Motóry by MichalSR50

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Motóry by MichalSR50

Postprzez MichalSR50 » 13 sie 2014, o 21:05

Matko co Wy mówicie, serio mogą ją zabrać w razie wojny, gdy będzie na żółtych? :D
Na razie i tak pójdą białe, i zrobię to jak najszybciej żeby zniżki zaczęły lecieć. A pod koniec sierpnia jestem umówiony z majstrem elektrykiem, by zobaczył co zostało w kabelków i podpiął aku. Przez ten czas wyczyszczę gaźnik i zbiornik :)
Avatar użytkownika
MichalSR50
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:34
Lokalizacja: Otwock
Pojazdy: Romet Pony M2, Romet Ogar 205, Romet Polo M760, Simson SR50, Jawa 638-0, Fiat 126elx Maluch Town

Motóry by MichalSR50

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 sie 2014, o 21:05

Pani Kontekstowa
 

Motóry by MichalSR50

Postprzez Tomek » 13 sie 2014, o 21:15

Nie sądzę :mrgreen: Może jako ratowanie najcenniejszych eksponatów, ale wątpię... W razie wojny wojsko może chyba zarekwirować każdy pojazd.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Motóry by MichalSR50

Postprzez MichalSR50 » 4 wrz 2014, o 23:06

Żeby nie było że nic przy niej nie robię :D
Po dolaniu oliwki do przednich teleskopów te odzyskały sprawność i są bardzo miękkie, co jest nietypowe w WSKach. Oprócz tego odkręciłem boczne dekle w silniku, gdyż zaniepokoiło mnie że po odkręceniu śruby spustowej wyleciało zaledwie kilka kropel oleju. Kurde, tyle lat stała na sucho? Nie. Przez postój olej można powiedzieć, osadził się na dnie karterów, skondensował się i przybrał formę mazii. Dlatego nie chciał wylatywać :) Jutro zalewam go nowym Luxem 10.
Obrazek
No i pierwszy nowiutki element :D
Obrazek
Wyczyściłem również zbiornik (kilka dni miałem zakwasy po machaniu, co za gruba blacha!) i gaźnik. Ogółem jest przygotowana do podpięcia akumulatora i uruchomienia. Ale tym zajmie się mój zaufany elektryk, który zrobi porządek w kabelkach. Ależ mam już chęć się bryknąć! :D
Avatar użytkownika
MichalSR50
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:34
Lokalizacja: Otwock
Pojazdy: Romet Pony M2, Romet Ogar 205, Romet Polo M760, Simson SR50, Jawa 638-0, Fiat 126elx Maluch Town

Motóry by MichalSR50

Postprzez adrian » 5 wrz 2014, o 21:44

Fajna ta WSK, też mnie korci na WSK, ale nie mam na razie czasu i funduszy na to.

PS. Z żółtymi blachami jest to, że w razie zniszczenia pojazdu z naszej winy (wypadek) grozi pozbawienie wolności za zniszczenie zabytku narodowego, wielkie grzywny za ingerencje w pojazd (np. zmiana czegoś na zamiennik a nie oryginalną cześć) problemy z wyjazdem za granice (trzeba specjalne pozwolenia koszt 40zł) i co najważniejsze, pojazd nie jest twój tylko państwa i w każdej chwili mogą ci go odebrać. Są jeszcze wszelkiego rodzaju ograniczenia np. zakaz poruszania się szybciej niż 50km/h, zakaz jazdy w nocy, zakaz przewożenia pasażerów itp.

"1.Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
2.Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Re: Motóry by MichalSR50

Postprzez Tomek » 6 wrz 2014, o 09:27

Ze zniszczeniem masz rację. Reszta nie do końca. Te ograniczenia nakłada się indywidualnie na różne pojazdy np nie masz świateł- nie jeździsz w nocy. Z karami za nieoryginalność też jest różnie. Widziałem już Beczkę z neonami na żółtych. Żeby nie szukać daleko popatrz na 3/4 ślubowozów. Na wyjazd zgoda jest potrzebna, ale nie na każdy. Tu nie pamiętam dokładnie, liczyła się chyba wartość pojazdu.

Wysłane z mojego HUAWEI U8815 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Motóry by MichalSR50

Postprzez MichalSR50 » 11 wrz 2014, o 23:46

Bez przesady. Gdyby było jak mówisz, to nikt by nie rejestrował pojazdów na zabytki. Państwo na pewno nie może mi go zabrać, bo to nie jest tylko ich własność, przecież pojazd ma określonego w papierach właściciela :)
...
Po 20 latach Jawa znowu pojechała do Warszawy :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na cykliczny spot Youngtimer Warsaw :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze może raz pojedzie i prawdopodobnie zakończę sezon na 16800km.
Avatar użytkownika
MichalSR50
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:34
Lokalizacja: Otwock
Pojazdy: Romet Pony M2, Romet Ogar 205, Romet Polo M760, Simson SR50, Jawa 638-0, Fiat 126elx Maluch Town

Motóry by MichalSR50

Postprzez Romecik2t » 12 wrz 2014, o 00:13

MichalSR50, Ładnie, Jawa wzbudzała zainteresowanie co widać po fotkach 8)
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Motóry by MichalSR50

Postprzez MichalSR50 » 3 paź 2014, o 22:06

Nareszcie udało się wszystkie koniki wypłoszyć ze stajń na padok :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Powoli zamykamy Jawą sezon, jeszcze odbędzie się kilka przejażdżek. Odpalenie WSKi przedłuża się ze względu na brak czasu od strony majstra. Motorowery będą jeździć bez zmian :D
Avatar użytkownika
MichalSR50
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 lut 2012, o 22:34
Lokalizacja: Otwock
Pojazdy: Romet Pony M2, Romet Ogar 205, Romet Polo M760, Simson SR50, Jawa 638-0, Fiat 126elx Maluch Town

Motóry by MichalSR50

Postprzez Romecik2t » 3 paź 2014, o 22:26

Myślałem że jawą licznik zamknąłeś a tu motóry na świeżym powietrzu :mrgreen:
Zacna kolekcja :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Poprzednia strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 170 gości