Motóry by MichalSR50

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Motóry by MichalSR50

Postprzez MichalSR50 » 14 lut 2012, o 20:19

Witam. Jestem nowy, ale kojarzę dużo ludzi z innych for, jednakże to jest chyba największe i najaktywniejsze, na którym się zarejestrowałem. Powoli będę ogarniał i mam nadzieję, że mnie przyjmiecie na pokład. Jestem właścicielem czterech cudów motoryzacji w PRLu, które po kolei opiszę od najmniejszego do największego :)

1. Mój pierwszy oraz najmniejszy sprzęt, czyli Motorina. Możecie nie uwierzyć, ale mam ją od piątej podstawówki, a teraz chodzę do drugiej liceum i wciąż zawaliście się nią jeździ, nie odczuwam, aby była na mnie za mała Ma papiery, ale nie jest zarejestrowana. Dryniunia jest po remoncie silnika, który był robiony 5 lat temu. Został wtedy założony "podrasowany" cylinder 55ccm. Osiągi się zbytnio nie zmieniły, za to pięknie pykała i zawsze zapalała. Ten silnik to normalnie bajka był, cichutki, palił na dotyk, wszystko pięknie chodziło, biegi nie wyskakiwały. A v max też był niezły, bo zmierzyliśmy jej 51 km/h i jest to najszybsza motorynka w okolicy, a ma konkurencję w postaci 3 innych maszyn . Poprzedni właściciel ją malował, bo ten lakierek jest bardzo delikatny, łatwiutko schodzi przy myciu Karcherem. W międzyczasie zrobiłem nową tablicę rejestracyjną, kupiłem oryginalną naklejkę na osłonę łańcucha, zmieniłem zębatkę, zrobiłem hamulce. Obecnie silnik jest świeżo po drugim remoncie, ponieważ stanął mi stary wał. Wymieniłem cylinder, tłok, łożyska na polskie, simmeringi oraz wał. Znów zaczął pięknie pykać, jak za dawnych czasów. Oto filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=ZJCPFEPt ... z1NarAr7-r
Ten silnik planuję przeszczepić do mojego T-1 i zrobić mu polerkę. Do Drynki wrzucę 019 z T-1 i prawdopodobnie taki pakiecik sprzedam. Żal mi się będzie z nią rozstawać, tyle razem przeszliśmy. Zobaczymy, jak się wszystko potoczy
Oto foty:
Obrazek
By baki94 at 2012-02-16
Obrazek Obrazek Obrazek

2. Niedawny nabytek. Moja upragniona T-Jedynka. Zawsze mnie one fascynowały, to zacząłem szukać jakiegoś. No i okazało się, że elektryk, który robił mi elektrykę w Simsonie, ma tego do sprzedania. Na stan nie patrzyłem, i tak chciałem go wyremontować. No to kupiłem go 27.08.2011 za 150 zł bez papierów. Stan wydawał się beznadziejny, ale to były tylko pozory. Po dokładnym przemyciu ukazał mi się ładnie zachowany, właściwie już zabytkowy Romecik z prawdopodobnie oryginalnym lakierem, bo naklejki są bardzo wypłowiałe. Obręcze kół są w idealnym stanie, aż oślepiają blaskiem, nie mają ani grama rdzy, a cała rama jest bardzo solidnie skręcona, nie ma jakichkolwiek luzów, nic się nie telepie. To była rama, teraz czas na silnik., którym jest 019. Gdy go kupiłem, był totalnym rzęchem, nie odpalał, mulił, pierdział i do tego jeszcze nie miał biegów, trzeba było się postarać, żeby jakikolwiek wszedł. No ale i tak się cieszyłem, że w tej cenie jakikolwiek dostałem. Niedawno założyłem mu stary, ale sprawny cylinder i tłok od motorynki, bo w niej robiłem kapitalkę. I jak ręką odjął Komprechę ma cudną, po wyregulowaniu bardzo pięknie utrzymuje wolne obroty i ma super przejście. Pierwszy raz w życiu słyszę, żeby tak chodził. Zresztą, sami oceńcie
http://www.youtube.com/watch?v=Pru1fga4 ... s8I8llNFXD
Wczoraj założyłem mu oryginalny gaźnik do Trzybiegówek, czyli GM 13F i jest jeszcze lepiej. Fajnie się zbiera no i w ogóle jestem zachwycony Jednak problem z biegami nadal jest, lecz już do tego przywykłem. Wkrótce coś się zrobi.
A teraz kilka fotek:
Obrazek
By baki94 at 2012-01-14
Obrazek Obrazek Obrazek

3. Teraz coś "zachodniego". Mój Simek, którego mam od kwietnia 2008. Przez ten czas zrobiłem nim prawie 9 tysięcy km i jego obecny przebieg to 18300km. Wersja B4, która ma szeroka deskę rozdzielczą z kontrolkami, 4 biegi i instalację "szóstkę". 3 lata temu przeszedł remont silnika. Wymieniono wszystkie części i dostał cylinder 60ccm. V max po dotarciu wyniósł 75 km/h, to nieźle jak na seryjnego Simsona. Rok temu gruntownemu remontowi podległa też elektryka, dzięki czemu znacznie lepiej działają światła. Nie jest po tuningu, jedynie lekki wizulany, nie jestem wielkim fanem tuningowania klasyków. Na Simku nadal leży oryginalny lakier i jedna naklejka ręcznie malowana w fabryce. Na wszystkie remonty nie powiem, poszło trochę kasy, ale teraz te Simsony rosną na wartości, więc przy ewentualnej sprzedaży będzie łatwiej. Ale na razie tego nie planuję, przynajmniej do kupna auta Obecnie trzeba w nim zmienić wałek w skrzyni biegów, ponieważ wyskakują biegi. No i jeździć prawdopodobnie do wakacji, do prawka, a potem zobaczymy co z nim będzie
Tutaj fotki:
Obrazek
By baki94 at 2012-02-16
Obrazek Obrazek Obrazek

4. No i największy sprzęt, nie byle pierdziawka. Oto już właściwie moja Jawa, którą od czasu do czasu przepalam i śmigam po polnych dróżkach. To nie TS, lecz 638-0, wersja poprzedzająca TS i różniąca się od niej pionowymi rurami oraz chromowanymi emblematami. Rocznik 1987. Od nowości należała do mojego taty, który zrobił nią przez ten czas nieco ponad 14000 km. Gdy się urodziłem, zostałą odstawiona na 7 lat do garażu i parę lat temu ją wyciągnęliśmy. Zapaliła gdy tylko przeczyściliśmy bak I od tej pory służy tylko na niedzielne przejażdżki po okolicy i tylko w ładną pogodę. Jej stan jest wręcz idealny, a przy tym to całkowity oryginał z jednym wyjatkiem - część tylnego błotnika z miejscem na tablicę rejestracyjną jest własnej roboty (oryginalna się połamała). Silnik od nowości nie był rozbierany, na cylindrze wciąż są fabryczne gumy. W schowku wciąż są oryginalne narzędzia Lakier się bardzo ładnie zachował, poza tylnymi plastikami, które są dla mnie nieporozumieniem w tej Jawie. Rdzy nigdzie nie widać, oby było tak przez kolejne 25 lat
Co do niej planuje poskręcać i pomalować tylne plastiki, kupić nowe gumy amortyzatorów, ponieważ oryginalne się przedarły. Muszę skołować jedna gumkę na cylinder, bo jej brakuje. I na razie tyle. Gdy zdam prawko, może zrobię mały remont silnika.
A oto fotki:
Obrazek
By baki94 at 2012-02-16
Obrazek Obrazek Obrazek

Komentować i oceniać, tylko szczerze :)
Ostatnio edytowano 16 lut 2012, o 18:31 przez MichalSR50, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MichalSR50
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:34
Lokalizacja: Otwock
Pojazdy: Romet Pony M2, Romet Ogar 205, Romet Polo M760, Simson SR50, Jawa 638-0, Fiat 126elx Maluch Town

Motóry by MichalSR50

Postprzez Pani Kontekstowa » 14 lut 2012, o 20:19

Pani Kontekstowa
 

Motóry by MichalSR50

Postprzez Kolekcjoner1992 » 16 lut 2012, o 16:43

najfajniejsza dla mnie ta jawa:) masz jeszcze tego gokarta co jest na motoalbum.pl?
Kolekcjoner1992
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 310
Dołączył(a): 5 wrz 2010, o 19:48
Lokalizacja: Kuj-pom
Pojazdy: Komar 2350

Motóry by MichalSR50

Postprzez MichalSR50 » 16 lut 2012, o 18:12

Ano mam, ale nie jeżdżę, bo silnik nie chodzi :)

Dlaczego nikt nie komentuje? Zależy mi na opiniach innych, więc proszę się wypowiadać :)
Avatar użytkownika
MichalSR50
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:34
Lokalizacja: Otwock
Pojazdy: Romet Pony M2, Romet Ogar 205, Romet Polo M760, Simson SR50, Jawa 638-0, Fiat 126elx Maluch Town

Motóry by MichalSR50

Postprzez Patryk. » 16 lut 2012, o 18:28

Bardzo ładne motory - 5/5 ! Zapraszam do mnie ! :wink:

Jawa i Simek bdb :yes:
Patryk.
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2119
Dołączył(a): 25 lip 2009, o 11:35
Pochwały: 7

Motóry by MichalSR50

Postprzez Marek.K. » 16 lut 2012, o 18:33

Jawa fajna, ale i romety też wyglądają na zdbane i takze tak chodzą :)
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Motóry by MichalSR50

Postprzez igrek97 » 16 lut 2012, o 21:38

Gratuluję motorków. Jawa chyba najlepsza, ale i dryna robi wrażenie :D
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Motóry by MichalSR50

Postprzez Sławek. » 17 lut 2012, o 20:00

Motorynka bardzo mi się podoba ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Motóry by MichalSR50

Postprzez MichalSR50 » 4 cze 2013, o 00:08

Witam po długiej przerwie. Zaktualizuję nieco, co się działo przez rok w moich motorkach :)
Zacznijmy od motoryny. Na jesieni padł simmering od strony magneta i trochę ochlapało iskrownik. Wymieniłem go, lecz motoryna już nie odpaliła. Całą zimę przestała ze zdjętym deklem w nadziei, że może wyschnie, gdyż suszenie sprężonym powietrzem nic nie dało. Dopiero kilka dni temu się a nią zabrałem i szczerze nie mam pojęcia, co jej dolega. Ale może opiszę ten problem w odpowiednim dziale.
Dalej mamy T-Jedynkę. Od września już jej nie mam, bo wymieniłem się z kolegą na Polo. Ale o nim nieco później :)
Simson... Jeździł bardzo ładnie, dopóki nie przekroczyłem magicznej granicy 20.000 km. Wtedy nastała seria awarii. Rypnął się kopniak, wyrobił wałek skrzyni biegów, a wał dostał luzu na korbowodzie. Konieczny jest remont silnika. I tak stoi sobie od sierpnia, lecz w wakacje planujemy go zrobić z kolegą, jak tylko kupię te wszystkie części.
Jawa ma się bardzo dobrze. Sezon rozpocząłem bardzo późno, bo dopiero 11 kwietnia ze względu na długo leżący śnieg, ale odpaliła bez problemu. Fotki z tego wydarzenia, a świętowała wraz z Maluszkiem, którego niedawno kupiłem i pokażę w odpowiednim dziale :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A w minioną sobotę zaliczyła pierwszy zlocik - Motoserce w Otwocku. Pojechałem z kolegą na Simsonie S53 :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ze starych motorów to wszystko. Ale do kolekcji dołączyły nowe nabytki :)
Pierwszy to Ogar 205. Kupiony za 120 zł bez papierów od znajomego w kwietniu 2012. Silnik miał przejechane zaledwie 900 km, lecz dorwała się do niego gównarzeria. Skutkiem tego był krzywy wał oraz fatalnie złożony silnik. Włożyłem mu nowy wał i odpalił. A jaką ma moc! Dzięki malutkiemu przebiegowi kartery w ogóle nie są zużyte i silnik pięknie pyka i się zbiera. Ogar jeździł, lecz nie miał sprzęgła. Dopiero niedawno doszliśmy, co było przyczyną - za gruba podkładka. Wywaliliśmy ją i sprzęgło już jest. Ogarek służy mi do codziennej jazdy i absulotnie nie nawala. Zrobiłem nim ponad 600 km bez żadnej awarii, nawet nie ruszałem świecy. Jak widać, nawet Romet potrafi być bezawaryjny. W najbliższym czasie chcę go pomalować na jasny pomarańcz, którym były malowane Ogary w fabryce. U mnie priorytetem jest oryginalność, ale fabryka nie postarała się zbytnio w kładzeniu lakieru, nie dając żadnego podkładu. Przez to w wielu miejscach mam legalną rdzę i większość części pójdzie do piaskowania. Stąd decyzja o malowaniu. Na dniach powinienem rozpocząć prace :)
Tak wyglądał po przyprowadzeniu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tak wyglądał w kwietniu. Do dzisiaj nic się nie zmienił, poza brakiem rowerowej lampki :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze dwa filmiki nakręcone kilka dni temu:
http://www.youtube.com/watch?v=_BEeYiRVoak
http://www.youtube.com/watch?v=wqiWXrOotcE
Drugim nowym pojazdem jest mój ulubiony i wymarzony model Rometa - M760 Polo. Rocznik 1976. Prawdopodobnie miał go kiedyś mój wujek (brat mamy), ale sprzedał sąsiadowi, który niedawno wywiózł go na złom. Stamtąd odkupił go kolega, a później wymieniłem się za T-1, który i tak stał z uszkodzonym przodem. Stan Polówki nie jest różowy. Koło tylne nie ma wszystkich szprych, a ich mocowania zostały wyrwane z bębna. Przednie zawieszenie odbija, lecz ma tendencję do przekrzywiania się. Obie te części trzeba będzie wymienić. Dostałem do niego 017 przerobiony na biegi w nóżce i kilka dodatkowych części. Aktualnie jest przeprowadzany remont. Rama i wszystkie części zostały dokładnie oczyszczone z grubej farby naniesionej pędzlem i poskładałem go do kupy, żeby sprawdzić, czy jest prosty. Przez brak szprych w tylnym kole nie chce mi ono prosto iść, więc malować go zacznę dopiero wtedy, gdy znajdę inne i będę miał pewność, że nie będzie dwuśladem. Podobnie postąpię z zawieszeniem przednim. Albo zregeneruje, albo kupię inne. A na silnik przyjdzie kolej później :)
Tak wyglądał na początku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już wszystko wyczyszczone i odtłuszczone:
Obrazek
Uploaded with ImageShack.us
A w takiej formie stoi do dzisiaj i czeka na koło. Poskręcałem go wszystkimi nowymi śrubkami :)
Obrazek
Obrazek
Najpierw chyba odmaluję Ogara, żebym miał jednego z głowy. Tam przynajmniej silnikowo jest git. A w Polo zabawy jeszcze jest sporo :)
Mam nadzieję, że nie zanudziłem. Komentować! :)
Avatar użytkownika
MichalSR50
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:34
Lokalizacja: Otwock
Pojazdy: Romet Pony M2, Romet Ogar 205, Romet Polo M760, Simson SR50, Jawa 638-0, Fiat 126elx Maluch Town

Motóry by MichalSR50

Postprzez mat69a » 4 cze 2013, o 10:40

zaimponowałeś mnie tym komarem wielki + dla cb pozdro
Garaż:
Simson s51
wkrutce simson sr50
Sprzedam zbiornik i boczki do simsona s51 pisać pw
Temat o moim simsonie :http://motomaniacy.com/viewtopic.php?f=11&t=32420&p=462567#p462567

gg:21529003
Avatar użytkownika
mat69a
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 600
Dołączył(a): 12 sty 2013, o 16:34
Lokalizacja: Lipno
Pojazdy: Simson S51 ,romet ogar 200

Motóry by MichalSR50

Postprzez igrek97 » 4 cze 2013, o 12:43

fajny maluch :F ile za niego dałeś? :F
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Motóry by MichalSR50

Postprzez olo537 » 4 cze 2013, o 14:11

Wow ta Jawa to serio przepiękna :D , też taką posiadam niedawno zakupiłem tylko w dużo gorszym stanie. Myślałem , że mam TS'kę a te emblematy to ktoś po prostu doczepił . Ogar fajny szkoda tylko ,że niema papierów jak piszesz . Powodzenia w dalszych remontach Romecików :D
Avatar użytkownika
olo537
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 893
Dołączył(a): 26 cze 2009, o 19:41
Lokalizacja: STARACHOWICE
Pochwały: 1
Pojazdy: 2x Jawa 50 Mustang ,Komar 2350 , Kingaway Allegro, Romet Chart 210, MBK , MZ ETZ 150

Re: Motóry by MichalSR50

Postprzez MichalSR50 » 4 cze 2013, o 21:31

Papierki można załatwić i chyba to zrobię, bo chcę nim gdzieś dalej pojeździć :) Dzięki za miłe słowa.
Igrek, oczywiście podstawowe pytanie :) Powiem tyle: pińcet to nie było.
Avatar użytkownika
MichalSR50
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:34
Lokalizacja: Otwock
Pojazdy: Romet Pony M2, Romet Ogar 205, Romet Polo M760, Simson SR50, Jawa 638-0, Fiat 126elx Maluch Town

Motóry by MichalSR50

Postprzez MichalSR50 » 5 cze 2013, o 20:26

A jeszcze w południe nim jeździłem :D
Obrazek
Remont Ogara rozpoczęty. Rozebrałem go całego i wszystkie części dokładnie przeczyściłem. Jutro matowanie lakieru :)
Ostatnie zdjęcia w starym wcieleniu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
MichalSR50
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:34
Lokalizacja: Otwock
Pojazdy: Romet Pony M2, Romet Ogar 205, Romet Polo M760, Simson SR50, Jawa 638-0, Fiat 126elx Maluch Town

Motóry by MichalSR50

Postprzez Marek.K. » 5 cze 2013, o 20:28

powiesz mi potem jaki to bedzie kolor, bo chyba bedziesz robił w metalicu :)?
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Motóry by MichalSR50

Postprzez MichalSR50 » 5 cze 2013, o 20:35

Kolor będzie taki jaki ma Ogar z tego ogłoszenia:
http://tablica.pl/oferta/romet-ogar-205 ... 3cd4217b9d
Marek.K., chciałem go maznąć na taki żółty kanarkowy, jaki miał Twój Ogar, ale zdecydowałem się na oryginał :)
Avatar użytkownika
MichalSR50
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:34
Lokalizacja: Otwock
Pojazdy: Romet Pony M2, Romet Ogar 205, Romet Polo M760, Simson SR50, Jawa 638-0, Fiat 126elx Maluch Town

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości