Komarki zielarza-czarna przeklęta bestia i sztywniaczek z 66

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Postprzez Mariusz » 11 sie 2007, o 12:54

wygląda jak przerost formy nad treścią :P ale treść odpowiednia, bo pali równo i od pierwszego kopa :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Pani Kontekstowa » 11 sie 2007, o 12:54

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Alonzo » 11 sie 2007, o 13:00

hehe smieszne zaloz sobie boczne dekle zeby to zaslonic :P jednak dopasowales ta rure na k35b miala za duza przepustowosc :P na gm12f tez pali rowno i od pierwszego kopa :P takze nie jest to nowosc :P nie spada ci ten gaznik wyglada jakby zaraz mial spasc :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mariusz » 11 sie 2007, o 13:06

heh, mój na gm12f nie chodził tak równo ani od pierwszego... może miałem trefny egzemplarz, ale bez porównania z dellorto :P poza tym tu na ssaniu jak odpalę to od razu mogę siadać i jechać, motor od razu ma pełną moc i nie robi tego "buuuuuu" po dodaniu gazu :P gaźnik nie spadnie, bo dętka powinna go utrzymać. opaski są tak zaciśnięte że hoho, na pewno nie spadną, prędzej dętka pęknie :P no a takie wrażenie jest bo ten gaźnik sobie leży na silniku, a nie wisi :P jeszcze popróbuję z taką sztywną rurą z bardzo grubej gumy, ale musiałbym ta rurę rozpiłować sporo w środku...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Alonzo » 11 sie 2007, o 13:13

tzn mozesz jechac ale gaznik nie rozgrzeje cylindra :P na szesdziesotce wlasnie tez jak jest zimny odrazu mkozna jechac :P nie no jak dalk takie efekty to fajnie :)
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mariusz » 11 sie 2007, o 13:17

ale właśnie z dellorto można jechac bez rozgrzewania :P ssanie załatwia sprawę :P i wogóle to w porównaniu z GMką o wiele lepsza reakcja na gaz, dźwięk ładny basik (z tym filtrem) oraz wiele wiele innych zalet :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez bi-jay » 11 sie 2007, o 13:39

i ty masz zamiar z takimi patentami jeździć??? ja wole oryginał może i jest felerny ale zawsze to jednak oryginał
Avatar użytkownika
bi-jay
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:37
Lokalizacja: Strzepcz

Postprzez Alonzo » 11 sie 2007, o 13:48

wiesz ale to jest jego jedyny motor wiec go tuninguje ja np jawke tez tuninguje a komara zostawiam oryginal a rownie dobrze moglem na odwrot zrobic :P ale fajnie ze takie petenty wprowadza bo ktos musi byc pionierem terz inni beda mogli zalozyc dellorto do komara :P Marycha zaloz nowy temat i napisz o tym :) bo to naprawde ciekawe :D a co do rozgrzewania to przeciez nie chodzi o to ze dobrze wkreca sie na obroty tylko o cylinder i tlok ze niebzpiecznie na zimnym cylku jezdzic :P
Ostatnio edytowano 11 sie 2007, o 14:04 przez Alonzo, łącznie edytowano 1 raz
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mariusz » 11 sie 2007, o 14:04

heh, ciekawe jak ciekawe ale trudne do wykonania :P poza tym ja jak w temacie o allegro wklejałem linki o kolejnych dellorto w stanie idealnym za 5 dych nawet to nikt uwagi nei zwracał :P większą uwagę już zwrócił chiński gaźnik u ktosia, niż markowy włoski... no nic, wasza sprawa, ale poprostu nie będę pisał tutoriala ani topicu o gaźniku bo ciężko go założyć poprostu, i bez spawarki nei da rady, ale jak ktoś chce zakładać to polecam ;)

i ty masz zamiar z takimi patentami jeździć??? ja wole oryginał może i jest felerny ale zawsze to jednak oryginał


heheh :D:D:D i kto to pisze :D:D:D ten co z ogara zrobił czopera :D:D:D

poharcowałem sobie dzisiaj po podwórku, jak mi się uda to wrzucę filmik :P udało mi się postawić komara bez podpierania go o ścianę/drzewo itd i bez stopek :P jak mi się uda to wrzucę dokumentację tego dzieła ;)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Piotrek » 11 sie 2007, o 23:28

:shock: :shock: i jeszcze raz :shock:

Kurde marycha_zielarz jak Ty mogłeś takie coś zrobić? :roll:

Toż tak jak to jest zrobione to zajeżdża TWT jeśłi i nie TFEWT. Gdybyś nie powiedział, że "to" jeździ to bym nie uwierzył. :D

Wyobraź sobie jakby to pięknie chodziło gdyby ten gaźnik był założony jak należy. Wątpię aby ta zasznurowana, zagięta dętka oraz dynamicznue :p zamocowanie umożliwiało pełne wykorzystanie tego co oferuje ten wypasik dellorto.

Po drugie to jak możesz tak grzeszyć i nie przymocować jakoś tego gaźnika - co ze stałym poziomem paliwa?

Nie no zielarz wieź zrób to tak aby nie naruszało zasad techniki :P
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez KLINAR » 12 sie 2007, o 09:20

a ja uwazam ze to jest jeszcze wersja testowa i marycha napewno zrobi to tak zeby wszystko mialo rece i nogi ;) z reszta zawsze mozna przykrecic oslony boczne gaznika i wtedy nic nie bedzie widac :]
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Mariusz » 12 sie 2007, o 11:58

heheheh :D:D:D niech zajeżdża czym chce, ale daje radę :D:D:D
próbowałem z taką sztywną rurką, ale za małą średnicę miała, poza tym tam nic nie jest zasznurowane-to opaski to nawet kluczem dokręcane były :P nawet największym śrubokrętem ich nie odkręcisz ;) z rurką jeszcze popróbuję, jak ją rozwiercę (z piłowaniem bym *** dostał...) ale póki co jeżdżę na tym ;) a wypoziomowanie? jest dobre :) gdyby było złe to by z tej rurki ciekło :P poza tym to ma centralną komorę więc jest o wiele mniej czuły na wszelkie tam takie :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Piotrek » 12 sie 2007, o 13:02

Skoro twierdzisz, że jest git i że chodzi tak jak powinno to ja już nic do tego nie mam :-) Tylko.. weź załóż osłonki ;-p

P.S. A jak konkretnie jest z osiągami?

Tylko piszesz, że ładnie odpalal i od razu bez nagrzewania ma moc. Ale jak z tą mocą i v-maxem?
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez pawel15 » 12 sie 2007, o 13:21

Ciekawy patent i co najważniejsze sprawdza się. My Polacy to umiemy wszystko poprzerabiać ;). Mam pytanie- czy możliwy jest powrót do oryginału?
**Wiele serc, jedno bicie ::: WSK ::: ponad życie**
Prawko B zdane :)!!!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
pawel15
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 10:20
Lokalizacja: Dąbie

Postprzez zielarz » 12 sie 2007, o 13:28

pewnie :P tylko zdejmuję przejściówkę i zakładam oryginała i wsjo ;) nawet szpilek nei trzeba wykręcać bo na oryginalnych się trzyma :P a co do osłonek... mogę jedną założyć :P dwóch nie da rady bo nie ma gdzie rury od filtra puścić :P i wogóle gaźnik musi być skosem bo na wprost sie nie mieści :P

no a przyśpiesza bardzo przyjemnie, przynajmniej w moim odczuciu, vmax tak jak pisałem 45 to zawsze i wszędzie, a wyższe prędkości przy odpowiednich warunkach. ale to jest jeszcze sprawa regulacji :) teraz jest tak wszystko wyregulowane żeby tak na dwójce 25-40 miał moc, a szybciej lub wolniej niech się dzieje wola nieba :P poza tym samego gaźnika nie montowałem z myślą o super osiągach, jeśli tak to wybral bym na pewno coś z większą gardzielą... 12mm to jednak nie jest gigant :) ale aż się zdziwiłem jak odpaliłem, myślałem że będzie gorzej niż na rusku, a tu pomimo mniejszej dyszy i gardzieli jednak nie :)
Skoro twierdzisz, że jest git i że chodzi tak jak powinno to ja już nic do tego nie mam :-)


niech admin raczy nie zaprzestawać z komentarzami :) ja czekam na budującą krytykę, jakieś wskazówki co poprawić, bo właśnie po to dałem tu foto i cały topic założyłem ;)
zielarz
 

Postprzez Mariusz » 14 sie 2007, o 22:10

dzisiaj zmieniłem dysze w gaźniku z 62 na 72 :P przy okazji zmieniłem dętkę na taką gumową, grubą rurę :P tak ją musiałem nasuwać mocno że porobiły mi się odciski na wzór pasków na rurze i resztki gumy pumeksem musiałem zdrapywać :/ no ale teraz już jest GIT. poza tym to zmieniłem wydech na simsonowski, i mam problem bo nie ma go czym uszczelnić :P co zrobię uszczelnienie to mi albo wydmucha albo przetopi i wydmucha :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 326 gości