Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Lorrenzo » 27 maja 2014, o 23:20

Prawie równy rok temu zakupiłem takie cudo

Wszystko prócz błotnikow w nowym chromie, zero ocynku na motorze, wszystko chrom
Błotniki chrom, ale używane

Motor opłacony z białą tablicą i przeglądem oraz gwarancjami i fakturami

Silnik obecnie wyjęty w celu wymiany cylindra na ZMD po szlifie z tłokiem ZMD oraz regeneracji automatu oraz wymiany gaźnika.

Oploty będą nowe kremowe, nie wiem czy kolor będzie czerwony nadal, czy limonkowy jak na moim byłym sporcie, zobaczymy jak będzie się sprawował, mam nadzieję uruchomić go do końca tygodnia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Po roku stania zapomniany pora zabrać się za niego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Pani Kontekstowa » 27 maja 2014, o 23:20

Pani Kontekstowa
 

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez janosikmz19822 » 28 maja 2014, o 09:31

Wydech chromowany by mu pasował .
Który to rocznik 197... ?
Masz te boczki oryginalne , powinny być metalowe ?
I ta obudowa-klakson mnie zastanawiają .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Tomek » 29 maja 2014, o 04:08

Lorrenzo, w tym kolorze wygląda dobrze. Nie wiem czy limonkowe w ogóle wychodziły z fabryki.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez janosikmz19822 » 29 maja 2014, o 08:14

Tego co mam od Siczki też jest czerwony pod spodem .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Lorrenzo » 29 maja 2014, o 16:26

Albo zostanie taki jak jest albo

https://www.google.pl/search?q=50+t1&so ... B640%3B480

https://www.google.pl/search?q=50+t1&so ... B640%3B480

Coś mi się jedynie moja ta duża obwódka klaksonu nie podoba
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez janosikmz19822 » 29 maja 2014, o 17:25

Ta obwódka ma chyba powiązanie z klaksonem od rysia tej nowszej wersji .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Lorrenzo » 29 maja 2014, o 22:36

Podnóżki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

chromy i silnik

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Szatek » 29 cze 2014, o 17:43

Od dłuższego czasu rzadko odwiedzam to forum, dlatego przepraszam że odpisuje w temacie sprzed miesiąca :)

Pisałeś kiedyś, że nie podobają Ci się starsze 50-T-1. Coś się zmieniło, czy po prostu trafił się Romet w przystępnej cenie? :D

Lorrenzo napisał(a):Wszystko prócz błotnikow w nowym chromie, zero ocynku na motorze, wszystko chrom
Błotniki chrom, ale używane


Szkoda że poprzedni właściciel wszystko pochromował. Teraz nie do końca wiadomo co miało taką samą powłokę.

Lorrenzo napisał(a):Oploty będą nowe kremowe, nie wiem czy kolor będzie czerwony nadal, czy limonkowy jak na moim byłym sporcie


Nie wiem czy zamierzasz trzymać się oryginału, ale ta wersja miała raczej czarne oploty. Co do koloru, to widziałbym go raczej w obecnym odcieniu.

Z nieoryginalnych części widzę gumy przednich teleskopów, naklejkę na baku, niebieski oplot, manetki ale o tym raczej wiesz ;)

Szkoda że lewa pokrywa silnika jest tak zniszczona.

Tłumik ma ciekawe ucho przy jego końcu, jest do czego je przymocować? Wydaje mi się on raczej nie od tej wersji ze względu na nie i kolor tłumika (chyba powinien być jeszcze chromowany) ale mogę się mylić.

Co do pokryw, to trudno powiedzieć. Mogły być plastikowe, jak i metalowe.

janosikmz19822 napisał(a):I ta obudowa-klakson mnie zastanawiają .


Obudowy w przednim zawieszeniu, jak i pod siedzeniem są oryginalne, dwuczęściowe i odkręcane. Klakson w tej wersji był mocowany właśnie za tą przednią obudową, później w schowku. Uchwyt na baterie w obu przypadkach był montowany puszce narzędziowej.

Lorrenzo napisał(a):Coś mi się jedynie moja ta duża obwódka klaksonu nie podoba


janosikmz19822 napisał(a):Ta obwódka ma chyba powiązanie z klaksonem od rysia tej nowszej wersji .


Raczej jest od Rysia, ale mogła być stosowana także w 2370 w co wątpię ;)

Podnóżki wyglądają ciekawie, zwłaszcza wkręcane w nie gumy.

Podejrzewam że nie ma wybitego roku produkcji na główce ramy, ale raczej masz go w dowodzie, mógłbyś go podać? :D Jaki ma przebieg? Silnik jest oryginalny?

Ogólnie to Romet jest w całkiem niezłym stanie. Jestem pod wrażeniem jak zachował się lakier i chrom na błotnikach. Życzę powodzenia w renowacji (mam nadzieję że zgodnie z oryginałem) ;)
Ostatnio edytowano 1 lip 2014, o 13:27 przez Szatek, łącznie edytowano 1 raz
Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Szatek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1203
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 20:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez janosikmz19822 » 29 cze 2014, o 22:51

Lorrenzo napisał(a):Obudowy w przednim zawieszeniu, jak i pod siedzeniem są oryginalne, dwuczęściowe i odkręcane. Klakson w tej wersji był mocowany właśnie za tą przednią obudową, później w schowku. Uchwyt na baterie w obu przypadkach był montowany puszce narzędziowej.


Ja wiem że ta lampa jest oryginalna dwuczęściową mi chodzi o klakson ,a raczej o obwódkę wygląda na to że ktoś rozebrał klakson od rysia i samą górę tu zamontował .
Sam mam ramę od takie wersji i zbiornik z wkręcanym korkiem .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Szatek » 30 cze 2014, o 17:14

janosikmz19822 napisał(a):Lorrenzo napisał(a):


Ja to napisałem :P

janosikmz19822 napisał(a):Ja wiem że ta lampa jest oryginalna dwuczęściową mi chodzi o klakson ,a raczej o obwódkę wygląda na to że ktoś rozebrał klakson od rysia i samą górę tu zamontował .
Sam mam ramę od takie wersji i zbiornik z wkręcanym korkiem .


Szatek napisał(a):Raczej jest od Rysia, ale mogła być stosowana także w 2370 w co wątpię ;)


Bardzo możliwe bo nigdy wcześniej takiej w tym modelu nie widziałem :)
Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Szatek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1203
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 20:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Re: Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Lorrenzo » 30 cze 2014, o 23:53


Pisałeś kiedyś, że nie podobają Ci się starsze 50-T-1. Coś się zmieniło, czy po prostu trafił się Romet w przystępnej cenie? :D


Nie pamiętam niczego takiego, ale jeżeli gdzieś napisałem to może i tak było, ale nie jest to prawda, mnie się podobają wszystkie romety

Szkoda że poprzedni właściciel wszystko pochromował. Teraz nie do końca wiadomo co miało taką samą powłokę.

A więc wszystko pochromował co było chromowane ;)

Nie wiem czy zamierzasz trzymać się oryginału, ale ta wersja miała raczej czarne oploty. Co do koloru, to widziałbym go raczej w obecnym odcieniu.

Tego nie wiem co miała bądź co mogła mieć w 1976r czarne raczej nie, ale pewny nie jestem

Z nieoryginalnych części widzę gumy przednich teleskopów, naklejkę na baku, niebieski oplot, manetki ale o tym raczej wiesz ;)


Tak tak, no i lakier jeszcze

Szkoda że lewa pokrywa silnika jest tak zniszczona.

e tam szkoda, ja mam wiele dekli, więc jeden w tą czy tamtą nie robi róznicy :D

Tłumik ma ciekawe ucho przy jego końcu, jest do czego je przymocować? Wydaje mi się on raczej nie od tej wersji ze względu na nie i kolor tłumika (chyba powinien być jeszcze chromowany) ale mogę się mylić.

tez mnie ciekawiło ucho na końcu, ale nie wiem, raczej oryginał, bo to od czego innego by było

Co do pokryw, to trudno powiedzieć. Mogły być plastikowe, jak i metalowe.

no racja


Podnóżki wyglądają ciekawie, zwłaszcza wkręcane w nie gumy.

oryginał
Podejrzewam że nie ma wybitego roku produkcji na główce ramy, ale raczej masz go w dowodzie, mógłbyś go podać? :D Jaki ma przebieg? Silnik jest oryginalny?
76

Ogólnie to Romet jest w całkiem niezłym stanie. Jestem pod wrażeniem jak zachował się lakier i chromów na błotnikach. Życzę powodzenia w renowacji (mam nadzieję że zgodnie z oryginałem) ;)

[/quote]

jest w stanie idealnym, lakier jest współczesny, ale sam stan techniczny ideał, nie jest zajechany \

motorek nie wiem jaki ma przebieg, ale sądząc po stanie chyba niewielki
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez pawel615 » 1 lip 2014, o 00:04

O kurcze, to wychodzily w takim bogatym chromie? Widywalem z przednim blotnikiem w chromie, ale nigdy tak bogatej wersji.
Avatar użytkownika
pawel615
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2991
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:47
Lokalizacja: za górami za lasami....
Pochwały: 7

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Szatek » 1 lip 2014, o 14:06

Lorrenzo napisał(a):Nie pamiętam niczego takiego, ale jeżeli gdzieś napisałem to może i tak było, ale nie jest to prawda, mnie się podobają wszystkie romety


Napisałeś coś w tym sensie ale nie pamiętam gdzie, kiedy i już nie znajdę tego :)

Lorrenzo napisał(a):Wszystko prócz błotnikow w nowym chromie, zero ocynku na motorze, wszystko chrom
Błotniki chrom, ale używane


Szatek napisał(a):Szkoda że poprzedni właściciel wszystko pochromował. Teraz nie do końca wiadomo co miało taką samą powłokę.


Lorrenzo napisał(a):A więc wszystko pochromował co było chromowane ;)


Ok, zrozumiałem że niektóre części miały oryginalnie ocynk ;)

Lorrenzo napisał(a):Tego nie wiem co miała bądź co mogła mieć w 1976r czarne raczej nie, ale pewny nie jestem


Z tego co widzę, to kedra na baku jak i część oplotów są czarne. Jeśli są oryginalne (a tak przypuszczam) to raczej tego koloru bym się trzymał. Białe ogumienie w tym modelu to na prawdę rzadkość, nawet w tak wczesnym roczniku ;)

Szatek napisał(a):Z nieoryginalnych części widzę gumy przednich teleskopów, naklejkę na baku, niebieski oplot, manetki ale o tym raczej wiesz ;)


Lorrenzo napisał(a):Tak tak, no i lakier jeszcze


Szatek napisał(a):Jestem pod wrażeniem jak zachował się lakier


No to się nabrałem :D

Szatek napisał(a):Co do pokryw, to trudno powiedzieć. Mogły być plastikowe, jak i metalowe.


Lorrenzo napisał(a):no racja


Jeśli jest to rzeczywiście rocznik 1976 i patrząc na ilość chromowanych elementów, to myślę że miał jeszcze metalowe. Trudno będzie takie dostać.

Szatek napisał(a):Podejrzewam że nie ma wybitego roku produkcji na główce ramy


Chcę jeszcze dodać, że możliwe że posiadał tabliczkę znamionową (tak jak Komary) jeżeli nie ma wybitej daty produkcji na główce ramy, ale to już chyba też nie w tej serii (większość takich T-1 nie ma rocznika produkcji na główce ramy i tabliczki znamionowej).

Szatek napisał(a):Jaki ma przebieg?


Lorrenzo napisał(a):motorek nie wiem jaki ma przebieg, ale sądząc po stanie chyba niewielki


Chodziło mi o to abyś podał przebieg z licznika :) Oczywiście faktyczny przebieg może się różnic jeśli prędkościomierz nie działa ;)

Szatek napisał(a):Silnik jest oryginalny?


Masz wpisane numery silnika w dowodzie?

pawel615 napisał(a):O kurcze, to wychodzily w takim bogatym chromie? Widywalem z przednim blotnikiem w chromie, ale nigdy tak bogatej wersji.


Nawet w tak bogatej wersji: http://komary.prv.pl/2360-3.jpg Znalezienie takiego, w tych czasach i w Polsce, to byłbym prawdziwy cud :P
Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Szatek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1203
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 20:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Lorrenzo » 2 lip 2014, o 04:55

Numerow dowodzie nie ma bo dowod nowy, ale mam oryginalna ksiazke serwisowa i fakture zakupu. Silnik oryginal. Nawet naprawiany w serwisie dwa razy.

Rok jest na glowce normalnie i w dowodze 76xxxxxx


Tabliczki nie posiadal bo nie ma otworow po niej no i jest rok na glowce.

Stan licznika 153 km ale pewnie rozbierany przy renowacji

Metalowa mam w zapasie jedna ale do niego powinny byc w kolorze wiec i plastik mozr byc.

Fakt czarne raczej dodatki powinien miec
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Komar 2370 czyli takie stare 50 T1 w chromach

Postprzez Szatek » 2 lip 2014, o 12:54

Lorrenzo napisał(a):Rok jest na glowce normalnie i w dowodze 76xxxxxx


A to ciekawe :) W takim razie nie wiem dlaczego nawet późniejsze wersje nie miały rocznika wybitego na główce ramy :? Może jednak nie ma kropki po pierwszych dwóch numerach? :P

Lorrenzo napisał(a):Stan licznika 153 km ale pewnie rozbierany przy renowacji


To prawie jak nowy :D Licznik i ślimak sprawne?

Lorrenzo napisał(a):Metalowa mam w zapasie jedna ale do niego powinny byc w kolorze wiec i plastik mozr byc.


Odstojnik jest plastikowy (plastik też można chromować, dla tych którzy nie wiedzą ;)) czy metalowy? Co do korka wlewu oleju przekładniowego, wiem że jest metalowy bo sam taki miałem. Interesuje mnie to dlatego, bo możliwe że po prostu nie cackali się z tworzeniem metalowych elementów zamiast plastikowych, tylko od razu pokrywali daną powłoką plastik. Ale to jest raczej mało prawdopodobna wersja. Prawdopodobniejsze jest to, że po prostu na początku lecieli po całości, wyrabiali metalowe elementy i je chromowali, później cieli koszty i dawali surowy plastik. No i biorąc pod uwagę koszt chromowania plastiku to ta pierwsza opcja raczej odpada ;)

Ja na przykład nie miałem chromowanych bardzo dużo elementów których Ty masz, takich jak: błotniki; bagażnik; dolna części przedniego zawieszenia; górna półka; podnóżki kierowcy; ramiona tylnych amortyzatorów; odstojnik, korek wlewu oleju; chyba napinacze łańcucha, i zakręcanego korka paliwa (ale tłumik miałem jeszcze chromowany :D). Pokrywy schowka miałem plastikowe, nie malowane. Który to był rocznik nie wiem, nie miał go wybitego i był bez papierów :)

Fajnie byłoby gdybyś jednak dorwał gdzieś tą drugą metalową pokrywę :)
Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Szatek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1203
Dołączył(a): 8 sty 2009, o 20:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 145 gości

cron