Skad masz swojego sprzeta ?

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Skad masz swojego sprzeta?

Postprzez Tomciosz » 23 kwi 2007, o 17:09

Wszystko zaczelo sie ze chcialem zrobic gokarda na pedała.
ale zmieniłem zdanie jak brat powiedzial ze lepiej zebym se kupil motorynke. Byla okazja ale ktos mnie wyprzedził. Od tamtego dnia męczyłem Starszych i Brata zeby mi kupili coś. Więc brat szperał. I wyszperał. Swojego komarka mam od kuzyna mojego brata dziewczyny.
Kupiłem go za 100 zł. Ale jak to początkujący kuipiłem go bez papierów :evil: . Chociaz i tak sie cieze. Bo tam gdzie nim jezdze gliny bywają raz na ruski rok.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Skad masz swojego sprzeta?

Postprzez Pani Kontekstowa » 23 kwi 2007, o 17:09

Pani Kontekstowa
 

Postprzez KLINAR » 23 kwi 2007, o 20:45

moj ogar jest z 1991 roku :D bynajmiej tak ma w papierach tzn tam jest dowod zakupu i jest data produkcji :P
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Adamo » 23 kwi 2007, o 22:54

Moja Pancerka została wyprodukowana w 1970r.Jestem jej 4 właścicielem.Odkupiłem ją od jednego gościa mieszkającego 15km ode mnie.Znalazłem ogłoszenie w necie pojechałem i kupiłem.Dałem za nią 270zł Dostałem dodatkowo niemal nową oponę , nową linkę gazu, jakieś 3/4 innego silnika w częściach i kask .Mam na nią wszystkie papiery : Tzn: Wszystkie umowy kupna czyli moja z tym gościem, tego gościa z poprzednim właścicielem, oraz kesrokopię pierwszej umowy zawartej między właścicielem z dowodu rejestr. a drugim właścicielem.Mam tablicę rejestracyjną, nr ramy zgadzają się zresztą nr. silnika też.Jednym słowem po remoncie wystarczy wziąć 100zł w łapę i pomaszerować do urzędu ją zarejestrować. Niestety poprzedni właściciele dbali trochę jedynie o powłokę lakierniczą.Silnik był w nienajlepszym stanie, w dodatku był wadliwie złożony.Po rozebraniu na części odkryłem wiele niedoróbek i śladów prowizorek i wiejskiego tuningu. Muszę też naprawić tylną osłonę gdyż jest w miejscu otworu na kranik paliwa lekko pęknięta blacha, na szczęście na odcinku 1cm.Muszę to od spodu naprawić matą szklaną i żywicą.Aktualnie jest moja maszyna w środku remontu.Jak dobrze pójdzie to za kilka dni postawię ją na koła , i przepalę/wyreguluję silnik.Później zostanie mi naprawa/malowanie osłon, oraz założenie nowej instalacji.

Dziś skończyłem malować ramę , i skompletowałem cały silnik oprócz wieńca zapłonu który muszę przejrzeć i wyczyścić z syfu.Muszę też założyć dekiel od strony sprzęgła i gaźnik który już skompletowałem i gruntownie wyczyściłem.Właściwie to z posiadanych części złożyłem 2 komp. gaźniki.
Reszta części już jest wymyta i przygotowana i czeka na montaż.

Jak dobrze pójdzie to za jakieś 2-2,5 tygodnia moja maszyna powinna być gotowa, jak będzie to zrobie jej jakieś foto.
hej ho ! Pająk Leon ciągle sro !!
Adamo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 743
Dołączył(a): 7 kwi 2007, o 21:45
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez MilanKo » 24 kwi 2007, o 17:48

No więc...

WIERCHOWINA 5 '76
__________________

W 2000-cznym roku dostałem Wierchowinę którą jeździł mój pradziadek, dziadek, stryjek, tata. Stan był jako taki , silnik nie chodzil. Kiedyś z bratem nią jeździliśmy później padł tłok (swoje lata miał). Wierchowina poszła w odstawkę, na przełomie 2005-2006 roku Wierchowina była naprawiana aż w końcu nadszedł momet. Wróciłem ze szkoły i ujrzałem brak samochodu, kasku i skrzynki "naprawczej" chwile później ujrzałem Wierchowinę. Micha mi się jarzyła niczym żarówa. Problemów z jazdą nie miałem. Do dziś jeżdżę nią i napewno ten motorower zostanie w mojej rodzinie.

MZ ETZ 150 '90
___________________

MZ'tkę kupiliśmy z tatą na spółkę w marcu. Kosztowała 500 zł lecz stan pozostawiał wiele do życzenia, m.in rura wydechowa zespawana z kolankiem :shock:, podarty pokrowiec, zrujnowana elektryka, nie oryginalny obrotomierz, brak zamka dekla, rozbite kierunki i inne dupsy. Teraz już wyżej wymienione rzeczy zostały wymienione i reszta została zamowiona z AG-Motu, MZcia dostała nowy kolorek co dał jej duży urok pomimo paru pordzewiałych części. Najbardziej opłaciło mi się malowanie ponieważ miałem je... za darmo! Na części poszło +/- 280 zł. Uważam , że ten sprzęcik jeszcze mi może posłuży :)
MilanKo
 

Postprzez piasek125 » 26 kwi 2007, o 16:20

Swojego 50t1 kupilem od takiego jednego goscia za 400zl.
Cz-ke kupil kiedys ojciec, ale jak przesiadl sie na samochody to cz poszla na strych. Od dziecka widzialem na strychu u dziadka ze stoja tak jakies motory. Pewnego dnia postanowilem ze uruchomimy cz. Po 17 latach zdjelismy ja ze strychu no i odpalila po paru solidnych kopach. Potem jezdzilem nia po polach i na niej uczylem sie jezdzic, ale ze mialem wtedy 17 lat to z masa 120kg nie bylo problemu. A 50t1 kupilem dopiero po cz.

PS. Na strychu stoi jeszcze wsk 175 wujka. Kto wie moze kiedys sie nia zajme.
Lelek, Dudek, Junak, Osa, Gazela, Chart, Komar
Emka
500OHC, Cross380, 90, 50GoldenSport, TS350
BK350, ETZ251, TS150
...
Avatar użytkownika
piasek125
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 178
Dołączył(a): 28 mar 2007, o 21:23
Lokalizacja: Suwalki

Postprzez mlody-93 » 27 kwi 2007, o 15:31

Wiec na wakacje chcialem kupic motorynke,,, ale tato : nie ebdziesz na zadnym motorze jeździł. Przyszedl sierpien tato mowi : chodz do garazu pokaze co tobie i bratu kupilem ide a tam piękny "motor" Odrazu nauka jazdy na dól 1 na gore 2... szybko zakapowalem... i taka ta historia
Avatar użytkownika
mlody-93
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Polkowice

Postprzez cieply-kc » 1 maja 2007, o 13:46

wiec tak

u braciszka ciotecznego co wakacja (ok.2004r.) nocujemy u siebe na 3dni. tam jakis kumpel 2braciszka ciotecznego jawe remontowal i jak to na wsi wiesci sie rozniosly szybko. on wyciagnal komara ktory nalezal kiedys do mojego brata. jak mu ten moj nie palil to kupil motoryne SOLO tez nie palila po jakims czasie . kupil rometa i jezdzi do dzis
on robil remont a my sie patrzylismy. gdy wrocilem do domu polazlem do
szopy zobaczylem :shock: :shock: :shock: :shock: rame i silnik (typ 2320). wyczyscilem ,poznosilem czesci. i ide do ojca (jak wracalismy z kosiola)pytam sie. a tu powiedzial TAK 8) . pare dni potem pierwszy raz poszedl do tego komara i zaczeismy skladac 2.5 miesiace.(1.5 miesiaca gaznik szukalismy) potem jeszcze jakies wyregulowania (lancuch itp.) i w koncu pierwsze proby. tata wsiada na komara kreci icos pierdlo i zapalil. jak uslyszalem ten glos to mi sie smiac zachcialo (tak pierdzial). pochodzil 2-3min. i zgasl. tata cos porobil i zapalil z pierwszego . teraz ciagle sie psuje (krzywy wal. i odkreca sie i rozleguwuje zaplon. planuje zakup nowego silnika ale nie mam gdzie dostac. (woj.lubelskie)
Avatar użytkownika
cieply-kc
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 kwi 2007, o 15:14

Postprzez bochnia » 1 maja 2007, o 14:02

Komar 2320- dostałem od dziadka.
romet 50t-1 - kupiłem za 100zł :)
Obrazek
Avatar użytkownika
bochnia
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 29 mar 2007, o 16:54
Lokalizacja: Krzyżanowice (koło Raciborza)

Postprzez Kluzak » 1 maja 2007, o 22:54

Ja swojego komara 2350 dostałem od taty który jest jego pierwszym właścicielem :D Jest on z 1975roku :D Teraz robie jego reanimacje :P
Avatar użytkownika
Kluzak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 14 kwi 2007, o 15:32
Lokalizacja: Praszka

simson s51

Postprzez kaban94 » 13 maja 2007, o 13:13

simson s51 z ZAWIERCIA :)
kaban94
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13 maja 2007, o 12:57
Lokalizacja: Niegowonice

Postprzez mexykanin500 » 13 maja 2007, o 14:50

A więc :

Swój pierwszy pojazd - Ogar 200 87r, zakupiłem na allegro w 2003r - 5ta klasa podstawówki - dzień końca roku szkolnego...fakt że musiałem włożyć w niego drugie tyle ile za niego dałem (całość ok 500 zł) żeby jeździł...katowałem go nie miłosiernie ale przez całe 2 sezony praktycznie żadnej awarii...potem coraz gorzej - ramę mam po nim do dzisiaj ;)

Drugi - Ogar 205 także 87r i także na allegro na początku 2004r...super motorek,miło go wspominam

Trzeci - Romet Kadet M780 - dałem za niego 150 zł,znalazłem go w lokalnej gazecie...tego konkretnego egzemplarza nigdy więcej nawet za darmo - sprzedałem koledze ;)

Czwarty - także Romet Kadet M780...nie był najgorszy,zrobiłem nim całe 5 km...

Piąty - Fiat 125p 85r , ogłoszenie znalazłem w internecie - pojechaliśmy,obejrzeliśmy (komis) i wróciliśmy w 2 auta ;)

Szósty - Po Fiacie przyszła kolej na 2 kółka...kupiłem Ogara 200 z 1989r...pierwsze 1000 km bez awaryjnie...potem cały czas naprawy ...

Siódmy - Simson "od kolegi",kupiłem go bo miałem dość użerania się z Ogarem...zrobiłem nim 2000 km,ale jako że miał sporo rzeczy do zrobienia i trochę słaby silnik...sprzedałem i zakupiłem :..

Ósmy - kolejny Simson,tym razem Enduro - kupiłem go od brata kolegi - mam go 3 mc. i jeżdżę nim do teraz :):):)

Pozdrawiam
mexykanin500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 maja 2007, o 14:37

Postprzez Jakub Knight » 13 maja 2007, o 23:11

no to toroche ich było :D
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Jacol » 14 maja 2007, o 09:16

Ja mojego komara kupiłem za dwa piwa :D Jeździł nim gajowy, który w ogóle nie lał do silnika oleju... aha, silnik od ogara 205. Potem przez 10 lat stał pod wiatą z wykręconą świecą... Pomalowany w 4 kolory, remont trwa. Może niedługo zdjęcie zamieszczę.
Jacol
 

Postprzez wompo » 23 maja 2007, o 14:33

a ja pierwszego rometa(kadeta)kupiłem za flaszke:D:Ddrugiego kupiłem od jakiegos kumpla mojego kolegi za 50 zł po czym po odmalowaniu w tragicznym stanie(była tylko dwójka) sprzedałem za 180..pozniej do tych 180 dozbierałem i kupilem komara od calkiem nieznanego mi kolesia z silnikiem okraglym i biegami na noge:D pozniej od kolesia z mojej wioski kupilem ogara 205 z silnikiem 3 b szybko go dorżnęłem i oddałem za telefon i kase...a teraz szukam sobie jakiejs WSK ..nawet wraka!!
---->...::::WOMPO::::...<----
wompo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 mar 2007, o 13:18

Postprzez sopiec » 5 cze 2007, o 23:55

Wompo a z kąd jesteś? Mój kumpel sprzedaje WSK-ę i szuka klienta.
Gramy w Tekena na PS:
-Kto wygra?
-No raczej ty, chyba że on wygra...
(dziwne prawda ;D)
sopiec
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 26 maja 2007, o 15:26
Lokalizacja: Biała Podlaska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 478 gości

cron