Rieju Spike SuperMoto

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez WojtaSm » 11 lip 2013, o 21:28

No to mam nadzięję, że te Rieju w końcu zacznie hamować :P
Avatar użytkownika
WojtaSm
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 21:31
Pojazdy: MZ SM 125

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Pani Kontekstowa » 11 lip 2013, o 21:28

Pani Kontekstowa
 

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Romecik2t » 11 lip 2013, o 21:42

No wymieniaj wymieniaj i rób opisuj relacje w temacie :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Rudy102 » 11 lip 2013, o 22:13

Jutro jadę do takich spawaczy. Mam nadzieję że mi adapter zrobią w granicach 40zł ;d Ale będe jeszcze musiał kupić klocki hamulcowe i przewód hamulcowy z mojego obecnego hamulca. Jest on cieńszy i węższy od tego co jest przy tych brembo. Mam nadzieję że nie oslabi to hamowania. :(
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Rudy102 » 14 lip 2013, o 13:23

No i dupa z minuty na minute zaczął przerywać na wysokich obrotach.
Tak to chodzi teraz. http://www.youtube.com/watch?v=poGBHtZ6 ... e=youtu.be
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Re: Rieju Spike SuperMoto

Postprzez ber891 » 18 lip 2013, o 08:21

Mam Rieju w domu, młody śmiga obecnie na takim, tylko mam SMX'a z 2005r. Generalnie polecam Ci obejrzeć porządnie filtr powietrza. Moim zdaniem to jest kompletna pomyłka. Guma była od samego początku porwana, klejenie jak to klejenie. W zależności od rodzaju gaźnika jaki masz, gumy łączącej z króćcem i samego króćca gaźnik zmienia swoje położenie przód-tył o powiedzmy 1cm i powstałe napięcie gumy od filtra w perspektywie czasu powoduje jej rozrywanie, co może powodować problemy z regulacją. A z kolei na normalny filtr kątowy, jakikolwiek nawet jakieś mini jest za mało miejsca, bo blokuje amortyzator. Będę przykręcać filtr mini od dołu do tylnej śruby zbiornika i mam nadzieję, że wreszcie zrobię to raz, a dobrze. Własnie a'propos robiłem wczoraj remont w rieju, bo rozleciało się łożysko w stopie korbowodu. Muszę przyznać, że rozbiórka silnika prostacka, łatwiej niż w komarze. Jak zaczną Ci szumieć łożyska to od razu rób remont, ja popełniłem ten błąd, że olałem to z lenistwa póki jeździ i się doigrałem. Co do Twojego problemu to jw. przejrzałbym filtr powietrza, ustawił gaźnik i profilaktycznie świeca. Nie bój się mu odwijać, twarde to draństwo jest, ja przez 3 lata tylko raz na rok zmieniałem tłoki z pierścieniami, co jest normalne w takim 2T, a poniżej rezo to tylko przy odpalaniu chodzi :D Niemniej jednak polecam taki motorek w 100%, fajny sprzęt.
Avatar użytkownika
ber891
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 403
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 21:57
Lokalizacja: D-ca

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Rudy102 » 18 lip 2013, o 09:50

W moim przypadku filtr powietrza jest ok. Nic nie jest popękane. :) Jedynie króciec jest trochę popękany ale nie przepuszcza lewego powietrza. A co do mojego problemu zapłon jest winny. Za parę godzin kurier przyjedzie z nowym modułem i zobaczymy. Co do remontu. Wolę o tym tematach nie rozmawiać bo jeszcze coś się stanie. :) Nie wiem czy poradziłbym sobie z wymianą łożysk bo nigdy nie rozpoławiałem silnika. Nie wiem czy to trzeba jakimś przecinakiem czy robić jakieś narzędzia trzeba. :wink:
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez WojtaSm » 18 lip 2013, o 10:32

Rudy przepisowo śmiga 45km/h nie ma mowy o jakimkolwiek odwijaniu, a rezo to tylko do drugiego biegu jak chce kibel spod świateł wyprzedzić :F
Avatar użytkownika
WojtaSm
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 21:31
Pojazdy: MZ SM 125

Re: Rieju Spike SuperMoto

Postprzez ber891 » 18 lip 2013, o 11:09

Jakby był konieczny jakiś remont - polecam się wysyłkowo. Potrzeba tylko ściągacza do magneta, reszta same imbusy, zapłon nie ma wstępnej regulacji kąta. Uważać, żeby nie pomieszać dystansów w skrzyni i sprzęgło działa odwrotnie niż w komarze, bo wciskane jest "od tyłu", co jest fajne, bo ustawia się je bez zakładania kapy i można wszystko fajnie ustawić, posprawdzać bez kilkukrotnego sprawdzania, dokręcania itp. Przecinak niebardzo, am6 fabrycznie złożony jest bez uszczelek na sam silikon. Beznadziejne są natomiast cylindry z nicasilu i tłoki jednopierścieniowe w tym wydaniu, szybkość wycierania się pierścienia jest porażająca. Jak mieliśmy żeliwny cylinder było to dużo trwalsze rozwiązanie. Nicasil też tak naprawdę szmelc robią, odwarstwił mi się w starym cylindrze na dole tulei, gdzie już nie chodzą pierścienie i nie ma takiej wysokiej temperatury także moim zdaniem badziew, a naprawa tego jest nieopłacalna i w praktyce pewnie by i tak to spieprzyli nawet jakby robili.
Avatar użytkownika
ber891
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 403
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 21:57
Lokalizacja: D-ca

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Rudy102 » 18 lip 2013, o 14:29

No i dupa nowy moduł ch*ja dał. Jestem tylko 100zł w plecy. Po obiedzie jeszcze w desperacji wyczyszczę dyfuzor. Nie mam już pomysłów. ber891, może coś poradzisz?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Re: Rieju Spike SuperMoto

Postprzez ber891 » 18 lip 2013, o 14:47

Nie mogę dobrze tego posłuchać, bo siedzę na praktykach w biurze projektowym i jak na złość wszyscy cały dzień przy kompach i ciągle ktoś jest, a nie chcę robić kwasu, ale tak po cichu słuchane to moim zdaniem gaźnik, po pierwsze dlatego, że na wolnych i średnich jest ok, po drugie nie strzela, po trzecie oprócz modułu w rieju nie ma co się tam zepsuć (teoretycznie). Jak świecę masz już sprawdzoną to rozbierz gaźnik, wyczyść, ustaw i musi działać jak było dobrze. Na pewno jakiś syf Ci ze zbiornika wpadł w główną dyszę i dlatego muli na wysokich obrotach.
Avatar użytkownika
ber891
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 403
Dołączył(a): 27 maja 2008, o 21:57
Lokalizacja: D-ca

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Rudy102 » 18 lip 2013, o 16:34

No gaźnik teoretycznie zaraz po incydencie ''zamulenia'' przedmuchałem całego. Nic kompletnie się nie zmieniło. Zdjąłem pokrywkę dozownika trochę poruszałem dźwigienką która reguluje ilość oleju to doszedłem do wniosku że albo bierze za dużo oleju do mieszanki albo ciągnie ze skrzyni. Jutro jeszcze się dozownikiem pobawię. :yes:
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Rudy102 » 20 lip 2013, o 20:41

Rieju ogarnięte. Zapier*ala jak poje*ane. Wydech był tak zasyfiony że go dławiło. Wypaliłem z dziadkiem syf i jest mega lepiej jak kiedyś.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Romecik2t » 20 lip 2013, o 20:49

Rudy102, :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Marek.K. » 20 lip 2013, o 21:11

Rudy102, miuałem kiedyś sima z tym probleme, jak zdjąłem końcówkę jak odpaliłem i wywaliło nagar to poszeł aż miło :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Rieju Spike SuperMoto

Postprzez Rudy102 » 20 lip 2013, o 21:25

Marek.K., U mnie w dyfuzorze cały syf siedział. Teraz prawie 2 razy lżejszy jest ten wydech jak wcześniej. :D Reakcja na gaz zaje*ista teraz.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości