Komarki zielarza-czarna przeklęta bestia i sztywniaczek z 66

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Postprzez Konrad » 27 lut 2010, o 21:36

Bo to nie chrom tylko nikiel :wink:
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Pani Kontekstowa » 27 lut 2010, o 21:36

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mariusz » 27 lut 2010, o 23:02

dobrze wiedzieć

A to nikiel żółcieje od pocierania papierem? :F była "srebrna", jest "złota", co z tym mogę zrobić?
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Konrad » 27 lut 2010, o 23:25

Pewnie warstewka chromu była już bardzo ale to bardzi cienka :wink: Nikiel możesz doprowadzić do srebnego odcieniu polerując papierem 2500i jakimś mleczkiem polerskim. Tylko z czasem znowu zrobi się złoty.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Aleksander » 28 lut 2010, o 13:53

on nie żułcieje ta ramka jest wykonana z mosiężnej tlocoznej blaszki- tez mnie to kiedyś zastanawiało czemu tak się dzieje :)
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Postprzez Konrad » 28 lut 2010, o 13:58

A tego nie wiedziałem, podejrzewałem że była pokryta chromem :wink:
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Mariusz » 28 lut 2010, o 14:01

oo, dzięki za wyjaśnienia, w takim razie nie będę kombinował, skoro to dosyć normalne to zakładam jak jest. W sumie całkiem mi sie podoba taki złotawy kolorek ;)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Mariusz » 24 kwi 2010, o 23:01

rety czasami człowiek robi takie głupie rzeczy że jak sie spostrzeże co wyprawia to tylko potężny i szczery :facepalm: :F

jakiś miesiąc temu była ładna pogoda więc postanowiłem przepalić czarnego koszmarka tak na rozpoczęcie sezonu. jako że stacja daleko a jeździć nie miałem zamiaru zbyt wiele to postanowiłem cichaczem starszemu z baniaka podprowadzić paliwko do piły motorowej i troche rozruszać tłok wał etc. jakież moje zdziwienie wtedy było że komarek ani pierdnął pomimo że przed zimowaniem palił (cinko bo cinko ale jednak). dzisiaj nie mając nic lepszego do roboty postanowiłem zajrzeć do niego. najpierw sprawdziłem iskre, no taka fioletowa, ale taka troche niepewna się wydawała, to ustawiłem wyprzedzenie (i tak jest jeszcze za późny), ustawiłem przerwe na przerywaczu (na szczelinomierz więc perfect). iskra na samym kablu to centymetr spokojnie, na świecy... dalej jakaś fioletowa i jakaś postrzępiona :? no to powymieniałem jeszcze kondensatory (różne potestowałem przy okazji) ale dalej nic. Myśle-zapłon może jakiś biedny, ale wezmę jeszcze do gaźnika zajrzę. zdjąłem gaźnik, troche go przecieram szmatką w garażu z zewnątrz, no ulewa się benzyna odpowietrzeniem, to wziałem i spuściłem do puszki. Coś ten płyn troche gęstawy, pomyślałem że stara bena z jesieni to pewnie już ją szlag trafia i zgęstniała. no nic, poczyściłem, poskładałem, podniosłem troche poziom paliwa w komorze pływakowej i ide do koszmarka. Zakładam, wszystko cacy, wszystko pięknie, ale jak odkręciłem kranik to sie okazało że paliwa w baku brak. Nic to, sięgam po bańke tą co miesiąc temu, dolałem ze 2 setki, oleju pare mililitrów, no i próbuje palić, ale nic. Tak niepewnie zerkam na bańke bo doszedł mnie aromat ropy a traktora nikt nie ruszał. odkręcam spowrotem bańke żeby powąchać, i taki potężny facepalm... no co jak co, ale komar to diesel nie jest :facepalm: Wszystko się wyjaśniło, to dlaczego na samostarcie chodził całkiem nieźle, to dlaczego przy tym kopcił jak parostatek, no i to dlaczego nawet nie pierdnął na paliwie. Spuściłem resztki z baku, podpieprzyłem tym razem benzynę i po wlaniu do baku i spuszczeniu z komory pływakowej resztek ropy odpaliłem maszynkę na samostarcie i pogrzałem z minutę na tym psikadle. Dymu w 3 dupy, ale po minucie już umiał sam utrzymać obroty, a po dobrym rozgrzaniu nawet zaczął równomiernie chodzić i kopcić. Przez pierwsze pół godziny jak oblatywałem maszynkę to kopcił bardziej niż CZta przy 120, poprostu zasłonę dymną robił.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Adi.G. » 25 kwi 2010, o 21:43

Też raz dolałem do motorynki ropy :facepalm: i się dziwiłem że pali czasem z pychu i kopci jak Autosan z 70 lat :F

A sprawdzałem jak Ty wszystko oprócz paliwa :facepalm:
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Mariusz » 2 maja 2010, o 12:33

hmmm dzisiaj troche pojeździłem padaką i wrażenia całkiem pozytywne. Jeśli nie bedę się umiał zebrać do nauki to ide do garażu zrobić światła, dekiel i pare innych pierdół.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Kuba » 2 maja 2010, o 12:36

UCZYĆ SIĘ :!: matury masz od wtorku :>
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Mariusz » 2 maja 2010, o 12:53

spieprzaj :F
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Kuba » 2 maja 2010, o 13:00

:F :F :F e! e! eEEE! synek! nie ma takiego opieprzania się :F ucz się ucz bo nauka to do potęgi klucz :!: a jak juz będziesz miał dużo kluczy, to zostaniesz woźnym :F
2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Mariusz » 30 maja 2010, o 19:37

Jakoś przedwczoraj ponaprawiałem najbardziej wkurzające mnie pierdoły... drutem :F aż sam się zdziwiłem ile przy odrobinie kreatywności ten kawałek metalu może zdziałać, a więc drutem przywiązałem sobie kolanko (jako że gwintu na cylindrze nie mam), drutem uszczelnilem sobie wydech (no, dobra dobra, już widze te komentarze, uszczelnijcie mi to lepiej niskim nakładem pracy mając kolanko komara i wydech simsona), a nawet zastąpiłem zagubioną nakrętkę przez którą tylny migacz mi smutno zwisał. Do tego żeby było śmieszniej, z innego drutu (już stalowego i grubego, poprzednie rzeczy załatwiałem wiązałkowym :F) dorobiłem sobie sprężynki, które w połączeniu ze śrubami typowo ogrodzeniowymi (takie z gładkim łbem i blokującym się w drewnie kwadracikiem poniżej) zamocowały mi dekiel zapłonu :mrgreen:

Jeszcze wcześniej nieco zmieniłem oryginalny komarkowski cylinder na taki troszke nieoryginalny, mianowicie ten który najwięcej przeżył, bo chyba ze 4 typy gaźników, i próbe dotarcia na zlot także :F

Dzisiaj aby to wszystko przetestować na żywo machnąłem sie do Marcinga17 gdzie z jego rakietowym simsonkiem zmierzyliśmy że podróżna komara to średnio 35, a Vmax oscyluje wokół 50ciu (zaznaczam że na kole 16cali z tyłu przy obrotach że silnik chce wyskoczyć z ramy :D)
Od marcinga to jakichśtam ziomków, od ziomków do buszmena, potem w deszczu do domu, i komarek przywitał kolejne 60km nawinięte w pare godzin. Ogółem to jeśli by go troche dopieścić i podokręcać to można by na nim świat zdobywać, więc jeśli ze sztywniakiem do zlotu nie zdążę to mam (mam nadzieję) godnego zastępcę :F
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Błażej » 30 maja 2010, o 20:20

kurde taki komar w sumie złom poki co (bez obrazy) jak nie wiem
a zrobił 60 km a moj prawie nowy ogar nie moze zrobic 4 km :(
moze po wymianie zapłonu bedzie lepiej
Avatar użytkownika
Błażej
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2734
Dołączył(a): 29 gru 2008, o 08:50
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez Mariusz » 30 maja 2010, o 20:56

eee, po co zapłon zmieniać, dobra regulacja i każdy parch przejedzie w ciulam kilometrów. ew. potem sie przytrze czy rozpieprzy, ale to w okolicy herbów zwykle sie dzieje, więc jak sie człowiek trzyma od tej wioski na dystans to nie ma bata żeby moto nie chciało chodzić
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 246 gości

cron