mieć wszystkiego jak widać (ale krzyżak przynajmniej dobrze sie trzyma)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Pani Kontekstowa » 21 cze 2010, o 23:41

Pani Kontekstowa
 

Postprzez MarQS » 21 cze 2010, o 23:43

Mariuszno niestety nie produkują już śrub z łbem na śrubokręt płaski ;/
REGENERUJĘ GWINTY POD ŚWIECE M14x1,25 oraz M6 SZCZEGÓŁY
viewtopic.php?f=41&t=27367
Avatar użytkownika
MarQS
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1228
Dołączył(a): 14 wrz 2007, o 23:29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postprzez Laszlo » 21 cze 2010, o 23:57

Ehh.. komarek, jak ludzie na tym jeżdżą :P
Masz zamiar kupić sobie jeszcze kiedyś Jawę/CZ (oczywiście 12V)? :p
-Jak byś ostatni raz jechał motocyklem, to jak byś jechał?
-zapie*ał bym ile wlezie ;]
Avatar użytkownika
Laszlo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 466
Dołączył(a): 26 cze 2008, o 16:04
Lokalizacja: Gorzkowice

Postprzez Mariusz » 22 cze 2010, o 00:11

może kiedyś sie kupi. Tymczasem wożę się ko(sz)markiem.

Mina gościa który mnie obsługiwał w hurtowni-bezcenna. Najlepsza była gdy zobaczył 7 stron najdziwniejszych typów śrubek i średnio po 4 sztuki każdej :F rachunek ma chyba z 20 pozycji i po 5 deka każdej... pół godziny to dobierał, podziw dla gościa że mu sie chciało :)

[ Dodano: 22 Cze 2010, 00:12 ]

w sumie czemu 12V? 6V miała swój urok, te naprawy po rowach i mrygający reflektor w rytm migaczy... ah, aż się rozmarzyłem jak o tym sobie przypomniałem :F
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Konrad » 22 cze 2010, o 12:02

Jak dawałem zamówienie na śruby do awo to gościu latał dobrą godzinę zanim mi wszystkie pozycje dał. Potem się zlitowałem i wypisałem ile potrzeba M6 jaka długość, rodzaj łba, twardość i opcjonalnie podkładki.

Śruby na wkrętak płaski są do dostanie tylko trzeba wiedzieć gdzie.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Mariusz » 22 cze 2010, o 21:53

no całkiem możliwe że sie dostanie, ale kupiłem już takie i czort. Podobnie mam wszystkie z półokrągłym łbem, bo walcowych nie było, ale raczej nie powinno to większych problemów sprawić, ważne że nowe i nie skrzypią.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Komarki zielarza-czarna przeklęta bestia i sztywniaczek z 66

Postprzez Mariusz » 26 sie 2011, o 01:05

W wolnej chwili zajrzałem do stodoły gdzie stał zakurzony, przygnieciony trzema rowerami i taczką upaćkany komarek i... na 3 tygodnie przed końcem wakacji ko(sz)marek znów ujrzał światło dzienne :D O dziwo wystarczyło go odkopać, odkręcić kranik i przekopać, by po 3 kopie usłyszeć anemiczne suwy pracy, a już 2 minuty rozgrzewki (pomimo zakurzonego gaźnika-brak filtra powietrza) i wymiana kondensatora zaowocowały nieziemską mocą jakiej może dostarczyć tylko komar! W każdym razie motorek znów jeździ, znów uszczelniłem wydech (Ma ktoś może pomysł jak skutecznie uszczelnić łączenie kolanka komarowskiego i simsonowego tłumika?) i znów będę montował przednie migacze.
Akumulator mam obecnie pięciowoltowy, bo pomimo ładowania łącznie przez jakieś 12 godzin (po 6h dziennie) jakoś nie ujrzałem jeszcze na mierniku szóstki z przodu. W każdym razie kierunkowskazy jako-tako świecą, klakson charczy, więc nie ma biedy.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Komarki zielarza-czarna przeklęta bestia i sztywniaczek z 66

Postprzez Adaś » 26 sie 2011, o 09:04

Daj sznurek od uszczelniania rur (dostaniesz w budowlanym) i posmaruj sylikonem.
Avatar użytkownika
Adaś
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 652
Dołączył(a): 1 sty 2009, o 13:40

Komarki zielarza-czarna przeklęta bestia i sztywniaczek z 66

Postprzez Mariusz » 26 sie 2011, o 19:51

nie da rady z tym sznurkiem-jest różnica średnic rur z 21 na 30mm (czy jakoś podobnie) więc sznurek wydmucha zanim motorek odpali. rury pod to żadnej dobrać nie mogę, póki co zadowalam się patentami typu nawinięta puszka po napojach ale to ma żywotność średnio 3 miesiące...

Przepaliłem troszke bardziej 20 kilometrową traską z wieczora-przy prędkości przelotowej pi/drzwi koło 30 motorek nawet przy dzisiejszym upale zbytnio się nie grzeje :)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Komarki zielarza-czarna przeklęta bestia i sztywniaczek z 66

Postprzez Tomciosz » 26 sie 2011, o 20:45

Marycha, weź nawal tam kitu szklarskiego na drucikach, i objedź sylikonem. Może wytrzyma.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Komarki zielarza-czarna przeklęta bestia i sztywniaczek z 66

Postprzez Marcek » 26 sie 2011, o 22:11

Też mam kolanko koszmarkowe, tłumik Simsona. Uszczelnione mam to skutecznie i trwale sznurkiem azbestowopodobnym, zapaćkanym silikonem i złapanym na koniec opaską zaciskową pod śrubokręt.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Re:

Postprzez husek » 30 sie 2011, o 20:26

Konrad napisał(a):
Śruby na wkrętak płaski są do dostanie tylko trzeba wiedzieć gdzie.

Badz przerobic tradycyjna z łbem sześciokątnym,roboty raptem 2 minuty . :mrgreen:
Avatar użytkownika
husek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 212
Dołączył(a): 28 mar 2011, o 04:56
Lokalizacja: Rawa

Komarki zielarza-czarna przeklęta bestia i sztywniaczek z 66

Postprzez Mariusz » 30 sie 2011, o 20:40

Badz przerobic tradycyjna z łbem sześciokątnym,roboty raptem 2 minuty .


Hehehe, no ba! Czego się nie robi żeby zbliżyć się do oryginału :mrgreen:
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Komarki zielarza-czarna przeklęta bestia i sztywniaczek z 66

Postprzez Mariusz » 11 sie 2014, o 00:39

Aloha,

Ostatnio uruchomilem czarnego komczucha, były problemy z paliwem więc zmieniłem kranik na taki z WSK i jak ręką odjął.

Pojawił się jednak problem - ostatnio na wycieczce (jakies 30km wkoło komina, niestety spory kawałek przez kopny piach a więc pałowane na 1nce) troche komarka przegrzałem i prawdopodobnie go przytarłem (ma taki dziwny dźwięk jak się go przekopuje ale pali), a nie mam już żadnych "zapasowych" cylindrów więc rodzi się pytanie czy jest sens kupować cylindry dzisiejszej produkcji?

Mógłbym przetoczyć obecny cylek, ale prawda jest taka, że ma on słabe gwinty, poza tym zostawiłbym sobie go na czasy kiedy nie będzie się dało kupić nowego cylindra.

Jak oceniacie "polskie 60tki"?
Da się do tego dokupić miękkie stalowe pierścienie? Czy nie zużywają się przesadnie szybko? Jak są ustawione kanały płuczące? (wszystkie inne i tak będę zmieniał)
Myślę o czyś takim: http://allegro.pl/cylinder-tuning-60cm- ... 60021.html
Ma to sens?
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Poprzednia strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości