Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez c64club » 29 lis 2012, o 18:43

Chwilowa nieobecność na forum skończyła się tak:
Obrazek
Art z opisem tutaj: http://grzegorski.net/wiki/doku.php?id=moto:kingway_sidecar
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 lis 2012, o 18:43

Pani Kontekstowa
 

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez igrek97 » 29 lis 2012, o 18:48

c64club, Można się było domyśleć że skoro nie ma Cię na forum, to znów coś kombinujesz :mrgreen:
Jak takie moto wytrzymuje taki wózek ? nie boisz się że ta rama może pierdyknąć ? :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez c64club » 29 lis 2012, o 18:57

Spokojnie wytzrymuje. Wózek jest lekki a triangulacja (wzajemne położenie - rama, mocowania dolne, zastrzały) jest inna niż w typowym zaprzęgu. Trochę go "ogranicza" (gondoli nie założysz), ale o wiele mniej "gnie" ramę. Gdzie trzeba, powzmacniałem.

Jeszcze tylko błotmik, światełka, skrzynia i brat będzie całą zimę latał.
Obecnie pracuję nad przyczepą i 2 innymi wózkami bocznymi, jak coś będzie już widać to zamieszczę
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Tomek » 29 lis 2012, o 19:10

igrek97, tylko Siczka ma taki talent, żeby połamać Nakeda :mrgreen:
c64club, ciekawy pomysł, ale jak z jazdą pod obciążeniem? Silnik na zapasem mocy nie grzeszy. Wykonanie ramy wydaje się ładne, nie wygląda jak pierwsza lepsza samoróbka. Zastanawiam się tylko co skłoniło Cię do zaprzęgania Nakeda, skoro masz już Rometa 125. Jeszcze większa oszczędność?
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Stachu.G » 29 lis 2012, o 20:17

Bratu spodobał się pomysł z wózkiem bocznym. Dostał też pracę w miejscu bez dojazdu.


Pojawiła się perspektywa sprzedaży Cegły (Rometa z koszem), więc czas rozejrzeć się za kolejnym


Myślę że te cytaty zawierają odpowiedź na twoje pytania :)
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez c64club » 29 lis 2012, o 20:29

Roman u mnie zostaje po pewnych perturbacjach, a Naked jakiś czas temu został "prezentem ślubnym" dla brata (bratowa niezbyt chętnie jeździ).
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Siczka » 29 lis 2012, o 20:37

Tomek napisał(a):tylko Siczka ma taki talent, żeby połamać Nakeda :mrgreen:


pomyśleć ze jakoś nie skakałem nim jak to tata mówi po pieńkach a czasem tylko jak na dróżce do kumpla to 3 bieg, gaz na full i tam parę wyskoków ale tak o to nie wiem. powzmacniaj lepiej może to dolne łoże silnika tam za podnóżkami gdzie łączy się z rurką zdaje się idąca z góry - tam mi puściło z lewej, a potem z prawej strony i jednocześnie główna ta gruba rama pod bakiem puściła. Swoją droga to jak by mi tak kiepsko ta rama nie spadała i nie ułamała mi świecy, to bym silnik odpalił i z połamana ramą powoli jechał do domu byle dojechać jakoś spokojnie no a tak to trudno - trza było pchać a potem kumpla z przyczepką załatwić :F
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Krylunio » 29 lis 2012, o 20:43

c64club Ty to masz chopla na punkcie tych wózków bocznych :)

Powodzenia w pracach.
Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Re: Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Piotrek » 29 lis 2012, o 21:01

c64club napisał(a):Chwilowa nieobecność na forum skończyła się tak:
Obrazek
Art z opisem tutaj: http://grzegorski.net/wiki/doku.php?id=moto:kingway_sidecar


A właśnie wczoraj zastanawiałem się co się dzieje, że nie ma Ciebie na forum.

Mam tylko pytanie - wózki boczne zawsze kojarzyły mi się tylko i wyłącznie z gondolami. Przyczepki jako do towarów. A Ty jednak robisz wózki boczne jako towarowe. W takim razie co przemawia za wózkiem bocznym a nie przyczepką?
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Siczka » 29 lis 2012, o 21:17

Piotrek, przyczepka to przyczepka - zarzuci i wgl, a kosz boczny to masz do motocykla zamontowane, nie ma problemu ze gdzieś przy hamowaniu nie wiadomo jak się przyczepka zachowa i wgl no i masz wygodniej bo na stopkę nie trzeba stawiać moto nawet tylko normalnie zapakujesz i tyle. Ogółem samy myślałem nad wózkiem bocznym do jakiegoś moto tylko ze u mnie to się nie sprawdzi - przyczepka jak już, bo tyle co u mnie by była używana to praktycznie nic, a jak do pracy motocykl używany ma być taki to pewnie o wiele wygodniej jest z bocznym wózkiem a nie z przyczepką ;)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Piotrek » 29 lis 2012, o 21:29

A no właśnie - jak wygląda kwestia parkowania? Normalnie to stawia się na stopkę albo pochyla na bocznej i to gwarantuje, że motocykl sam nie pojedzie, a tak z wózkiem to jak - co go trzyma?
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Tomek » 29 lis 2012, o 21:59

Mi wydaje się, że wózki towarowe są robione ze względu na prawo. Gondola to dodatkowe miejsce nie wpisane do dowodu rejestracyjnego.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez Siczka » 29 lis 2012, o 22:08

Piotrek, tak to ja bym na jego miejscu robił jakaś dźwignie ręczną obok kosza co by wciskała stopkę hamulca tylnego i jak w aucie ze na zapadki zrobić a jeśli na zgaszonym to zawsze na biegu przecież można zostawić ;)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Re: Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez dieludolfs » 30 lis 2012, o 00:40

Piotrek napisał(a):A no właśnie - jak wygląda kwestia parkowania? Normalnie to stawia się na stopkę albo pochyla na bocznej i to gwarantuje, że motocykl sam nie pojedzie, a tak z wózkiem to jak - co go trzyma?

Wydaje mi się, że na stopkach ustawiać już go nie trzeba, bo wózek swoje waży więc przewrócić się nie powinien, a co do stoczenia to zawsze można zostawić na włączonej jedynce, albo zaciągnąć hamulec ręczny... :D
Dobra, tak tylko żartowałem z tym ręcznym.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Kolejny szalony zaprzęg. Kingway Naked z wózkiem bocznym

Postprzez c64club » 30 lis 2012, o 10:36

Przyczepa tylna ma swoje zalety. Lubię jeździć z dwukołową. I WB i przyczepa mają swoje wady i niebezpieczne zagrywki. Przyczepa potrafi wybijać tylne koło spod jeźdźca, załadowana potrafi przy np. dowiązywaniu ładunku zrzucić ciągnik ze stopki i go przewrócić, wózek boczny uwielbia fikołki (ale jak się wie dlaczego, to jest bardzo bezpieczny).

Jak trzeba, zostawiam na dwojce. Starcza. Jedynka to tylko na naprawdę stromym podłożu, a tam to lepiej zostawić w poprzek spadku, wózkiem w dół.
Tu funkcją wózka jest przede wszystkim podpórka na zimę. Konstrukcja taka właśnie bagażowa z długimi zastrzałami podyktowana jest zasadą dźwigni. Zastrzał umiesczony na wózku blisko motocykla (taki jak w pasażerskich) stanowi punkt podparcia dźwigni o proporcjach 1:3-1:5. W lewym zakręcie daje to niezłe obciążenie dla ramy (rozrywające między linią dolnych a górnych mocowań do moto). Kingwaya bym pogiął takim zaprzęgiem po paru km. A to co jest, z mocowaniem zastrzałów niemal w płaszczyźnie prawego koła, to dźwignia ~1:1, tworząca możliwie równoramienny trójkąt z ramą.

Wózki boczne są towarowe i to sporo. MZ pocztowy, dawne holendry, sporo HD typu "mobilna lodziarnia/kawiarnia", wózki wyprawowe samoróby. A nawet sypialne mikrokampery.
Do Pannoni sobie pasażerski przyczepię. Ale pasażerski jest mniej pakowny. Są jeszcze wózki towarowo-osobowe, mniej wygodne w podróży, ale łatwiejsze do pakowania. Zwykle nie mają burt, a fotel jest ograniczony. Od takich ekstremów jak wózek Rokona czy wózek składany do Kawy KLR zaprojektowany dla armii USA, po lekko przerobione wózki Dualsport, jak np. Ural Tourist. To najczęściej samoróby.
Osobowe motoriksze z Filipin, Indii to kolejny rozdział. Z bogato zdobionymi baldachami, chroniące klienta przed deszczem.
Wielu ludzi buduje lub przebudowuje wózki do przewozu psów.
W pustynnych rejonach Afryki jeżdżą motokaretki, na moto jedzie kierowca i lekarz, wózek to nosze i wyposażenie.
Nie zapominajmy też o motolawecie, która na WB potrafi przewieźć drugie moto.
Jest jeszcze Dualsport do latania tam, gdzie by się normalny człowiek nawet solówą nie odważył. I do skakania na torach MX. Niezwykle widowiskowe.
No i oczywiście "płaszczki" wyścigowe, w których zgrana ekipa potrafi brać prawe zakręty "setką" i szybciej na wyspie Man.
Oraz konstrukcje typu "panie, co to jest, UFO?", wyobraźnia nieograniczona, w kształcie samochodów, zwierząt, do ratbike'a. Robione tylko po to, żeby ktoś zadał to pytanie.

Jest jeszcze jeden typ wózka, szkoleniowy. Wymyśliliśmy go z gościem ze szkoły jazdy, pewnie nie tylko my, ale nie widziałem takiego. Szkoli się albo na normalnym albo można na wydumce o konstrukcji mocniejszej acz lżejszej niż ten. Z podestem dla instruktora i skrzynią/platformą na balast. Żeby kursant wiedział, jak się zachowa kompletnie nieobciążony zaprzęg, ale można mu wskoczyć na wózek i zapobiec glebie, która w przypadku zaprzęgu zawsze jest poważna. Bo zaprzęgowi gleba się sama z siebie nie zdarza, tylko mu trza pomóc. Na taki szkoleniowy można też położyć 5 jak i 60 kg obciążenia i ćwiczyć na różnych promieniach zakrętu itd.

Dieludolfs, nie ma żartów z ręcznego. W wózkach Pannoni był w latach 50 montowany seryjnie (chyba najbardziej popularny u nas). Zdaje się, że w niektórych stanach jest obowiązkowy. Hamulce wózków, ich integracja z hamulcami sprzęta lub też celowe odosobnienie, to temat na niedużą książkę, a jeśli chodzi o wykorzystanie prawego hebla w czasie jazdy, to spory są równie zacięte jak PC vs. MAC.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 457 gości