Samochodzik :)

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Samochodzik :)

Postprzez Angler » 17 maja 2014, o 14:04

Cinuzz, w fieście był 1,8D taki sam, jak w Escorcie. Nie uwierzę, że z tym silnikiem Fiesta chociaż 100'tkę oleju weźmie na 1000km. Ja między wymianami nie odnotowuję ubytków. Kwestia rdzy - ja się was zapytam co nie rdzewieje? Teraz widzę całe multum Audic i Golfów IV z nadkolami przeżartymi na wylot, chociaż niby ocynk...
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Samochodzik :)

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 maja 2014, o 14:04

Pani Kontekstowa
 

Samochodzik :)

Postprzez janosikmz19822 » 17 maja 2014, o 16:10

Angler napisał(a):Cinuzz, w fieście był 1,8D taki sam, jak w Escorcie. Nie uwierzę, że z tym silnikiem Fiesta chociaż 100'tkę oleju weźmie na 1000km. Ja między wymianami nie odnotowuję ubytków. Kwestia rdzy - ja się was zapytam co nie rdzewieje? Teraz widzę całe multum Audic i Golfów IV z nadkolami przeżartymi na wylot, chociaż niby ocynk...



Z tym audi to do.. piz... uszy .
Przecież połowa audi to powypadkowe szroty sprowadzone do polski .
Jak w audi pojawi się rdza to pod listwami drzwi najwyżej i to 20 letnik egzemplarzu a fordy po 10 latach gniją .Silniki w fordach nie najgorsze .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Samochodzik :)

Postprzez Angler » 17 maja 2014, o 16:24

janosikmz19822, sam bym nie uwierzył, jak bym palca nie wetknął w dziurę w nadkolu. Szybko można było sprawdzić stan opony. I nie było to Audi 100 czy 80 z lat 90'tych, a chyba A6 po 2000 roku. Znajomy ma Golfa IV, też już nadkola bierze. Wszystko jest fajnie, póki lakier i ocynk nie tknięty, starczy ryska i już bierze.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Samochodzik :)

Postprzez traktorzysta » 18 maja 2014, o 10:45

Tak. Większość aut nie gnije, o ile karoseria nie była naprawiana.
Są oczywiście wyjątki, takie jak Corsa B ale zasada jest prosta-jeśli w miarę młode auto gnije, to na bank było bite i tyle :)
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

Samochodzik :)

Postprzez Motorowerzystka » 20 maja 2014, o 20:19

http://olx.pl/oferta/vw-golf-2-CID5-ID5 ... ml?photo=2
Hmm, ten dziwnie pomalowany bok mnie zastanawia... Czyżby po stłuczce?
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Samochodzik :)

Postprzez Siczka » 20 maja 2014, o 20:42

Motorowerzystka, na pewno! Spójrz na zderzak, grill koło lampy, ogółem no bity był co widać z daleka patrząc na fotkę przed 4 sekundy może mniej :)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Samochodzik :)

Postprzez igrek97 » 20 maja 2014, o 23:48

tuning :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Re: Samochodzik :)

Postprzez Konik » 21 maja 2014, o 23:11

Siczka napisał(a):Motorowerzystka, na pewno! Spójrz na zderzak, grill koło lampy, ogółem no bity był co widać z daleka patrząc na fotkę przed 4 sekundy może mniej :)

Czego się spodziewać za takie pieniądze. ;) Rozejrzyj sie lepiej za jakimś lanosem, będzie napewno lepszy niż taki przeżytek ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Samochodzik :)

Postprzez Motorowerzystka » 22 maja 2014, o 12:05

Ale Golfy są (podobno) nie do zajechania :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Samochodzik :)

Postprzez Siczka » 22 maja 2014, o 13:27

Motorowerzystka, stare Audi czy VW są bardzo dobrymi autami. Szukaj byle nie zgnite było i żeby silnik chodził dobrze, bo przebieg Ci nic nie powie w takim aucie to raz a dwa, kupując auto za 1-2tyś zł nie spodziewają się, że będziesz nim jeszcze 20 lat śmigała bezawaryjnie. Tutaj siłą rzeczy trzeba dorzucić małą kupkę grosza do tego auta w najbliższym czasie po kupnie i tego nie ominiesz :)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Samochodzik :)

Postprzez dieludolfs » 22 maja 2014, o 13:39

Motorowerzystka napisał(a):Ale Golfy są (podobno) nie do zajechania

w tej cenie i z tego rocznika są już same zajechane :mrgreen:
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Samochodzik :)

Postprzez Cinuzz » 23 maja 2014, o 13:43

Cinuzz, w fieście był 1,8D taki sam, jak w Escorcie. Nie uwierzę, że z tym silnikiem Fiesta chociaż 100'tkę oleju weźmie na 1000km. Ja między wymianami nie odnotowuję ubytków.


Wsiądź do pierwszej lepszej fieściny 1.3, przejedź nią 1000km to będziesz musiał litr oleju dolać, bo wróżka wzieła zaczarowała no i ni ma :shock: W zasadzie to nie wiem czy więcej wycieknie czy więcej spali.... Wydechy są usmarkane jakby jakiś serwisant poloneza w nie ładował :P Z resztą samochód stary rumpel i nieatrakcyjny, więcej do niego włożysz jak z niego uraczysz. Nikt Ci takiego wiekowego auta dobrego nie sprzeda, jak ktoś sprzedaje, to sprzedaje z tego wzgledu że samochód nadaje się do napraw - mniejszych lub większych. Nikt podpicowanego auta Ci nie opchnie.

Kwestia rdzy - ja się was zapytam co nie rdzewieje? Teraz widzę całe multum Audic i Golfów IV z nadkolami przeżartymi na wylot, chociaż niby ocynk...


Padaki, prawda. Ale ford odp... lipe maksymalną, sprawdź sobie mondeo mk3 jak rdzewieje. Z tych roczników aut jeszcze nie bierze, a te podłogę mają skorodowaną jak skurczysyn. I nie zaprzeczaj bo widziałem już kilka takich egzemplarzy :wink:

http://olx.pl/oferta/vw-golf-2-CID5-ID5 ... ml?photo=2
Hmm, ten dziwnie pomalowany bok mnie zastanawia... Czyżby po stłuczce?


Dlaczego szukasz takich trupów? Za ten hajs można mieć genialne cinquecento 900. Nie masz więcej kasy, to nie wyskakuj na zachodnie auta, jak dla mnie bezsens pakować się w takie trupy...

Czego się spodziewać za takie pieniądze. ;) Rozejrzyj sie lepiej za jakimś lanosem, będzie napewno lepszy niż taki przeżytek ;)


Za w miarę ogarniętego lanosa trzeba wydać minimum 3k ;) Poniżej to trupy niegodne nawet złamanego kilometra żeby to obejrzeć.

Tutaj siłą rzeczy trzeba dorzucić małą kupkę grosza do tego auta w najbliższym czasie po kupnie i tego nie ominiesz :)


Proszę Cie, chcąc kupić takiego golfa II za 1,5k, trzeba włożyć do niego minimum 3x tyle. (Jeśli chcesz, żeby auto Cię nie zawiodło i zawiozło tam, gdzie tego sobie życzysz)

Nie sztuką jest kupić samochód - sztuką jest go później utrzymać. A w kwestii utrzymania zawiera się kwestia remontu, bo 20 letnie samochody są zjeżdżone bardziej niż wam sie wydaje. A potem płacz i lament, że się kupiło kupę.... ;)
Avatar użytkownika
Cinuzz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 30 cze 2009, o 20:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pojazdy: --------------------- Fiat Maluch Town '99 ------- Fiat Seicento '98

Samochodzik :)

Postprzez dieludolfs » 23 maja 2014, o 21:13

I myślę, że Cinuzz w tej chwili wyczerpał całkowicie temat ;)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Samochodzik :)

Postprzez igrek97 » 23 maja 2014, o 21:19

Kupując takiego rzęcha można nim pojeździć jeszcze kilka lat, wystarczy robić jakieś tam podstawowe rzeczy. Typowe "dobicie" przez jakiś czas a później na szrot. Oczywiście, jeśli się nie wstydzi jeździć takim rupieciem :F
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Samochodzik :)

Postprzez Cinuzz » 24 maja 2014, o 01:42

To trzeba się zastanowić w końcu, jaki sie chce samochód. Czy szajs za 1,5 kafla do dorżnięcia po wsi na bezdroża czy coś gdzie będzie można śmignąć bez obaw... mimo wszystko i tak wolę krajowe cinquecento niż zachodniego golfa. Przynajmniej nie musisz dużo włożyć, są w porównaniu z tymi golfami dużo młodsze, części tanie jak barszcz jak już coś pierdyknie, a i na start przeważnie wkładać dużo nie musisz, to nie golfy że wytłuczone jak świetliki w kurniku.
Avatar użytkownika
Cinuzz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 30 cze 2009, o 20:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pojazdy: --------------------- Fiat Maluch Town '99 ------- Fiat Seicento '98

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 486 gości