Romet Kadet by Siczka

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Siczka » 6 lis 2013, o 18:42

Siemano!

Z dniem dzisiejszym stałem się szczęśliwym posiadaczem motoroweru Romet Kadet z 81 roku.
Dałem z niego symboliczną stówkę, 15 lat nieużywany stał, odkąd tata kumpla się ożenił i tak do dnia dzisiejszego.
Początkowo napompowałem koła - powietrze trzyma elegancko, sprawdziłem iskrę, aż się głośno zaśmiałem - porządna, wielka, niebieska, że palca raczej bym wolał nie podsadzać :D Zmieniłem w nim fajkę, bo tamta nie trzymała się na świecy, Bak od innego kumpla miałem od Kadeta to wsadziłem ten, bo oryginalny do czyszczenia się nadaje, zalałem paliwko, po przelaniu gaźnika zapyrkotał z pierwszego, mówię całkiem serio (tak jak Komar 2350 którego otrzymałem od listonosza, po około 15 latach także zagadał z pierwszego czy drugiego, elegancko!) no i patrzę, nawet światełka działają, biegi w nim wyskakują podobno, więc tak stał niejeżdżony. Odpaliłem na centralce, 1, OK, 2 OK nie wyskakuje i myślę przejadę się - co sobie będę odmawiał jak sprzęgło jest, powietrze jest, działa i w ogóle :D
Elegancko śmiga, mocy ma, nie jest zamulony po takim czekaniu na dzisiejszy dzień, ogółem super :)
W planach mam przełożenie chwilowo kół '17 z Ogara 200 którego mam w częściach, a te koła 16 naprawić, gdyż są w kiepskim stanie (pęknięte lub luźne szprychy, ogółem masakra), zlikwidować luzy na główce ramy i oczywiście wyczyścić, doprowadzić do ładu i śmigać sobie, bo przyjemnie ta maszynka śmiga :D
Ta zębatka z tyłu na bagażniku była gratis :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnie foto mi imageshack przekręcał wciąż...
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Pani Kontekstowa » 6 lis 2013, o 18:42

Pani Kontekstowa
 

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Romecik2t » 6 lis 2013, o 18:48

Siczka, :shock: Niezły stan, wyczyścić i będzie maszyna :D
Siczka napisał(a):Ostatnie foto mi imageshack przekręcał wciąż...

:mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Siczka » 6 lis 2013, o 18:53

Romecik2t, chciał 150, ale mówię, że stówkę jestem skłonny dać. Mieli zamiar go na złom wyrzucić bo kiepski stan wg nich, no ale uratowałem sprzęta, bo stał tak o i w ogóle to się tez tanio udało :D Silnik glanc. Raczej przebieg 699,9km na liczniku nie jest oryginalny, musiał sporo wyjeździć albo te szprychy koliśnie się pod dupą dziadka łamały i rozciągały aż tak :F Trochę poobdzierany, ale to nic - gorszymy śmigają. Może kiedyś pomaluję go ładnie na jakiś kolorek elegancki, oryginalny, ale na razie zrobię tak, że będzie dobrze :) Oby się papiery do niego znalazły :D
A no i muszę do przedniego bębna zajrzeć, bo coś hamulca nie czuć w ogóle jak by szczęk nie było :F
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Romet Kadet by Siczka

Postprzez dieludolfs » 6 lis 2013, o 20:16

Niezły, też kiedyś kupiłem takiego samego kadeta z zatartym silnikiem za stówkę :D Powodzenia w ogarnianiu sprzętu! ;)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Marek.K. » 6 lis 2013, o 20:19

:o :) :shock: :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Motorowerzystka » 6 lis 2013, o 20:28

Siczka napisał(a):Mieli zamiar go na złom wyrzucić bo kiepski stan wg nich

Kiepski stan? To chyba patrzyli tylko na obdrapany gdzieniegdzie lakier :P I dobrze, bo dzięki temu masz fajnego Kadeta tylko za 100 zł :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Siczka » 6 lis 2013, o 21:36

Motorowerzystka, jasna sprawa, ale kółka muszę wypierniczyć jednak całkiem - widziałem urwaną szprychę, ale jednak lepszy pomysł ktoś miał - szprycha jak mu pękła, to ucinał ten "haczyk" przy bębnie, wsadzał tam gruby drucik zagięty w haczyk i jakoś przyspawał w paru miejscach ten drut do szprychy i pi 1 podziw, że szprychy nie przetopił (chyba, że tlenówką spawał) i 2 jak to wytrzymało tyle lat? :o :mrgreen:
Myślę co tak buja tym Kadetem, no ale fakt, w tylnym kole z deka luz na wianku, te szprychy luźnowate i luz na główce ramy, ale że takie patenty w kole tylnym to dopiero teraz zauważyłem :F

Troszkę do poprawki jest, nawet zwykłe pierdoły jak nieodskakująca manetka gazu, tj trzeba odkręcać samemu, albo coś innego, przede wszystkim wyczyścić go porządnie muszę, no ale na pewno było warto :mrgreen:

Die, dzięki :D Mój był tylko do uruchomienia i dopracowania :D Może od gościa jeszcze jakiegoś sprzęta przyciagne tj Jawa 175 dwururka, albo Obara 200 z papierykiem :D
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Romet Kadet by Siczka

Postprzez mat69a » 7 lis 2013, o 00:36

no gratulację sam bym takiego kadeta za 100 zl kupił :)
Garaż:
Simson s51
wkrutce simson sr50
Sprzedam zbiornik i boczki do simsona s51 pisać pw
Temat o moim simsonie :http://motomaniacy.com/viewtopic.php?f=11&t=32420&p=462567#p462567

gg:21529003
Avatar użytkownika
mat69a
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 600
Dołączył(a): 12 sty 2013, o 16:34
Lokalizacja: Lipno
Pojazdy: Simson S51 ,romet ogar 200

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Siczka » 7 lis 2013, o 19:05

Dzięki :)

Koło na tył poleciało już z Ogara 200, teraz trzeba ogarnąć hamulce tj tylny chyba wymienię, i piastę przeczyszczę bo jakoś wilgotna jak by ktoś ją nasmarował, a przednie w ogóle nie reagują, to też się sprawdzi, potem jeszcze wielkie czyszczenie, jakieś rzeczy typu sprawdzenie gaźnika czemu go zalewa i zlikwidowanie zjawiska wypadającej dwójki, przesmarowanie, zmiana oleju itp itd - trochę roboty jest, ale będzie warto! :)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Tomciosz » 7 lis 2013, o 19:14

Stary w jeden weekend to zrobisz :D
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Siczka » 7 lis 2013, o 19:25

Tomciosz, Wiem, czasu może troszkę będzie więc się ogarnie, a potem z jakiś czas malowanko, chociaż nie wiem czy będzie chciało mi się go rozbierać jak jeździ :D
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Re: Romet Kadet by Siczka

Postprzez Tomek12 » 8 lis 2013, o 19:24

Fajny sprzęt jak na te pieniądze. Powodzenia w pracach.
;)
Avatar użytkownika
Tomek12
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 793
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 13:05
Lokalizacja: Rydzyna/Leszno
Pojazdy: Honda Accord VII, Seat Ibiza II FL, Simson SR50

Romet Kadet by Siczka

Postprzez Siczka » 8 lis 2013, o 19:38

Tomek12, dzięki! Powoli do przodu :)
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Romet Kadet by Siczka

Postprzez mat69a » 25 lis 2013, o 10:00

no co tam sie dzieje ? ;p
Garaż:
Simson s51
wkrutce simson sr50
Sprzedam zbiornik i boczki do simsona s51 pisać pw
Temat o moim simsonie :http://motomaniacy.com/viewtopic.php?f=11&t=32420&p=462567#p462567

gg:21529003
Avatar użytkownika
mat69a
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 600
Dołączył(a): 12 sty 2013, o 16:34
Lokalizacja: Lipno
Pojazdy: Simson S51 ,romet ogar 200

Romet Kadet by Siczka

Postprzez piotrek023 » 25 lis 2013, o 21:33

jak to mów Adam Klimek ''fajna baza do odbudowy'' :D
Avatar użytkownika
piotrek023
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 675
Dołączył(a): 16 mar 2011, o 17:51
Lokalizacja: Bolesławiec
Pochwały: 5
Pojazdy: zapi*rdalacz

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości