simson s51 by mat69a

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Simson s51 by mat69a

Postprzez mat69a » 5 lut 2013, o 06:39

Witam ma na imie tomek mam 14 lat na codzień jeżdże simsonem s51 enduro zmienilem w nim przednie zawieszenie (od yamachy rd lub dt) sam nie wiem dokladnie poniewaz kupilem ja za 100 zl w czesciach cylinder jest s60 ccm amal i wal s70 ccm amal jego v-max to 80-90 km/h ;d

oto kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 5 lut 2013, o 12:10 przez mat69a, łącznie edytowano 3 razy
Garaż:
Simson s51
wkrutce simson sr50
Sprzedam zbiornik i boczki do simsona s51 pisać pw
Temat o moim simsonie :http://motomaniacy.com/viewtopic.php?f=11&t=32420&p=462567#p462567

gg:21529003
Avatar użytkownika
mat69a
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 600
Dołączył(a): 12 sty 2013, o 16:34
Lokalizacja: Lipno
Pojazdy: Simson S51 ,romet ogar 200

Simson s51 by mat69a

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 lut 2013, o 06:39

Pani Kontekstowa
 

Simson s51 by mat69a

Postprzez Romecik2t » 5 lut 2013, o 06:44

Witaj, simson całkiem spoko, zawiecha też nieźle wygląda, hamulec pewnie dobrze działa w porównaniu do seryjnego :D
Te lagi to wchodzą plug and play czy trzeba coś przerabiać? Półki też zmieniałeś?
Jakie plany co do simka? Przydało by się chyba go jeszcze ciut odświeżyć, lakier jest git ale czegoś jeszcze brakuje :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Simson s51 by mat69a

Postprzez mat69a » 5 lut 2013, o 06:46

plany co do simka sa takie ze maluje go prawdopodobnie na biało i kupuje szablony kture beda na czarno a co do lag to przeba bylo troszkie poprzerabiać :D ale dalo sie rade tylne kolo bedzie takie same jak jest przednie .
Garaż:
Simson s51
wkrutce simson sr50
Sprzedam zbiornik i boczki do simsona s51 pisać pw
Temat o moim simsonie :http://motomaniacy.com/viewtopic.php?f=11&t=32420&p=462567#p462567

gg:21529003
Avatar użytkownika
mat69a
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 600
Dołączył(a): 12 sty 2013, o 16:34
Lokalizacja: Lipno
Pojazdy: Simson S51 ,romet ogar 200

Simson s51 by mat69a

Postprzez Krokodylek » 5 lut 2013, o 11:07

Po pierwsze to naucz się podstawowych zasad ortografii
mat69a napisał(a):kture
które piszę się przez ó . A teraz przejdźmy do simsona , lagę z zaciskiem masz najprawdopodobniej źle założoną , wg. mnie zacisk powinien być za tarczą a nie przed nią :yes: . Co do ogólnego wyglądu to wypie***rdol ten kufer bo jest *** jak ten skutrer który jest na ostatnim zdjęciu . :roll:
Pzdr.
Avatar użytkownika
Krokodylek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 208
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 21:05
Lokalizacja: Brzozów
Pochwały: 1
Pojazdy: Simson Enduro

Re: Simson s51 by mat69a

Postprzez mat69a » 5 lut 2013, o 11:37

Krokodylek napisał(a):Po pierwsze to naucz się podstawowych zasad ortografii
mat69a napisał(a):kture
które piszę się przez ó . A teraz przejdźmy do simsona , lagę z zaciskiem masz najprawdopodobniej źle założoną , wg. mnie zacisk powinien być za tarczą a nie przed nią :yes: . Co do ogólnego wyglądu to wypie***rdol ten kufer bo jest *** jak ten skutrer który jest na ostatnim zdjęciu . :roll:
Pzdr.

po 1 do mojej ortografii sie nie czepiaj
po 2 laga jest dobrze zalożona
po 3 kufer zostaje poniewaz czesto jezdze na ryby :D
Garaż:
Simson s51
wkrutce simson sr50
Sprzedam zbiornik i boczki do simsona s51 pisać pw
Temat o moim simsonie :http://motomaniacy.com/viewtopic.php?f=11&t=32420&p=462567#p462567

gg:21529003
Avatar użytkownika
mat69a
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 600
Dołączył(a): 12 sty 2013, o 16:34
Lokalizacja: Lipno
Pojazdy: Simson S51 ,romet ogar 200

Simson s51 by mat69a

Postprzez Krokodylek » 5 lut 2013, o 11:43

mat69a napisał(a):po 1 do mojej ortografii sie nie czepiaj

Mam do tego prawo , zwracam na to uwagę bo nieprzyjemnie czyta się posty które mają dużo błędów ortograficznych .
mat69a napisał(a):po 2 laga jest dobrze zalożona

Chyba jednak nie
mat69a napisał(a):po 3 kufer zostaje poniewaz czesto jezdze na ryby

Simson z kufrem bardzo brzydko wygląda .
Avatar użytkownika
Krokodylek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 208
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 21:05
Lokalizacja: Brzozów
Pochwały: 1
Pojazdy: Simson Enduro

Simson s51 by mat69a

Postprzez MotórzystaPRL » 5 lut 2013, o 12:04

Krokodylek, Zejdz z chłopaka
To jego simson i ma być funkcjonalny dla niego a nie Ty jedynie możesz wyrazic swoją opinie ale przestań po nim jeździć.

Ja osobiście w swoim simsonie mam bagażniki i torby oraz kufer wiele osób mnie za niego jedzie ale mam na to ***!
A co do ortografi kolegi zamiast go krytykować publicznie to widzisz taką opcję przy jego poście
" Raportuj" Administracja zrobiła ją dla nas użytkowników i przecież MY WSZYSCY JESTEŚMY moderatorami tego forum po przez taką opcję zgłaszamy co jest nie tak.

Sprawę uważam za zakończoną.

A co do simsona kolego mat69a,
Kolorek jest ok zostaw ;).
Natomiast powiedział bym tak w MZ ETZ zacisk jest odwrotnie. Zobacz foto takowej DT czy od czego wziąłeś te zawieche i przyjrzyj się i podeślij forumowiczom może wtedy dowiemy się jak powinno być.

Pozdrawiam
KAWASAKI ER5 Z 1999R
Avatar użytkownika
MotórzystaPRL
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 16:05
Lokalizacja: Kowalew
Pochwały: 3

Re: Simson s51 by mat69a

Postprzez mat69a » 5 lut 2013, o 12:19

MotórzystaPRL napisał(a):Krokodylek, Zejdz z chłopaka
To jego simson i ma być funkcjonalny dla niego a nie Ty jedynie możesz wyrazic swoją opinie ale przestań po nim jeździć.

Ja osobiście w swoim simsonie mam bagażniki i torby oraz kufer wiele osób mnie za niego jedzie ale mam na to ***!
A co do ortografi kolegi zamiast go krytykować publicznie to widzisz taką opcję przy jego poście
" Raportuj" Administracja zrobiła ją dla nas użytkowników i przecież MY WSZYSCY JESTEŚMY moderatorami tego forum po przez taką opcję zgłaszamy co jest nie tak.

Sprawę uważam za zakończoną.

A co do simsona kolego mat69a,
Kolorek jest ok zostaw ;).
Natomiast powiedział bym tak w MZ ETZ zacisk jest odwrotnie. Zobacz foto takowej DT czy od czego wziąłeś te zawieche i przyjrzyj się i podeślij forumowiczom może wtedy dowiemy się jak powinno być.

Pozdrawiam


Dzieki co do malowania to ja mam 2 zbiornik i tamten bd malowal a jeśli chodzi o zdjecie to postaram sie dzis cos poszukac i podesłać może nawet zaraz ;d
Garaż:
Simson s51
wkrutce simson sr50
Sprzedam zbiornik i boczki do simsona s51 pisać pw
Temat o moim simsonie :http://motomaniacy.com/viewtopic.php?f=11&t=32420&p=462567#p462567

gg:21529003
Avatar użytkownika
mat69a
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 600
Dołączył(a): 12 sty 2013, o 16:34
Lokalizacja: Lipno
Pojazdy: Simson S51 ,romet ogar 200

Simson s51 by mat69a

Postprzez Romecik2t » 5 lut 2013, o 12:28

mat69a, Zwracaj trochę uwagę na poprawną pisownię, błędy bardzo rażą w oczy i źle się czyta ;)

Krokodylek, i reszta, proszę już na siebie nie najeżdżać, lepiej będzie jak po prostu zaraportujecie, gdy post będzie zawierał błędy ortograficzne, po co robić zbędny syf w nie swoim temacie.

Krokodylek, Nie nadużywaj wulgaryzmów, źle to o tobie świadczy, poza tym to że tobie się simzłomki nie podobają z koszem to nie znaczy, że jemu się nie podobają, a skoro jeździ na ryby to głupio by było wieźć ryby z schowku z elektryką xD
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Simson s51 by mat69a

Postprzez mat69a » 5 lut 2013, o 12:33

spoko nie ma sprawy bd prubował nie robić błędów
Garaż:
Simson s51
wkrutce simson sr50
Sprzedam zbiornik i boczki do simsona s51 pisać pw
Temat o moim simsonie :http://motomaniacy.com/viewtopic.php?f=11&t=32420&p=462567#p462567

gg:21529003
Avatar użytkownika
mat69a
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 600
Dołączył(a): 12 sty 2013, o 16:34
Lokalizacja: Lipno
Pojazdy: Simson S51 ,romet ogar 200

Simson s51 by mat69a

Postprzez Motorowerzystka » 5 lut 2013, o 13:52

Ja tam też planuję w przyszłości kupić do Charta taki kufer, no może trochę mniejszy, żeby kask się zmieścił :D i żeby można zapakować zakupy czy coś. Bo jak gdzieś przeczytałam (chyba tu na forum) to jazda z plecakiem w razie jakiejś wywrotki to bezpieczna nie jest... A Simson fajny, kolor mi się podoba :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Re: Simson s51 by mat69a

Postprzez Norbinuss » 5 lut 2013, o 18:42

Co do kufrów...każdy kto co woli ;) Ja bym wolał bagażniki boczne :D

Co do sima. Wstaw na tył taką samą felgę, 2 różne dziwnie wyglądają ;)
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

Simson s51 by mat69a

Postprzez Siczka » 5 lut 2013, o 19:07

Krokodylek, czego ty po nim jedziesz? Co on Ci zrobił? Każdy robi jakieś błędy wiec się odczep...

mat69a, spoko Simek. Ja osobiście bym jeszcze dorzucił do tego bagażniki boczne i wtedy już można zdjąć kufer a dać skrzynki na bok i niżej masz środek ciężkości i w ogóle. Poza tym ciężar nie będzie tak za osią i nie będzie ze masz załadowany kufer czymś ciężkim, dodasz gazu za dużo i od razu przód w górę idzie no i lepiej jakoś się prezentuje z kuframi bocznymi, tak poważniej ale nie mówię że kufer jest zły, bo jak najbardziej jest dobry, praktyczny i niepaskudny :)
Ogółem Simek całkiem fajny jest :P

A tak w ogóle to co za różnica czy zacisk przed czy za lagą? Ja się z jednym i drugim spotkałem, oba są dobre wiec nie wiem o co chodzi z tymi najazdami nawet na zacisk tarczy :facepalm:
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Simson s51 by mat69a

Postprzez Tomek » 5 lut 2013, o 20:03

Zacisk za lagą jest "ciągnięty" przy hamowaniu. Przed lagą tarcza napiera od frontu. Inny rozkład sił, łatwiej uszkodzić, wypaczyć itp. Nie bez powodu konstruktorzy zamocowali zacisk za lagą.
Obrócenie zajmie 30 minut, a będziesz miał pewność, że nic złego się nie stanie.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Simson s51 by mat69a

Postprzez Siczka » 5 lut 2013, o 20:58

Tyle to i ja wiem, ale różne moto, różnie zamontowane zaciski wiec nie wiem czym tak od razu Krokodylek się zbulwersował wręcz...
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości