Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Piotrek » 22 sty 2013, o 22:19

Paru speców do CA tu jest więc śmiało pytaj.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 sty 2013, o 22:19

Pani Kontekstowa
 

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Lorrenzo » 22 sty 2013, o 22:23

No więc...
Nie wiem jakie nawet ta astra ma głośniki. Chciałbym kupić radio (tanie żeby nie kusiło jakiegoś złodzieja) i lepsze po prostu do niej nie jest potrzebne)
Budżet, do 180 zł. Musi mieć płyty, wejście USB. Nie musi być firmowe. Aaa i najważniejsze. Musi być pod kostkę tradycyjną bo ja tego nie podłącze :D
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Piotrek » 22 sty 2013, o 22:26

Warto założyć osobny temat w np. MotoChacie ;)
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Re: Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Konik » 22 sty 2013, o 23:01

Lorrenzo napisał(a):No więc...
Nie wiem jakie nawet ta astra ma głośniki. Chciałbym kupić radio (tanie żeby nie kusiło jakiegoś złodzieja) i lepsze po prostu do niej nie jest potrzebne)
Budżet, do 180 zł. Musi mieć płyty, wejście USB. Nie musi być firmowe. Aaa i najważniejsze. Musi być pod kostkę tradycyjną bo ja tego nie podłącze :D

Jakąś używkę z JVC albo innej marki. Nie ma co się babrać w jakieś chińskie badziewie bo to w ogóle mocy nie ma. Ja swego czasu za JVC dałem 120zł z przesyłką z tym że to było rok temu i radio na CD/MP3. Obecnie za około 150zł kupisz model JVC z usb/cd, trzeba tylko poszukać trochę po allegro. Proponuję kupić coś markowego, używanego, zawsze lepiej gra no i mniejsze prawdopodobieństwo że się spali czy coś. Panel od radia można zdjąć jednym kliknięciem wiec nie skusi złodzieja.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Krylunio » 22 sty 2013, o 23:05

Co jak co ale podłączyć radio to jest błachostka :) A co do radia, nowe czy używane? Mój szef ma kontakty ze złomem i jak rozbierają samochody to dają mu czasem radia z demontażu. Ostatnio wyrwał radio z Cd, wejściem na pena i karty pamięci za 20zł.
Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Marcek » 22 sty 2013, o 23:26

Jeśli coś ma po prostu grać, to proponuję dowolne radio, kupione najlepiej w lokalnym sklepie "stacjonarnym" (brak problemów z gwarancją).
Czasem w supermarketach są promocje na markowe podstawowe modele znanych producentów, ale tu już istnieje ryzyko utraty szyby ;)
Kostkę ISO ma chyba każde nowe radio. Nawet gdyby nie, to na obudowie są naklejki z opisem kolorów przewodów. Gdybyś pomylił się w polaryzacji głośników, to nic się nie stanie, teoretycznie będą gorzej grać.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez izydor » 23 sty 2013, o 15:40

W Juli jest radio za 119 zł ma usb, aux, wejście na karte i oczywiscie płyty. Bawiłem sie nim i jest ok. Nie wiem czy do audi go nie kupimy bo denver powoli sie sypie.
Avatar użytkownika
izydor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1043
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 13:11
Lokalizacja: Świdnik
Pochwały: 17
Pojazdy: Yamaha YZ 250, Honda trx 300,A draj

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Sławek. » 30 sty 2013, o 01:39

Lorrenzo, sony xplod, szukaj modeli z literką U takich jak GT540U, GT44U itp. Za około 180zł idzie je wyrwać, oczywiście używane, ale w stanie bdb, niektóre nawet na gwarancji. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Lorrenzo » 31 sty 2013, o 20:43

Witam.
Dziś moja dama dostała idealne siłowniki, które same podnoszą klapę i nawet w mróz -13 stopni klapa nie opada (wtedy jeszcze testowane na złomie)

Od dawna denerwowało mnie, że schowek nie jest podświetlany bo jak to zawsze jest. Kiedyś działało, ale już nie działa... Okazało się, że oprawka do bani i coś nie działa
Więc pojechałem na kasację i zastałem nową asterkę. Starsza od mojej 1.4... niestety nie miała filtra powietrza bo potrzebuję jednej spinki bo filtr potrafi czasem hałasować

Wymontowałem z niej
-tą właśnie oprawkę ze sprawną żarówką
-wkład tylnej lampy... niestety znów prawy a brakuje mi lewego na zapas i zgromadziłem już 2 prawe przez pomyłkę...
- zamknięcie zapasowe apteczki bo moje się porysowało od motorów wożenia :D swoje stare oddałem do niej

W drugiej astry udało mi się zabrać właściwie fartem bo jakiś tam pracownik nie chciał sprzedać... bo do swojej zostawia, ale był kierownik dziś i on sprzedaje wszystko, koleś jest cool
z asterki z Isuzu 1.7

- zapalniczka nowa ! nie palony jeszcze nigdy papieros, a moja była już strasznie zniszczona od palenia
- roleta tylna na zapas (brak tylko 4 wsuwanych rolek) ale moja jest bardzo ładna tylko czasem sama z siebie się potrafi rozpaść
- siłowniki idealne tylne !
- zaczepy do rolety
- druga oprawka żarówki kompletna do schowka dzięki czemu mój schowek znów świeci

Plany są jeszcze aby do tamtych asterek podłączyć akumulator i sprawdzić czy działa centralny zamek prawych drzwi przednich, bo u mnie przestał działać jesienią...
oraz zdobyć głośniki tylnej klapy bo jeden tylko działa u mnie

Udało mi się także już zamontować te siłowniki.
Plan mam jeszcze załatwić przednie kierunki (to samo z siebie potrafi się zgubić... jak ktoś ma corse, astrę, omegę to wie o czym mówię :D
Jako, że pojazd ma służyć jeszcze 5 lat to warto zgromadzić parę części przydatnych
I mimo, że blachy nie mam zamiaru jej już robić to warto mieć części mechaniczne

Ogólnie to bardzo chciałbym dorwać na złomie taką astrę jak moja w tym samym kolorze ze zdrową tylną klapą bo moja klapa jest totalnie zardzewiała, chociaż tego nie widać to jest bardzo lipna... Szukam cały czas takiej astry
Wada fabryczna tych opli to gnicie prawego dolnego rogu klapy
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez kobza1 » 5 lut 2013, o 03:21

Masakra mi właśnie przed wczoraj takie radyjko ukradli :/
kobza1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 03:15
Pojazdy: opel kadet

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Lorrenzo » 5 lut 2013, o 17:36

Jeszcze nie kupiłem żadnego radia, ale cały czas szukam klapy tylnej w kolorze mojej i w stanie o niebo lepszym od mojej. Jedyne co to zmienić klapę, za 6 tysięcy zmienić olej oraz rozrząd za 10 tyś. I koniec.

Dziś zdobyłem ze złomu spinki puszki filtra powietrza oraz gumę dociskową do filtra, dzięki czemu filtr nie stuka o blachę i nie łapie powietrza do puszki. Więc cały czas coś się robi aby autko miało lepiej ale bez wydawania kasy :D
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez michal93tst » 5 lut 2013, o 20:43

napisz mi na PW który taki szrot,bo sam muszę jechać po parę gratów do uniaka :)
Avatar użytkownika
michal93tst
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 444
Dołączył(a): 5 kwi 2010, o 22:00
Lokalizacja: Starachowice
Pochwały: 2
Pojazdy: Uno 1.0 turbo style

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Lorrenzo » 5 lut 2013, o 21:36

Uniaki stoją na Asfaltowej I u Kasperka.
Stoją 3 sztuki. Jedna na drugiej 2 i jedna osobno.
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez michal93tst » 5 lut 2013, o 21:45

kur*a jestem przed wypłatą,bo bym się wybrał bo potrzebuję kupę gratów,mam nadzieję że będą stać jeszcze :D masz tam znajomości jakieś ? bo mnie pierwszy raz to pewnie zgolą jak za buraki
Avatar użytkownika
michal93tst
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 444
Dołączył(a): 5 kwi 2010, o 22:00
Lokalizacja: Starachowice
Pochwały: 2
Pojazdy: Uno 1.0 turbo style

Mój Opel astra 1.6 16v - dyskutujmy

Postprzez Lorrenzo » 5 lut 2013, o 21:59

Tam nie trzeba mieć znajomości. Trzeba mieć swoje narzędzia i kuuupę czasu wolnego ;)
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 456 gości