Simson s51 60ccm by Despii

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Simson s51 60ccm by Despii

Postprzez Despii34 » 4 lut 2014, o 15:15

Cześć Wszystkim ! :D W tym temacie będę opisywał mój MONSTER GARAGE oraz przebieg prac przy moim motorku. :) Moja historia z Yamahą zaczęła się w czerwcu 2012 roku :) Kupiłem ją za niewielką cenę. Silnik pykał jak nówka nie śmigana ale już optyka była do bani :| W lipcu rozebrałem Neosa na części i przygotowywałem do malowania :D Długo się zastanawiałem nad kolorem. Ostatecznie wybrałem niebiesko-biały. Malowaniem zająłem się sam. Jest kompresor i jest pistolet więc jest moc :D Remonty zakończyłem pod koniec lipca. Od tej pory jeździłem aż do maja. Prędkość choć była jak na tego 2-suwa duża i jeszcze seria 65 km/h. :D Było nieźle ale mój niedosyt ciągle rósł. :D :D Postanowiłem więc kupić sportowy wydech. No to najpierw wziąłem się do odkręcenia starego wydechu. 1 śrubka odkręciła się bez zarzutów, ale 2.... Łebek śrubki się urwał z gwintem i połowa śrubki została w cylu. Nie szczęścia chodzą po ludziach. Postanowiłem więc kupić nowy garnek i sport wydech. Nie miałem za dużo funduszy na cylinder więc zamówiłem firmy Tec Eco 50cc :) Wydech Giannelli Extra :D Gdy przyjechał kurier z nowymi częściami już wiedziałem że zaczyna się coś nowego :D Zamówiłem jeszcze z cylkiem i wydechem powiększony wiatrak i amortyzator tylni Tec :P Że były wakacje to od rana już składałem skuta :mrgreen: Po 5 godzinach stał już cały złożony :D :D. No to czas na pierwszą jazdę !! :D Kluczyk włożony przekręcony z 9 razy kopnąłem (musiał nabrać paliwa). Odpalił :D Ten basowy dźwięk mówił mi już o wszystkim :) Wyregulowałem jeszcze lekko gaźnik i jazda ! :D Wyjechałem na ulice i trochę pokręciłem manetą na wysokie obroty i średnie :D Po prostu Ach i Och :D Nie chciałem go piłować bo na docieraniu był :D Po 500 km wyregulowałem go na cacy i przez całe wakacje dużo nim przejeździłem. Nie ważne czy słońce czy deszcz, Neos nigdy nie zawiedzie mnie ! :D Skuterkiem jeździłem do grudnia :D Później wstawiałem go do piwnicy :D No i zacząłem znów go rozbierać. Cylinder miodzio :D tylko jedna mała kreska na samym dole tulei :P ale to nic. Postanowiłem wymienić tłok na nowy kupić AIRBOX i dzwon Polini. Aktualnie czekam na dzwon :P dziś albo jutro przyjdzie to mam nadzieje że w weekend już pojeżdżę :D Jest ładna pogoda więc trzeba korzystać :D W czerwcu skuter idzie na sprzedaż. Ahh.. no to na tyle wszystko :D Oto zdjęcia Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 28 paź 2015, o 20:59 przez Despii34, łącznie edytowano 7 razy
Despii34
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 19:00
Pochwały: 1
Pojazdy: Yamaha

Simson s51 60ccm by Despii

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 lut 2014, o 15:15

Pani Kontekstowa
 

Yamaha Neos by Despii

Postprzez Tomek » 4 lut 2014, o 15:50

Cześć :D Nie przepadam za skuterami, ale popatrzeć mogę. Czekam na zdjęcia :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Yamaha Neos by Despii

Postprzez Despii34 » 4 lut 2014, o 16:49

No dla mnie skuter to mało. Dlatego sprzedaje i kupuje biegówke :D
Despii34
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 19:00
Pochwały: 1
Pojazdy: Yamaha

Yamaha Neos by Despii

Postprzez lolek112 » 4 lut 2014, o 21:25

"Piździory" daleko Ci jeszcze do prawdziwych maszynek ? :P
drukarnia poznań wykona specalnie dla Ciebie kalendarze trójdzielne oraz kalendarze jednodzielne w ofercie znajdziesz również wizytówki za 1 zł
lolek112
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 232
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 19:45
Lokalizacja: Warszawa
Pojazdy: Honda

Yamaha Neos by Despii

Postprzez Despii34 » 4 lut 2014, o 21:54

Dopiero 15 na karku w kwietniu. :P
Despii34
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 19:00
Pochwały: 1
Pojazdy: Yamaha

Yamaha Neos by Despii

Postprzez lolek112 » 5 lut 2014, o 18:11

uu to jeszcze troszeczkę musisz odczekać :P
drukarnia poznań wykona specalnie dla Ciebie kalendarze trójdzielne oraz kalendarze jednodzielne w ofercie znajdziesz również wizytówki za 1 zł
lolek112
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 232
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 19:45
Lokalizacja: Warszawa
Pojazdy: Honda

Yamaha Neos by Despii

Postprzez Despii34 » 5 lut 2014, o 19:35

Troszkę :-) w lato już kupuje motor w rodzaju ścigacza :D
Despii34
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 19:00
Pochwały: 1
Pojazdy: Yamaha

Simson s51 60ccm by Despii

Postprzez Despii34 » 28 paź 2015, o 21:13

Siemanko! :) troszkę mnie tu nie było, dużo się zmieniło na forum :) Skuter sprzedany przyszedł czas na nowy sprzęt, moje pierwsze myśli to Aprilia rs50 lub 125 :) ale niestety te pojazdy nie na moją kieszeń, a więc simson był najlepszym wyborem :D :D zobaczyłem go na olx to mówię a co, jadę zobaczyć ^^ w sobotę obejrzałem go a w niedziele pojechałem już go po niego :P wróciłem na kołach (ok 30km). Wszystko byłoby fajnie gdyby nie zapłon :D trochę był przestawiony bo nie chciał na gorącym silniku palić, ale to się ogarnęło :) Simek po zrobieniu zapłon był boski :D Jak się okazało to był to oryginał, cylek DDR :) ale kopa to miało, 1 na koło, 2 na koło, 3 ciężko szedł ale dało sięna koło postawić :twisted: poźniej 4 i do pełna gaz :D przyszły później wakacje, dużo jazdy, długie krótsze jazdy. Simek dawał rady, nie przegrzewał się ani nic :P moto na ciecz nie dawały rady w upały a simek petarda jak zawsze :D ale przyszedł czas pod koniec lipca że zaczeło coś dziwnie stukać :/ ale no co jeździłem do czasu aż pierścień nie pękł i zrobił niespodziankę :D Powiem wam, że jak zdjąłem głowice i ją zobaczyłem... Przeraziłem się... Mówię po cylindrze... ściągam cylinder aa tu niespodzianka, cylinder nawet bez jednej ryski :D wał miał duże luzy też no to nadszedł dzień generalki :P zamówiłem paczkę na Jacku, nowy wał, cylinder ALMOT 60ccm + głowica przystosowana zaraz pod tą pojemność :) no i czas składania, silnik złożony został w jeden dzień. No i jazda :D Simek wkońcu odżył, komprecha i nowe części ożywiły sima :D i tak przelatałem całe wakacje i do dziś jeżdżę :D w planach mam jeszcze regeneracje lag i wymiane cyla na DDR :D a tu kilka fotek :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Despii34
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 19:00
Pochwały: 1
Pojazdy: Yamaha

Simson s51 60ccm by Despii

Postprzez Romecik2t » 29 paź 2015, o 15:34

Despii34, Siemka, Szczerze to simson tez nie jest dobrym wyborem bo to studnia bez dna (tez mam sima) takze .. ;) Jak juz robiles generalke to trzeba bylo 70cc wsadzic, jedynie kartery bys rozwiercic potrzebowal, ale teraz juz trudno. 70tka zwykla ma znacznie lepsza elastyke niz 60 i 50 a spalanie wciaz jak w serii praktycznie. Cyll ddr to rarytas, zrob szlif i pchnij go za dobry hajs, chyba ze zamierzasz robic duze przebiegi simsonem to mozna go zalozyc :D Farta miales z tym pierscieniem ze nie rozwalil tulei na kanalach :D Fotki przydaly by sie w pelnym rozmiarze, polecam MotoAlbum (link na glownej stronie forum), ja bym mu zrobil polerke lekka i nic tylko smigac. :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Simson s51 60ccm by Despii

Postprzez Despii34 » 30 paź 2015, o 09:31

Hehe, nie powiem że nie myślałem właśnie o tej 70ccm :D ale jednak postawiłem na oryginał. Simek pójdzie na sell za rok, chciałbym go sprzedać jako oryginał :) Wiem że simek jest skarbonka bez dna ale to wtedy jak ciągle się coś "tjuninguje" ^^ jak narazie nie zżera mnie to dużo kasy. Miałem kilka wydatków tylko. Bo a to padła cewka zapłonowa, a to żarówka itp ale to taki małe sprawy :D żeby poprawić elastyke będę robił z wydech na sp04 :) prawdopodobnie ten zabieg dużo daje :D szczęście też było bo nic nie uszkodziło, wystarczy nawet przehonowac tuleje nowy tłok i dalej się cieszyć jazda :) a co to polerki mam to w planach na zimę :D więc troszkę zabawy przedemna :D
Despii34
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 19:00
Pochwały: 1
Pojazdy: Yamaha

Simson s51 60ccm by Despii

Postprzez igrek97 » 30 paź 2015, o 17:46

ok :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Re: Simson s51 60ccm by Despii

Postprzez janosikmz19822 » 31 paź 2015, o 02:18

Romecik2t napisał(a):Despii34, Siemka, Szczerze to simson tez nie jest dobrym wyborem bo to studnia bez dna (tez mam sima) takze .. ;) Jak juz robiles generalke to trzeba bylo 70cc wsadzic, jedynie kartery bys rozwiercic potrzebowal, ale teraz juz trudno. 70tka zwykla ma znacznie lepsza elastyke niz 60 i 50 a spalanie wciaz jak w serii praktycznie. Cyll ddr to rarytas, zrob szlif i pchnij go za dobry hajs, chyba ze zamierzasz robic duze przebiegi simsonem to mozna go zalozyc :D Farta miales z tym pierscieniem ze nie rozwalil tulei na kanalach :D Fotki przydaly by sie w pelnym rozmiarze, polecam MotoAlbum (link na glownej stronie forum), ja bym mu zrobil polerke lekka i nic tylko smigac. :D



A ty dalej masz kompleksy z simsonem :F
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Simson s51 60ccm by Despii

Postprzez Romecik2t » 31 paź 2015, o 04:02

janosikmz19822, Po prostu nie chce mi sie go znowu naprawiać i sobie stoi :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Simson s51 60ccm by Despii

Postprzez Despii34 » 31 paź 2015, o 13:08

Nie ma co ukrywać, ale do simsona trzeba mieć cierpliwość. Mój dziś znowu coś z zapłonem ma... Bo przerywa w ciull.. Ostatnio to samo miałem to wystarczyło tylko wyczyścić platyny i git, teraz znów to samo mnie czeka :P
Despii34
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 19:00
Pochwały: 1
Pojazdy: Yamaha

Simson s51 60ccm by Despii

Postprzez Despii34 » 2 lis 2015, o 10:35

To tak, w sobotę wróciłem do zębatki 14z, simek znów się stał zywszy. Na 4 już mu nie brakuje mocy, teraz wkręcić się aż miło, aż brakuje tego 5 biegu :D dziś chyba kupie nowe uszczelniacze na lagi bo czas je zregenerować :D :D
Despii34
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 14 sty 2014, o 19:00
Pochwały: 1
Pojazdy: Yamaha


Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 136 gości