Renault megane u Łukasza

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Renault megane u Łukasza

Postprzez Stripey » 19 paź 2011, o 15:08

Ładne autko :) Długo Ci jeszcze pewnie posłuży :)
Avatar użytkownika
Stripey
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14 wrz 2011, o 14:50

Renault megane u Łukasza

Postprzez Pani Kontekstowa » 19 paź 2011, o 15:08

Pani Kontekstowa
 

Renault megane u Łukasza

Postprzez Grzeslaw » 31 paź 2011, o 01:56

No ładna Renia. Wujek ma kombi :) fajnie się w nim jeździ. Niech służy. Pozdrawiam.
Grzeslaw
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 20:36
Pojazdy: Jawa 50 Mustang, Ogar 200

Renault megane u Łukasza

Postprzez Łukasz. » 21 sty 2012, o 18:04

izydor napisał(a):Od razu powiem uważaj na uszczelkę anteny.

Miałeś rację. Po pewnej przygodzie, gdzie złamana została antena, i później wymieniłem na nową, to zaczęła mi kapać woda :D Silikon rozwiązał sprawę, ale prowizorka to to jest ładna :D
No i meganka na razie jeździ, do dzisiaj żadnej awarii pomijając to, co wymieniłem na początku (gumy na przegubach, końcówka drążka, jedno łożysko, wydech spawany i wymiana pierścienia od ABS-u). Została mi jeszcze sprawa silnika krokowego (o ile tak to się pisze :D ), bo czasami ma takie obroty, że mogę ruszać bez wciskania gazu... Były problemy z płynem chłodniczym, ale nagle przestało go ubywać :P
3 tys km w dobre 3 miechy przejechane, szkoda, że trzeba lać to drogie paliwo :/ A gaz raczej się nie pyli zakładać, bo może się czasem już nie zwrócić.
Raz jechałem cały czas trasą, spokojnie, 70-100 na liczniku, spalanie mnie wyniosło poniżej 6 litrów na 100 km :> Tak jak za 100 zł robię nieco ponad 200 km, to wtedy, za tą samą sumę zrobiłem jakieś 340 km :D I kto tu mówi, ze tylko tico mało pali? :D
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Renault megane u Łukasza

Postprzez magneto » 21 sty 2012, o 18:31

Łukasz. napisał(a):Raz jechałem cały czas trasą, spokojnie, 70-100 na liczniku, spalanie mnie wyniosło poniżej 6 litrów na 100 km

Nic nowego te silniki tak pala ,,w trasie'' przy łagodnej jedzie :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
magneto
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1061
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 12:52
Lokalizacja: Wola
Pochwały: 2

Renault megane u Łukasza

Postprzez dieludolfs » 21 sty 2012, o 20:48

Łukasz. napisał(a): I kto tu mówi, ze tylko tico mało pali? :D

Ja :mrgreen:
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Renault megane u Łukasza

Postprzez Łukasz. » 20 gru 2012, o 19:51

Oj dawno się nic nie pisało :P
Meganka jeździ. Z poważniejszych awarii to w wakacje poszła belka tylna, no ale nie od dziś wiadomo, że najsłabszym punktem francuzów jest zawieszenie. Kupiona nowa na szrocie za 550 zł, z robocizną ok. 7 stów poszło. Mam nadzieję, że (odpukać) już więcej tego robić nie będę musiał.

Druga sprawa, to październikowy przegląd. Niestety, przewody hamulcowe poszły się kochać :D Do tego wypisał mi sporo innych rzeczy związanych z hamulcami, że koszta wyniosły jakieś 4 stówy (...), ale i to się udało naprawić. Później tylko sprawdzenie zbieżności, wjazd z powrotem do diagnosty, przegląd podbity. A że pomału zbliżała się zima, to zainwestowałem w używany przez jeden sezon komplet zimówek, nareszcie każda opona z innej parafii to przeszłość :D Kolejne 4 stówki z założeniem :D Do tego jeszcze się skumulowało OC i półtora tysiaka poszło...
Całkiem niedawno, bo jakiś miesiąc temu, zakupiłem radio. Nówka funkiel, nie śmigane radio JVC. Skończył się problem z płytami, których to stare radio nie trawiło :P Do tego jeszcze dzisiaj doszły nowe dywaniki welurowe ( :D ), co nie dość, że bardzo poprawiło wygląd wnętrza, to jeszcze zniknął problem z "jeżdżącymi" dywanikami po całym samochodzie. Do końca roku koniec z inwestycjami na ten samochód :d

Zostaje mi teraz kwestia przede wszystkim silnika, bo cholera wie, kiedy ostatnio był robiony rozrząd, trochę mam strach dalej jeździć. Do tego dochodzi termostat (za szybko się otwiera, nawet latem auto mi się nie dogrzewa do optymalnej temperatury), uszczelki misy olejowej (chociaż to chyba sobie daruję, bo jak trochę oleju ubyło, to nic nie cieknie :d ) oraz jego wymiana (już ją powinienem zrobić, ale czekam, aż za misę się wezmę). Jeżeli fundusze pozwolą (z czym zawsze jest ciężko) to tak:
-aluski, koniecznie 14-stki, co za sobą ciągnie mus zakupu kolejnych opon letnich
-całkowita wymiana car audio w samochodzie, radio już jest, zostaje kwestia nagłośnienia
-delikatnie przyciemnić szyby :P
-wymienić tylny zderzak, bo o ile na razie kropelka trzyma, to w końcu puści i będę jeździł bez :P
-może gaz, jak potanieje :P

To tyle ;)
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Renault megane u Łukasza

Postprzez Konik » 20 gru 2012, o 20:52

Lepiej włożyć 15 alumy na nieco niższym profilu, nie dość że będzie ładniej to i będzie szansa na założenie nieco szerszej gumy. :)

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Renault megane u Łukasza

Postprzez Marek.K. » 20 gru 2012, o 21:25

Konik, tylko wiekszy profil lepiej wygłuszy polskie dziury :d
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Renault megane u Łukasza

Postprzez Piotrek » 20 gru 2012, o 21:35

Jeśli będziesz jeździł tyle co jeździsz - raptem 1 tys. km/miesiąc to instalacja (sekwencja za nawet 2,5 tys. zł) zwróci Ci się po 15 miesiącach.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Renault megane u Łukasza

Postprzez Konik » 20 gru 2012, o 23:53

Marek.K. napisał(a):Konik, tylko wiekszy profil lepiej wygłuszy polskie dziury

Różnie z tym bywa. Jeżdżę obecnie na zimówkach o rozmiarze 165/70 R14 i jest nie wielka różnica w komforcie na dziurach w porównaniu do 195/50 R15, z tym że na tych 15 auto o wiele lepiej trzyma się drogi na zakrętach. Renówki mają raczej miękkie zawieszenie więc zmiana koła wpłynie w bardzo niskim stopniu na "wygłuszenie" dziur. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Renault megane u Łukasza

Postprzez Łukasz. » 21 gru 2012, o 20:48

Konik napisał(a):Lepiej włożyć 15 alumy na nieco niższym profilu, nie dość że będzie ładniej

Bo ja wiem, czy o wiele ładniej będzie wyglądać niż 14. Po drugie, trochę mam silnik przymaławy by szaleć z szerokością gumy :P
Piotrek napisał(a):Jeśli będziesz jeździł tyle co jeździsz - raptem 1 tys. km/miesiąc to instalacja (sekwencja za nawet 2,5 tys. zł) zwróci Ci się po 15 miesiącach.

No nie no, trochę dłużej, zawsze trzeba brać mniej optymistyczny scenariusz :P
O ile słyszałem, renówki w gazie źle na niego nie reagują, ale z drugiej strony, mam jakiś uraz do gazu, żeby go zakładać. Wyznaczyłem sobie, że dopóki gaz nie będzie co najmniej 2 krotnie tańszy od benzyny, to na bank butli nie wkładam. Jeżeli taka tendencja będzie, to zacznę się nad sekwencją poważnie zastanawiać :P
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Re: Renault megane u Łukasza

Postprzez Konik » 21 gru 2012, o 20:54

Łukasz. napisał(a):
Konik napisał(a):Lepiej włożyć 15 alumy na nieco niższym profilu, nie dość że będzie ładniej

Bo ja wiem, czy o wiele ładniej będzie wyglądać niż 14. Po drugie, trochę mam silnik przymaławy by szaleć z szerokością gumy :P
Piotrek napisał(a):Jeśli będziesz jeździł tyle co jeździsz - raptem 1 tys. km/miesiąc to instalacja (sekwencja za nawet 2,5 tys. zł) zwróci Ci się po 15 miesiącach.

No nie no, trochę dłużej, zawsze trzeba brać mniej optymistyczny scenariusz :P
O ile słyszałem, renówki w gazie źle na niego nie reagują, ale z drugiej strony, mam jakiś uraz do gazu, żeby go zakładać. Wyznaczyłem sobie, że dopóki gaz nie będzie co najmniej 2 krotnie tańszy od benzyny, to na bank butli nie wkładam. Jeżeli taka tendencja będzie, to zacznę się nad sekwencją poważnie zastanawiać :P

Ładniej, cieńsza guma lepiej się prezentuje na alumie niż grubsza, po za tym nie musisz dawać jakiejś szerokiej gumy, możesz dać w tych samych rozmiarach albo ciut szerszą, różnicy nawet nie odczujesz bo wielkość koła będzie taka sama tylko będzie ono trochę cięższe no i ewentualnie trochę szersze. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Re: Renault megane u Łukasza

Postprzez Piotrek » 21 gru 2012, o 21:08

Łukasz. napisał(a):
Konik napisał(a):Lepiej włożyć 15 alumy na nieco niższym profilu, nie dość że będzie ładniej

Bo ja wiem, czy o wiele ładniej będzie wyglądać niż 14. Po drugie, trochę mam silnik przymaławy by szaleć z szerokością gumy :P


Jak ładny alus, duży samochód to przy 15" w cale nie musi być niski profil. Spójrz na Vectre, stoi na typowych 15-tkach, czyli 195x65 R15

Obrazek

Obrazek


Łukasz. napisał(a):
Piotrek napisał(a):Jeśli będziesz jeździł tyle co jeździsz - raptem 1 tys. km/miesiąc to instalacja (sekwencja za nawet 2,5 tys. zł) zwróci Ci się po 15 miesiącach.

No nie no, trochę dłużej, zawsze trzeba brać mniej optymistyczny scenariusz :P
O ile słyszałem, renówki w gazie źle na niego nie reagują, ale z drugiej strony, mam jakiś uraz do gazu, żeby go zakładać. Wyznaczyłem sobie, że dopóki gaz nie będzie co najmniej 2 krotnie tańszy od benzyny, to na bank butli nie wkładam. Jeżeli taka tendencja będzie, to zacznę się nad sekwencją poważnie zastanawiać :P


Dokładnie 15 miesięcy. To są dokładne wyliczenia - uwzględniające wszystko, tj. wyższe spalanie na gazie, droższe przeglądy itp. chyba tylko nie ma tam wliczenia odnośnie tego, że zawsze troszkę trzeba pojeździć na benzynie zanim przełączy się na gaz.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Renault megane u Łukasza

Postprzez Lorrenzo » 21 gru 2012, o 21:57

Gaz ma zalety same :yes:
Wkładaj od razu sekwencję, wiadomo, przełącza się automatycznie, ale jak ciepły albo jak ogólnie ciepło jest to odpalać możesz od razu z gazu. To się nazywa "tryb awaryjny" Bo chodzi o to jakby pompa paliwa nawaliła.
Tylko, czy nie masz czasem w niej kolektora z tworzywa sztucznego ?
W zimę zwiększasz na komputerze u gazownika temperaturę z letniej na zimową i masz auto tanie i... więcej warte ! Zawsze z gazem są droższe takie zwykłe auta. Zeby nie gazować w polsce auta to trzeba mieć naprawdę uniakata jakiegoś.

Mam sekwencję w swoim aucie zakładaną w 2006 roku. Od tego czasu tylko raz zatarły się 2 wtryski przez to, że zapomnieliśmy o zmianie temperatury.
Jeżeli dasz butle w miejscu koła zapasowego to będzie ona miała 35-40 litrów.
Zrobisz na tym 350 km tylko po mieście. Zapłacisz 110 zł za pełną butlę, zakładając że rezerwa raz zalana będzie cały czas w butli.

Teraz zobacz ile wydasz na benzynę zeby zrobić 350 km...


Do sekwencji jak zaleję 20 litrów benzyny to tankuję ponownie za 3 miesiące. (oczywiście odpala się też na gazie, ale czasem też się należy aby silnik przejechał chociaż te 100 km na benzynie. Ja tego nie robiłem. Na benzynie max 10 przejechałem D: :D
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Renault megane u Łukasza

Postprzez Marek.K. » 21 gru 2012, o 22:29

a jak kapcia złapię to urwy tylko leca :F
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 477 gości