Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Romecik2t » 30 lis 2012, o 10:45

c64club, najbardziej pomysłowy człowiek na forum :P (jak o kimś zapomniałem to pisać :wink: )

Niezły projekt :twisted:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 lis 2012, o 10:45

Pani Kontekstowa
 

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Piotrek » 30 lis 2012, o 15:01

c64club, obcykany jesteś w temacie jak mało kto! Miałem kilka pytań na temat wózków bocznych ale już żadnych nie zadaję bo na wszystko sam odpowiedziałeś :)

Jedyne co mnie przeraża w wózkach bocznych to właśnie te siły które oddziałują na ramę w chwili skrętu. Zastosowanie dźwigni 1:1 ogranicza te siły, niby dobre rozwiązane ale... czy nie dałoby tych połączeń zrobić elastycznymi?
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez c64club » 30 lis 2012, o 15:18

Dałoby się, ale pomysł szalony i niebezpieczny. Musiałyby być koniecznie amortyzowane. Gdyby amortyzacja siadła i została sama sprężyna, to efekt byłby odwrotny do zamierzonego. W prawym skręcie wyrzucałoby motocykl na środek drogi, tak jak po powrocie z lewego. W dodatku dolne zamocowania musiałyby być ruchome, dobrze smarowane, oba w osi motocykla, przednie wyżej (jak w wózkach wahliwych - właśnie, zapomniałem o wózkach Flex) i to w określonych proporcjach, bo elastyczne zamocowanie działałoby jak nieco zblokowany wozek wahliwy. A ten, żeby nie ściągał, potrzebuje nie tylko dobrze ustawionej geometrii, ale też wyprzedzenia zmiennego w funkcji wychylenia motocykla i to dość ściśle określonej. Przelicz to teraz na różnice w wysokości mocowania a na koniec to zrealizuj*, podczas gdy w większości moto ciężko jest zamocować nawet sztywny, z mocowaniami dolnymi z boku, bo łatwiej sztywnemu zaprzęgowi dobudować brakujący fragment ramy motocykla w postaci ramy pomocniczej.
Słowem - same kłopoty i znika największa zaleta zaprzęgu, jego stabilność. Flex wybierają tylko ludzie latający po suchym asfalcie, chcący wózka i dla których jednocześnie motocykl niewychylający się w zakrętach jest nie do przyjęcia.

Są wózki sztywne o zmienym wyhyleniu a w zasadzie systemy zastrzałów o regulowanej długości, w zależności od obciążenia rozsuwane elektrycznie. Np. mocowany w Goldasach i HD system, w którym proporcjonalnie rozsuwają się oba, regulowane "guziczkiem". Mają przewagę nad klasyczną śrubą rzymską o tyle, że siadasz na sprzęcie i dostosowujesz wychylenie do masy balastu, pasażera wózka, pasażera tyłu. Oraz w czasie jazdy jeśli np. profil drogi jest mocno podniesiony z prawej, możesz sobie skrócić zastrzały i męczyć się z ściągającym nieco w lewo wozem zamiast z napierającym na Ciebie.
Tradycyjną śrubę musisz odkontrować, wyregulować i zakontrować nie siedząc na sprzęcie, co wymaga pewnego wyczucia. Obie o tyle samo, żeby nie powstawały naprężenia. Z resztą przy źle wyregulowanych elektrycznych zastrzałach (złe proporcje) też mogą powstać.

Romecik2t, zapomniałeś o paru osobach. Choćby o Bigsofcie czy ludziach dłubiących cylki 90/5/4/7/3/5 do Simsonów :D

*oczywiście, robi się też wahliwe "na czuja", ale potem jest masa poprawek, a jazda z geometrią zmienną nieadekwatnie do wychylenia to mordęga.
Ostatnio edytowano 1 gru 2012, o 08:40 przez c64club, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Piotrek » 30 lis 2012, o 23:55

A ja po prostu nie mogę sobie wyobrazić jazdy motocyklem po łuku bez pochylenia się, stąd ten pomysł aby uelastycznić połączenie z wózkiem bocznym.

A jak już mowa o wykorzystywaniu jednośladów do transportu to zobaczcie to: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Fe1r8DnQqQ
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez c64club » 1 gru 2012, o 08:44

Świetny ten Goldas. Swego czasu była gorąca dyskusja wśród diagnostów, co z takim wynalazkiem zrobić w Polsce. Oczywiście teoretyczna, bo u nas raczej nikt by tego nie zanabył z racji warunków klimatycznych, a i prawnie wątpliwe przy naszych regulacjach.
Jeśli to nie ma jakichś potężnych hebli w kołach przyczepy, to ja się nie piszę nawet na jazdę testową. Hamowanie z nawet małej górki, nawet tak ciężkim motocyklem przy obciążeniu 1770kg na tyłek...
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Re: Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez c64club » 3 gru 2012, o 11:49

Gotów do jazdy. Brakuje tylko balastu. Jak brat jakąś skrzynkę wykombinuje, to go "przyskrzynimy"
Obrazek
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Siczka » 3 gru 2012, o 17:27

No i git. Wygląda super, skrzynkę zakładacie i można zapierdzielać :D No i jakieś osłony jeszcze jeśli zima jeździć by miał ;)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Lorrenzo » 3 gru 2012, o 18:10

Chyba polubiłeś robienie "zaprzęgów"
P.S znamy się z forum Rometa125 ;)

aa i jeszcze jedno pytanie, czemu masz takiego "jegomościa" w avatarzE ?
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Marek.K. » 3 gru 2012, o 18:59

masz foto zrobionej pannoni ?
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Stachu.G » 3 gru 2012, o 19:47

Marek :arrow: http://grzegorski.net/wiki/doku.php?id= ... nia_budowa
ech znam tą stronę lepiej niż własną kieszeń :mrgreen:
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez c64club » 5 gru 2012, o 07:17

Lorrenzo, obejrzyj sobie najbardziej "kultowy" film motórzystów, to będziesz wiedział, czemu akurat Stefan Kiełbasa obliczem swym avatar mój stanowi. Na tym forum robię za "dziadka"
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Poprzednia strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 483 gości