Samochodzik :)

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Samochodzik :)

Postprzez Angler » 13 cze 2014, o 20:23

Motorowerzystka, stare i drogie. Kię Pride kupisz młodszą, taniej i lepiej wyposażoną.

A może UNO?
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Samochodzik :)

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 cze 2014, o 20:23

Pani Kontekstowa
 

Samochodzik :)

Postprzez Cinuzz » 14 cze 2014, o 00:46

jak polecacie tico to nie zapomnijcie polecić też do niego odpowiednich lanc wodnych, tak żeby fontanna spełniała przecież swoje zadanie ;) choć to DOŚĆ droga w utrzymaniu fontanna.... :| no sorry bardzo ale to już szczyt. tico nawet ładne nie było - ot, kwadratowe żelazko ze wschodu. w dodatku zardzewiałe. naprawde, trzeba nie myśleć nic a nic, żeby polecać to lekko mówiąc, niebezpieczne ustrojstwo. zamiast powiedzieć jej coś co naprawdę może pojeździć to wypisujecie tu różne wynalazki. era tico minęła minimum 5 lat temu, teraz to są po prostu WRAKI!
Siczka napisał(a):butle sobie strzelisz na cały bagażnik ( bo tam prawie i tak nie ma bagażnika, więc ew zakupy lepiej kłaść na tylne siedzenia czy na przednie)

Co ty opowiadasz? Samochód kupuje sie po to żeby wstawiać butle z gazem która zajmuje cały bagażnik? Przecież to sie totalnie mija z celem. W takim razie co z kołem zapasowym? też będzie je wozić na tylnym siedzeniu?
adrian, no nie gadaj, że ledwo zarysowany zderzak...


https://www.youtube.com/watch?v=rgsXN2f8IJU obejrzyj to :)

ubezpieczenie na ten mały silniczek też jest tanie bardzo, nie to co jakieś większe pojemności


czy zapłacisz 250 za tico czy 270 za cc 900 to duza roznica? Bo różnica w samych pojazdach jest nieziemska... zey nie bylo, zadnym zwolennikiem cc nie jestem, dalem jedynie przyklad ale to w ogole nawet nie ma co porównywać.


Na UNO czas już dawno nadszedł, więc też nie radzę, chybaże tak jak w przypadku Tico, ktoś pragnie mieć designerską fontannę, jedyną w swoim rodzaju, biodegradowalną, ekologiczną... nawet mchem zarasta
Avatar użytkownika
Cinuzz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 30 cze 2009, o 20:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pojazdy: --------------------- Fiat Maluch Town '99 ------- Fiat Seicento '98

Samochodzik :)

Postprzez dieludolfs » 14 cze 2014, o 01:36

Cinuzz napisał(a):czy zapłacisz 250 za tico czy 270 za cc 900 to duza roznica? Bo różnica w samych pojazdach jest nieziemska...


Nieziemska różnica? Nieziemską różnice to widzę po przesiadce z Malucha do Vectry. Cinquecento i Tico to praktycznie jeden czort, tylko ten pierwszy jest 3 drzwiowy, a drugi 5-cio drzwiowy.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Samochodzik :)

Postprzez Angler » 14 cze 2014, o 09:37

Cinuzz, czyli uniacz, jest gorszy od CC? Przecież na dobrą sprawę Silnik CC pochodzi z malucha jeszcze. Do tego CC nie przyspiesza (700), ani nie hamuje. O pokonywaniu zakrętów można tylko pomarzyć. Do tego ma troje drzwi i równie mały bagażnik. Co do filmiku, to mogę Ci opowiedzieć lepszy żart - Golf III VS Clio najnowsze. Najechanie na tył Clio - golf się prawie rozpadł na części pierwsze (rozwalony grill, zderzak, lampa, maska wygięta nadkole prawe wygięte), a w clio powstała jedna tylko dziurka w zderzaku, taka może 1x1cm. W zasadzie, to uważam, że pod każdym względem Uno jest lepsze od CC - można kupić 5-cio drzwiowego, nawet najsłabsze silniki potrzebują mniej niż tygodnia, żeby rozbujać je do 100km/h, a bagażnik mieści coś więcej niż parę dziecięcych bucików.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Samochodzik :)

Postprzez Siczka » 14 cze 2014, o 10:11

Cinuzz napisał(a):Co ty opowiadasz? Samochód kupuje sie po to żeby wstawiać butle z gazem która zajmuje cały bagażnik? Przecież to sie totalnie mija z celem. W takim razie co z kołem zapasowym? też będzie je wozić na tylnym siedzeniu?

To nie było na serio pisane. Wyluzuj trochę.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Samochodzik :)

Postprzez Marek.K. » 14 cze 2014, o 20:59

pitolenie, caro z gazem i się jeździ najlepiej gli lub gsi :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Samochodzik :)

Postprzez janosikmz19822 » 14 cze 2014, o 22:14

Marek.K. napisał(a):pitolenie, caro z gazem i się jeździ najlepiej gli lub gsi :D



A ty jak zawsze z polonezem wyjedziesz :mrgreen:
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Samochodzik :)

Postprzez Cappy » 14 cze 2014, o 23:46

Polecam poloneza :mrgreen: :> :yes:
Avatar użytkownika
Cappy
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 557
Dołączył(a): 21 maja 2009, o 16:47
Lokalizacja: Warszawa
Pojazdy: Romet POLO,50-T-1, Komar 2350

Samochodzik :)

Postprzez Cinuzz » 15 cze 2014, o 14:53

Nieziemska różnica? Nieziemską różnice to widzę po przesiadce z Malucha do Vectry. Cinquecento i Tico to praktycznie jeden czort, tylko ten pierwszy jest 3 drzwiowy, a drugi 5-cio drzwiowy.


Pomyśl logicznie. Tico, dobrego już nie kupisz. Blach w tym samochodzie już nie ma. To nie jest coś, co można polecać dziewczynie do jazdy na codzień i wszędzie... blachy cienkie jak z papieru które w zasadzie są już strasznie przejedzone przez rdzę, nie chronią człowieka w żaden sposób a strefa zgniotu brnie przez cały samochód, tak jak na filmie przytoczonym przeze mnie wyzej. Na dzieńdobry przy kupnie takiego parchowozu trzeba zainwestować 3x tyle ile sie włożyło - żeby to naprawdę jakkolwiek jeździło, napewno kosztem blach, a to już 1/2 zabawy.. zdecydowanie wolę sprawić sobie to cinquecento i włożyć w remont blach góra 300zł, niż 1,5 tysiąca na główny remont. Cinquecento mialo ocynk natryskowy wiec to nie ma prawa zardzewieć, pod warunkiem ze samochod byl dbany. A Tico NOWE mial moj dziadek ktore zardzewialo po 2 latach uzytkowania, to jest smiech na sali. Sam często dosiadam cc siedemsetkę, to nie jeździ, owszem. Ale na blachę narzekać nie można. Dlatego polecam, ale chociaż 900 ;)

Cinuzz, czyli uniacz, jest gorszy od CC? Przecież na dobrą sprawę Silnik CC pochodzi z malucha jeszcze. Do tego CC nie przyspiesza (700), ani nie hamuje.

Tak prawdę mówiąc, to czytanie ze zrozumieniem sie kłania, bo 700 odrzuciłem na samym wstępie, więc..

O pokonywaniu zakrętów można tylko pomarzyć.


Uno plywa w zakretach, na dolach i nie jest to wina uszkodzonego zawieszenia, wielu uzytkownikow na to narzeka. Cinquecento jest duzo twardsze ;) Ale nie oszukujmy sie to nie sa rajdowe auta tylko mieszczuchy. W uno spadają już podłogi, i to jest jedyny powód, dla którego bym tego samochodu juz nie kupił. akurat w UNO blachy były bardzo słabe jeśli chodzi o jakiekolwiek zabezpieczenie antykorozyjne. Są jeszcze dobre egzemplarze ale za takie trzeba wyłożyć conajmniej 3 tysie, a za to to już seicento można kupić, dużo młodsze, jednak nowocześniejsze którym nie wstyd sie nawet pokazać. Trzeba myśleć racjonalnie.
Avatar użytkownika
Cinuzz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 30 cze 2009, o 20:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pojazdy: --------------------- Fiat Maluch Town '99 ------- Fiat Seicento '98

Samochodzik :)

Postprzez dieludolfs » 15 cze 2014, o 14:56

Cinuzz napisał(a):Tico, dobrego już nie kupisz. Blach w tym samochodzie już nie ma.

Można kupić, ale nie za 500zł :P
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Samochodzik :)

Postprzez Tomciosz » 15 cze 2014, o 15:00

Cinuzz napisał(a):a strefa zgniotu brnie przez cały samochód

Właśnie, że nie bo wraz ze starzeniem karoserii wzrasta twardość blachy i materiału. Dlatego strefa zgniotu robi się niczym. Przenosi całą siłę uderzenia na człowieka. Tak już słyszałem z ust minimum dwóch naukowców Politechniki Śląskiej, wydziału transportu.

Więc, strefa zgniotu, o ile jeszcze spełni swoje zadanie, to będzie mniej efektywna.

Oczywiście w przypadku tico, to różnica prawie żadna, ale radzę zapamiętać sobie taką "ciekawostkę".
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Samochodzik :)

Postprzez Tomciosz » 15 cze 2014, o 15:05

Cinuzz napisał(a): cinquecento i włożyć w remont blach góra 300zł,


Jeszcze o tym: Chyba bez robocizny i sam materiał, kolego. :mrgreen:
Niejednokrotnie słyszałem, że same progi wyniosły 700 wzwyż(materiał, robocizna, konserwacja, malowanie).

Ja mam CC 700 od nowości w rodzinie. Rdzewieć na potęgę nie rdzewieje, ale w większości tych aut robi się dużo ognisk na podszybiu, tylnej klapie(każde CC), wspomniane progi, nawet na dachu widziałem(na szczęście nie u mnie). Oraz środek drzwi, w miejscu gdzie jest maskowanie.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Samochodzik :)

Postprzez Angler » 15 cze 2014, o 15:08

Cinuzz, za to czinkuś każdy jest w idealnym stanie i bez korozji nawet... Golfy IV, Audice A4 i inne też w ocynku były a łatwo natrafić na parcha co to przytarty był i rdzewieje.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Samochodzik :)

Postprzez Bartezz » 15 cze 2014, o 20:58

Ale mącicie dziewczynie niepotrzebnie :P Niech poda jaką kwotą na samochód dysponuje i będziemy szukać czegoś w tym przedziale i w jak najlepszym stanie :wink: Dla dziewczyny to najlepszym wyjściem było by coś małego na pierwszy samochód np. CC/Seicento, może jakieś punto, polo, golf 2, ibiza itp. :wink: Nie ma co oczekiwać cudów za takie pieniądze i samochód który już też swoje przejeździł, trzeba dokładnie go obejrzeć i wybrać taki w dobrym stanie ew. do lekkich poprawek :) Na takim aucie można samemu się nauczyć podstawowych napraw czy serwisów i zdobyć wiedzę żeby później było wiadomo przy następnym aucie z "czym się to je" :)
Jest:
Scirocco GT '87
Golf I '75 3d 1,1+lpg
Motorynka Pony m301 '87 - od niej się wszystko zaczeło :P
Były:
Polonez 1.5GLE '94
Golf I '80 5d 1.5d
Golf I '79 1,6d - sprzedany
Golf I '83 1,6GTI - rozbity ;/
Golf I '77 1,1 - poszedł na żyletki ;/
Golf II '90 1,3+lpg
Avatar użytkownika
Bartezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 17:53
Lokalizacja: Porąbka
Pochwały: 4
Pojazdy: Scirocco GT, Golf I, Motorynka Pony 301, CZ 175

Samochodzik :)

Postprzez Junak » 16 cze 2014, o 21:25

ja nie wiem co wy macie do Uno, z wszystkim co tu o nim napisaliście nie mogę się zgodzić. Uno pływa na zakrętach? To moje jest chyba jakieś dziwne bo ładnie idzie po zakrętach. Jest miękkie? To dla mnie aż dziwne, bo moje jest jakieś twarde, no chyba że komuś wpadły amortyzatory do bagażnika, wtedy i miekkie może być. Rdzewieje? to ja mam chyba jakiś chybiony egzemplarz albo o tym nie wie że ma rdzewieć, a jest z 89r, jak to mówią jak się dba tak się ma. Ja ze szczerym sumieniem moge uno polecić, ale 1.4 albo 1.5(dość rzadko się trafia) mocy jak na taką bude wystarczająco, silnik prosty jak cep, pali w miarę, no chyba że ktoś ma ciężką nogę. Wypowiedziałem moje zdanie dziękuję, czekam na lincz a potem odsyłam do tematu o moim Uno tu na forum...
Junak - legenda polskich szos
Avatar użytkownika
Junak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 866
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 20:46
Lokalizacja: Kruszyna(koło Sulechowa)
Pojazdy: FSO 125p, Komar, Junak M10, Jawa TS350

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości