Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Krzysztof.S » 7 gru 2013, o 16:37

Witam, mam na imię Krzysiek, jestem 17-to letnim uczniem szkoły zawodowej na mechaniku. Mieszkam w okolicach Sochaczewa. Z motoryzacją mam styczność od pieluchy na dzień dzisiejszy odbywam szkołę, praktyki i pracę u "prywaciarza" która mi sie bardzo przydaje, finansowo jak i praktycznie, osobiście też działam coś w domu ;). Posiadam dużo umiejętności w blacharstwie, mechanice głównie i lakiernictwie.. czyli jednym słowem wszystko.
Przedstawie wam teraz kilka "projektów", pojazdów, itd, moich robót którymi się zajmuje na codzień ;) niektóre są monotonne, niektóre nie. Dużo czasu i pracy ale też i szybka robota.

Ogar 200 - Renowacja
Ogarka zabrałem w rozliczneiu z praktyk.. za 110zł :P 4 lata stał w blaszaku, z dokumentami, w stanie idealnym. Wszystko na oryginale - jednak potrzebuje drugiej młodości i właśnie nad tym pracuje w domu gdy mam wolny czas ;)
To po przyjeździe do domu, w pełni sprawny i pełen sił.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Te śruby będą czarne.. wyglądają ochydnie w kolorze :P

Skoro już jesteśmy przy motorkach, to odświerzanie komarka mojego przyjaciela ;)
Obrazek
Obrazek
Na realu wygląda lepiej, te zdj są tragiczne :D
Teraz trochę tego co tygrysek lubi najbardziej <3 Czyli konkretne wozidła. Samochody stworzone do wyprzedzania.
AMG kolegi, którego składalem na "wagarach" nie chodziłem do szkoły tylko kolega brał mnie do siebie, ponieważ był po odświerzaniu całego lakieru na nowy i dopiesczaniu, ja składałem wszystko co tylko było możliwe, drzwi, listy, błotniki, maska, zderzaki.. wszyściuśko przez 3 dni ;)
Niestety AMG po 2 tyg został rozbity.. w centrum miasta k 12 w nocy pewna pani wjechała na skrzyżowanie Astrą nie zauważyła meśka.. z drugiej strony się nie dziwie bo chłopaki lecieli k 150km/h ale "podobno" mam mercedesa ratować ;)
Obrazek
Obrazek
ZDJ z FB : https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph ... 7044_n.jpg
A to po wypadku ;)
Obrazek
Tylko draśnięcie ;) Astra wyglądała masakrycznie.
Obrazek

Skoro jesteśmy już przy C-klasach to mam następną, robiłem ją sam tydzień czasu po szkole w pracy ;) Malowanko - ratowanko
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyszło najgorzej jak na moje malowanie w warunkach "domowych" ;)
Obrazek
Po polerce na mycie ;)
Obrazek
Rozmazane.. nie widać efektu a szkoda.

Trochę blacharstwa się zdarza ;)
Z Colta miałem zrobić lalkę na handel jak najtaniej, to jest.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Więcej zdj, w galerii ;)

Teraz cukiereczki ;)
SEC, 5-cio litrowy, najstarsze wydanie. Odrestaurowany od podstaw, już sprzedany a jeszcze zostało nam kilka pierdółek ;) Ktoś miał przyjemność się takim bujać, to wie jak wszyscy na mieście się na cb patrzą :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bede miał więcej zdj, profesionalnych, robionych przez fotografa ;)

SL, 380 koni, sam się boje mu dodać gazu.
Czeka na swoją kolej, równierz kompletna renowacja
Obrazek
Obrazek

W123 równierz czeka na swoją drugą młodość. 3litrowy automacik, po blacharce, gdy mam chwile wolnego w pracy to go przygotowywuje.
Obrazek
Obrazek

A to już na praktykach ;) Fiat 125P 1971 jeżeli dobrze pamiętam, "Włoska wersja"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rozmazane ;/
Wstawie jak już będzie kompletny i wypolerowany ;)

Wartburg 1000, dużo w kładu w niego miałem. Zdj po polerce, pranku, pucowanku. 7 godzin z moim przyjacielem.
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph ... 5147_n.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph ... 0078_n.jpg

Mam bardzo dużo stycznościz takimi pojazdami, ale nie tylko, motocykle, cieżarówki.. wszystko co na kółkach musze gdzieś się wcisnąć. Robie to co kocham, to wszystko ;)
Więcej zdjęć jest w galerii!
Krzysztof.S
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 22:14
Pojazdy: Dużo ;)

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 gru 2013, o 16:37

Pani Kontekstowa
 

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Tomek » 7 gru 2013, o 19:14

Zazdroszczę praktyk. Odbywasz je w jakimś zakładzie restauratorskim? Zajęcia pozaszkolne też masz ciekawe :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Krzysztof.S » 7 gru 2013, o 21:04

Niee to zwykły zakład "ZNK" - Zakład naprawy karoserii. Ogólnie jest od 36 lat w sochaczewie, mają umowę z PZU i Wartą głównie samochody po stłuczce czyli Blacharka-lakierka-mechanika Ale mechanika oddzielnie i jakieś tam naprawy lakiernicze czy blacharskie między czasie też mamy ;) pracowałem tam już w gimnazjum, potem zostałem tam na praktyce, ale trzeba poszerzać horyzonty i już mam 3 większe warsztaty gdzie w każdym momencie mam pracę i w jednym pracuje teraz cały czas . Tzn w jednym mam praktyki a w konkurencji pracuję xD ale ci od praktyk nic nie wiedzą :P

A co do samochodów to nie wszystko ;) tydzień temu rozebraliśmy we 3 w 3 dni kompletnie w drobny mak mercedesa W111 (skrzydłowiec) z 57r chyba. jak ktoś nie wie jak wygląda to proszę
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _MTP07.jpg
Karoseria poszła do piachu i czekamy
) mamy zamiar go składać w styczniu, jednak zobaczymy jak to będzie. Niestety nie mam swoich zdj tylko filmik na telefonie jak 2,2 benzyna odpaliła :D
Krzysztof.S
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 22:14
Pojazdy: Dużo ;)

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez igrek97 » 7 gru 2013, o 21:39

Krzysztof.S napisał(a):odświerzanie

Krzysztof.S napisał(a):odświerzaniu

Krzysztof.S napisał(a):równierz

Krzysztof.S napisał(a):równierz

:mrgreen:
Przydałoby się, żebyś czasem jednak został w szkole :mrgreen:

Fajne auta :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Tomek » 7 gru 2013, o 21:53

Krzysztof.S, robicie dużo zabytków jak na zwykły warsztat.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Marek.K. » 7 gru 2013, o 22:32

Krzysztof.S napisał(a):Niestety AMG po 2 tyg został rozbity.. w centrum miasta k 12 w nocy pewna pani wjechała na skrzyżowanie Astrą nie zauważyła meśka.. z drugiej strony się nie dziwie bo chłopaki lecieli k 150km/h ale "podobno" mam mercedesa ratować



hmm, a jakby zamiast astry była kobitka to tak na przyszłosć, od testowania ma sie autostradę a nie miasto
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Jakub » 7 gru 2013, o 22:36

Zazdroszczę , coś robicie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jestem na Pojazdach samochodowych i w sumie mało co robimy , jak już to Maluch , Vento albo kumpel przyjedzie Peugeotem . Niestety u mnie klasyki jak polonez , maluch są niszczone przez gnoi którzy czyjegoś nie uszanują .
Pozdrawiam i życzę powodzenia
P.S Pamiętaj w dzisiejszym świecie jakiś papier ze szkoły musi być i o tym pamiętaj
Jakieś pytania pisać
KubaJ--->MotoAlbum
Kupie ramę WFM
Artur napisał(a):Ja mawiają, niektórzy najlepszy tuning uważają za dążenie do idealnego oryginału. :)
Avatar użytkownika
Jakub
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 528
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 18:57
Pochwały: 1
Pojazdy: Wigry 3

Re: Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Krzysztof.S » 8 gru 2013, o 01:09

Marek.K. napisał(a):
Krzysztof.S napisał(a):Niestety AMG po 2 tyg został rozbity.. w centrum miasta k 12 w nocy pewna pani wjechała na skrzyżowanie Astrą nie zauważyła meśka.. z drugiej strony się nie dziwie bo chłopaki lecieli k 150km/h ale "podobno" mam mercedesa ratować



hmm, a jakby zamiast astry była kobitka to tak na przyszłosć, od testowania ma sie autostradę a nie miasto


Wiesz.. mnie to wisi, nie mój samochód nie moja sprawa ja tu tylko sprzątam ;)
Ale masz rację. i to nie było testowanie, tylko tak (kierowca) jeździ...

Sory za te ort. ale na komputerze wgl. inaczej piszę.

A co do papierku, to jako tako sobie daję radę :P ważne że z teorii mam 5tki reszta mnie nie interesuje ;) Papier to tylko papier, jak się ma zapał i jest się w czymś dobrym to myslę że sie da radę.
Krzysztof.S
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 22:14
Pojazdy: Dużo ;)

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Sławek. » 8 gru 2013, o 01:22

Krzysztof.S napisał(a):Papier to tylko papier

Dużo robią też znajomości :) Niekiedy więcej jak jakiś papier..
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Re: Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Krzysztof.S » 8 gru 2013, o 16:39

Sławek. napisał(a):
Krzysztof.S napisał(a):Papier to tylko papier

Dużo robią też znajomości :) Niekiedy więcej jak jakiś papier..


Dokładnie tak, masz rację. Teraz mechanicy (znajomi) sami do mnie dzownią i się pytają czy bym nie przyszedł im pomóc, bo pilna sprawa i płaci ekstra. Większości się zgadzam i nawet może być tak że i w niedziele siedzę w smarach u sąsiada przy cieżarówkach bo muszą wyjechać na noc w trasę.
Krzysztof.S
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 22:14
Pojazdy: Dużo ;)

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Krzysztof.S » 12 sty 2014, o 22:46

Ale tu kurzu! 100 lat mnie nie było ;)
Taki mały aktual, trwa praca nad mercedesem AMG kolegi. Przyszło ubezpieczenie, szkoda całkowita, mercedes za darmo jeszcze 1,5 tyś do przodu akurat na naprawę. Nie jest tak źle jak myślałem. Zawieszenie zmieniłem na placu tam gdzie go przywiozła laweta, trochę zmarzłem bo robiłem po godzinach na praktykach lub po szkole przez 3 dni ale wróciliśmy nim do mnie do domu z sochaczewa ;) 2 dni roboty, naciągania i klepania Mesiek juz tylko pasowanie drzwi, błtonika, maski i jedzie bedzie malowany. Narazie nie ma czasu bo kolega nie ma niczym innym jeździć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie tak tragicznie jak myśleliśmy, twardy wóz jednak ;) Jak po pierwszych pasowaniach róznice są milimetrowe. Wstawie więcej zdj jak już bedzie kompletny gotowy do pomalowania. Jak na warunki domowe i dwóch 17sto latków to mamy łeb, tak nam powiedzieli nasi na praktykach, bo oczywiście musieliśmy sie jeszcze najeździć xD Guma była palona niesamowicie.
A tak na marginesie, znalazłem to w internecie, chyba to wydrukuje albo przepisze i walnę na ścianę w garażu xD http://kocham.to/up/11a26cc7803dfcff97d ... 9cevyt.jpg
Krzysztof.S
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 22:14
Pojazdy: Dużo ;)

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez traktorzysta » 14 sty 2014, o 00:51

No, no!
Nieźle!
Zazdroszczę praktyk i miejsca do pracy. Nie nudzisz się, też bym chciał mieć takie znajomości.
Lakiernik ze mnie nie najlepszy, ale przygotowywać do lakierowania czy robić mechaniczne rzeczy też potrafię :D
U mnie w okolicy nie ma niestety podobnego zakładu, gdzie by klepali tyle zabytków, a szkoda.
Wszędzie same 'paproki' co robią 'aby było'... Nawet nie ma nikogo, kto by autko porządnie od korozji uratował...
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez janosikmz19822 » 14 sty 2014, o 02:31

Ciekaw jestem tego mercedesa czekam dalej efekty prac :twisted:
W końcu te meśki mają dusze 8) :P
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Re: Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Krzysztof.S » 14 sty 2014, o 08:36

traktorzysta napisał(a):Wszędzie same 'paproki' co robią 'aby było'... Nawet nie ma nikogo, kto by autko porządnie od korozji uratował...

U nas wszędzie coś gdzieś coś dłubie, tym bardziej że mamy bardzo dużo handlarzy :P A mój kolega handluje tylko takimi samochodami których nie ma nikt, tzn. jest ich mało. Miałem już od niego dużo aut ;) Honda Legend, audi 80 Coupe, w124 E klasa 2,5 i wiele wiele fajnych, szybkich samochodów. No a co do praktyk, tak owszem są zabytki ale robimy wszystko ;) od Zabytków po nowiuśkie samochody, najczęściej uderzone lub sama mechanika.

janosikmz19822 napisał(a):Ciekaw jestem tego mercedesa czekam dalej efekty prac :twisted:

Mercedes jeździ już z drzwiami, błotnikiem poskręcany na sztukę narazie bo bez sensu go składać skoro i tak do malowania bedzie rozbierany, jest jeszcze trochę roboty ale spokojnie myślę, że w tym miesiacu bedzie spowrotem (laleczka) :D

Ps.Bardzo się cieszę, że podoba wam się moja "codzienność" postaram się fotografować więcej, troche mechaniki bo to robie głównie a historii jest wieeele :)
Krzysztof.S
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 22:14
Pojazdy: Dużo ;)

Warsztatowe przygody u Krzyśka ;)

Postprzez Krzysztof.S » 28 sty 2014, o 22:57

Flickr.com mi nie działa więc wrzuce na co kolwiek ;)

Siemasz, cześć kilka fotek z praktyk :d
4.0 szefa
Obrazek
Maluszek na blacharni spawany od podstaw z ćwiartek nowych i oryginalnych
(mamy najlepszego blacharza w sochaczewie. Pozdrawiam Pana Darka :) )
Obrazek
Taki tam se pasek, kolega w trakcie rozbiórki :P
Obrazek

A to już w domu :P Kręcimy ^^ z 190 na 130 :P
Obrazek
Obrazek
A to pucowanie felgi w łazience xD bo będę robił sobie z niej żyrandol do pokoju ;)
Ronal 15cali 4x100 z chromowanym rantem. Rant do polerki a felge na fluor.
Obrazek
Krzysztof.S
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 22:14
Pojazdy: Dużo ;)

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości