kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postprzez shadow143 » 20 lut 2014, o 15:09

Witam w moje ręce wpadł sprinter którego kupiłem jakiś miesiąc temu ;) Kupiłem go można powiedzieć że w cenie samego silnika. Był do remontu , poskładania. Mianowicie : pęknięte dolne mocowania silnika , poprzycierane plastiki , tłumik zarysowany , brak świateł krótkich , aku padnięte , oponka tylna łysa , daszek od zegarów posiada pęknięcie , obrotomierz niedziałający , lewy amortyzator raczej wybity bo mocno przecieka. w jednym miejscu lekko bak wgniecony , gaźnik a dokładnie ssanie było zepsute, brak filtra powietrza. Można opisać że jego stan średni lecz postanowiłem go zakupić ponieważ mi się jego wygląd podoba. Zaraz po przywiezieniu go , zabrałem się do prac. Pospawane mocowania dolne i czas na jazdę . Długo się nie najeździłem bo jakiś tydzień po robieniu mocowań podczas powrotu do domu spotkała mnie nie miła niespodzianka. 2,5km od od domu ukręciło górną śrubę , urwało dolne jedno mocowanie. Na szczęście łańcucha nie uszkodziło bo zsunął się z zębatki zdawczej i tylnej z koła. Strach pomyśleć co by było jakby łańcuch wciął by się w tylną zębatkę . Ale mniejsza z tym. Czekało mnie pchanie do domu. Następnego dnia moto wprowadziłem do garażu i zaczęła się rozbiórka. Poprosiłem tatę aby pospawał mi mocowanie. Trochę pracy było ale się udało ;) Postanowiłem zrobić z przodu glebę jakieś 4cm bo był za duży prześwit między kołem ,a przednią owiewką z lampą. Następnie postanowiłem z tatą poszukać świateł krótkich. Zostało to ogarnięte , a przyczyną był to przełącznik który się psuł. Wymieniłem lewe przełączniki na inne z Torosa m50. Za raz po tym zabrałem się za wydech. Wspawałem od skutera cpi popcorna w którym zrobiony był przelot. Teraz sprinter ładnie mruczy na wolnych obrotach i wcale nie jest głośny ;) Dla mnie wciąż za cichy lecz pomruk jest przyjemny dla ucha ;D Na koniec zabrałem się za obotomierz który zrobiłem i ustawienie zaworów. Następnego dnia musiałem pośmigać trochę po wiosce. Prędkość max jaką osiągnął sprinter licznikowo to 80km/h na przełożeniach 16/52 przy nawet dobry przyśpieszeniu . Pewnie licznik oszukuje o jakieś 5km może trochę więcej. Ale jak wyciśnie 70 realne na 50cc to jest dobry wynik moim zdaniem na 4T :) Po jeździe zobaczyłem że mocowanie przy silniku pęka ;/ Pewnie przez to że w tych modelach występują duże drgania które powoduje silnik . Jest to jego duży - bo podczas jazdy przez te drgania słychać wszystkie plastiki xd. Jest to denerwujące. Ale nic , moto zostało wstawione do garażu. Wczoraj Zdjąłem plastiki do klejenia żywicą z matą szklaną i porobiłem wzmocnienia z maty tam gdzie posiadają otwory na śruby. Więc teraz moto czeka na porobienie nowych mocowań silnika (dolnych) i ogarnięcie cieknącego laga.
Plany:
:arrow: silnik 110 lub 125cc pionowy
:arrow: lusterka od jakiegoś ściga
:arrow: nowe malowanie lub oklejenie folią carbon
:arrow: stożek metrakit
:arrow: obcięcie tylnego błotnika (chlapacza) aby był tylko na rejkę
:arrow: oponka tylne nowa
:arrow: spawanie nowych i mocnych mocowań
:arrow: paski na felgi
:arrow: manetki
:arrow: odwrócenie przedniego błotnika
:arrow: naprawa laga
:arrow: gaźnik pz 26
Za pewne plany się zmienią i dojdą nowe pomysły ;)
Od siebie założyłem zębatkę zdawczą 16 (była 15), króciec 19-20mm , gaźnik 19mm , stożek metrakit
Ok łapcie fotki z przed rozbiórki moto już z pospawanym wydechem i glebą ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Dzisiaj podziałałem przy moto. Konkretnie :
:arrow: Wymieniłem olej w lagach.
:arrow: Odwróciłem przedni błotnik aby błotko na silnik nie chlapało
:arrow: Wyczyściłem przeciekający lag. Wina po stronie uszczelniacza bo przepuszcza w jednym miejscu lecz dałem trochę silikonu żeby nie ciekło. Jak wpadnie fundusz to się zakupi uszczelniacze.
:arrow: Sprężyny przyciąłem o jakieś 6cm i opuściłem na lagach 4cm ;) Gleba musi być ;D
I o na razie tyle. Do fot nie przykręcałem plastików tylko przymiarka jak będzie się prezentował ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A tutaj stary olej który był w lagach który strasznie śmierdzi xd


Obrazek
Kinroad
Wejdz i oceń go ;)

viewtopic.php?f=11&t=32497
Avatar użytkownika
shadow143
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 14:58
Pojazdy: kinroad sprinter xt50-18

kinroad sprinter xt50-18 by shadow143

Postprzez Pani Kontekstowa » 20 lut 2014, o 15:09

Pani Kontekstowa
 

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 186 gości