Dantom GXF 50 Lux

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Romecik2t » 15 lip 2014, o 21:48

Tomek, Miałem takie lampy w przyczepce samorobce do taktorka i w traktorku :mrgreen: kupione dekady temu jako jakies tam uniwersalne wlasnie :F
Zielony, Niezły okaz ten Dantom :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Pani Kontekstowa » 15 lip 2014, o 21:48

Pani Kontekstowa
 

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Zielony » 17 lip 2014, o 20:57

Te lampy dalej są w sprzedaży,tylko że z kloszem w kolorze biało-pomarańczowym i czerwono-pomarańczowym.
Dorwałem dzisiaj nowy,oryginalny korek do zbiornika paliwa :mrgreen: i złożyłem podpórki pod nogi.Imo ładnie to wygląda.
Przy okazji za parę zeta udało mi się kupić niekompletny silnik 027.Będzie do drugiej ramy Dantoma którą posiadam,bo właśnie pod taki silnik jest ona przygotowana :>
Obrazek
Obrazek
Fiat Stilo MW 1.9 mJTD 16v
Avatar użytkownika
Zielony
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 232
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Pochwały: 2
Pojazdy: Dantom GFX 50 Lux ,Romet Kadet M780

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Tomek » 17 lip 2014, o 22:11

Pięknie wyglądają te podnóżki. Korek jest tych samych wymiarów co zwykły rometowy?
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Siczka » 18 lip 2014, o 06:08

Zielony, śliczny Dantom, nic tylko pogratulować :P
Co do silnika, który kupiłeś to pracował on w kosiarce czy wiatraczek aluminiowy tak przypadkiem się znalazł na fotce?
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Re: Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Zielony » 18 lip 2014, o 22:08

Tomek napisał(a):Pięknie wyglądają te podnóżki. Korek jest tych samych wymiarów co zwykły rometowy?

Z tego co wiem to jest taki sam.Dostałem dzisiaj nawet dwa,jeden czarny wziąłem do Kadeta którego też będę robił.Dostałem też i nowe podnóżki,ale założę moje bo są ładniejsze 8)

Siczka napisał(a):Zielony, śliczny Dantom, nic tylko pogratulować :P
Co do silnika, który kupiłeś to pracował on w kosiarce czy wiatraczek aluminiowy tak przypadkiem się znalazł na fotce?

Dziękuję 8)
Ten silnik był wcześniej zamontowany w rykszy produkcji Bernard moteurs przy Dezamecie.

A jeśli chodzi o Dantoma to dostałem dzisiaj parę pierdół od znajomego i mówił coś że ma dla mnie w domu jeszcze troszkę gratów :P
Między innymi dostałem posklejaną,połataną i poskręcaną przednią cześć gdzie mocowana jest lampa,ale jest przynajmniej jakiś wzór,PRL-owski,nowy pokrowiec na klucze,i trochę innych drobiazgów.Jest też nowa osłona na łańcuch i prawie nowe stopki.Lepsze to niż nic hehe.Przy okazji wymyłem silnik przy kole zdawczym bo syf był niemiłosierny
Aha dołączam też zdjęcie z plakatu na którym Dezamet chwali się swoimi produktami i właśnie w takich barwach najbardziej podoba mi się Dantom i w takich chcę go zrobić Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fiat Stilo MW 1.9 mJTD 16v
Avatar użytkownika
Zielony
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 232
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Pochwały: 2
Pojazdy: Dantom GFX 50 Lux ,Romet Kadet M780

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Zielony » 19 lip 2014, o 23:20

Muszę pomalować tylny bagażnik bo jest dość mocno porysowany ale nie wiem co zrobić ze stopkami,bo dostałem inne-lepsze ale czarne.Malować je na czerwono czy założyć czarne :?: Oczywiście plastiki muszą być pomalowane bo ogólnie to one są piętą achillesową Dantoma :roll:
Zdemontowałem dzisiaj silnik i go wreszcie umyłem,bo wyglądał fatalnie.Kurcze umyć cylinder to ...... szkoda gadać.Poszło mi ponad litr tetry na umycie. Ale ładnie się już prezentuje,a po wyjęciu doczyściłem ramę.Trzeba będzie wymienić olej w silniku bo nie wiem ile i jaki tam jest.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fiat Stilo MW 1.9 mJTD 16v
Avatar użytkownika
Zielony
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 232
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Pochwały: 2
Pojazdy: Dantom GFX 50 Lux ,Romet Kadet M780

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Lorrenzo » 20 lip 2014, o 00:24

Przypominam sobie powoli, że też mam dantoma gdzieś...

Dobrze, że podejmujesz kroki aby go doprowadzić do elegancji :D
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Stachu.G » 20 lip 2014, o 11:02

Widzę że nie źle ci idzie z kompletowaniem tych części jak na motorower o którym wie może co piąty :D
Mam takie stopki centralne, zamierzam je zamontować w charcie bo są tam sprytne wzmocnienia zapobiegające ich wyginaniu czego nie było w tych oryginalnych charta.
Ten silnik 027 nie ma może pojemności 70ccm? (45mnm)?
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Re: Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Zielony » 20 lip 2014, o 13:00

Stachu.G napisał(a):Widzę że nie źle ci idzie z kompletowaniem tych części jak na motorower o którym wie może co piąty :D
Mam takie stopki centralne, zamierzam je zamontować w charcie bo są tam sprytne wzmocnienia zapobiegające ich wyginaniu czego nie było w tych oryginalnych charta.
Ten silnik 027 nie ma może pojemności 70ccm? (45mnm)?



Co do silnika to mówisz że jak tłok będzie miał 45mm średnicy to będzie 70ccm :hmm:
Dzisiaj będę na garażu po gaźnik to sprawdzę suwmiarką ile ma,ale to będzie raczej zwykła pięćdziesiątka.
Niby do ryksz wkładali właśnie 70ccm bo tamte nie dawały sobie rady ale raczej aż takiego szczęścia to nie mam :wink:
Oczywiście wiesz że Dantom był też produkowany w wersji z przyczepką :hmm:
Ostatnio edytowano 26 lip 2015, o 11:29 przez Zielony, łącznie edytowano 1 raz
Fiat Stilo MW 1.9 mJTD 16v
Avatar użytkownika
Zielony
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 232
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Pochwały: 2
Pojazdy: Dantom GFX 50 Lux ,Romet Kadet M780

Re: Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Stachu.G » 20 lip 2014, o 13:06

Zielony napisał(a):A co do silnika to mówisz że jak tłok będzie miał 45mm średnicy to będzie 70ccm :hmm:
Dzisiaj będę na garażu po gaźnik to sprawdzę suwmiarką ile ma,ale to będzie raczej zwykła pięćdziesiątka.
Niby do ryksz wkładali właśnie 70ccm bo tamte nie dawały sobie rady ale raczej aż takiego szczęścia to nie mam :wink:
Oczywiście wiesz że Dantom był też produkowany w wersji z przyczepką :hmm:



Tak, tłok 45mm i to była pojemność 70ccm, choć to prawda co mówisz, sam widziałem nie jeden silnik z wentylatorem, zmodyfikowaną dźwignią zmiany biegów ze wskazaniem na motorydwan a cylinder niestety był 50ccm (38-9mm")

Dantom z przyczepką? Chodzi ci właśnie o motorydwan? :)
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Tomek » 20 lip 2014, o 14:36

Zawsze myślałem że Motorydwan był całkiem nową konstrukcją. Drobne elementy wyglądają na Charta, ale rama nie ma chyba nic wspólnego z Dantomem?
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Lorrenzo » 20 lip 2014, o 17:46

przelaczniki masz lusito ? a kierunki sim ?
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Zielony » 20 lip 2014, o 17:48

To nie tak,mianowicie motorydwan/ryksza były produkowane przez Bernard Moteurs Poland założonego przez bodajże Francuza.Były to chyba lata 90 no i jak wiadomo Nasze zakłady państwowe po prostu padały.Pojawił się pewien człowiek z Francji i chciał zacząć produkcję pojazdów.Ludzie myśleli że spadł z nieba i wszystko od razu poszło z kopyta.Koleś przywiózł z Francji jakąś starą linię produkcyjną i zaczęła się produkcja,ale oczywiście plany były inne.Chodziło o lekkie rozkręcenie firmy a potem na to konto nabranie kredytów co się niestety udało i tak oto Bernard padł.Podobno owy człowiek miał też spore problemy ze zdrowiem.Nie wiem która wersja jest prawdziwa.
Była to całkiem osobna firma,mająca jedynie wspólne z Dezametem tereny i halę.Jakoś tam współpracowali ale były to dwie osobne firmy.
Dantom była to produkcja czysto Dezametowska na podstawie dokumentacji ośrodka z Krakowa.
Odnośnie przyczepki do Dantoma,miałem na myśli całkiem osobny "element" na dwóch kołach zaczepiany do specjalnie zaprojektowanego uchwytu.Koła w przyczepce były troszkę podobne do tych przy Stelli.
Tak to mniej więcej wygląda,tak mniej więcej słyszałem z opowiadań ale jeszcze dopytam ludzi co i jak,może coś ciekawego się dowiem.
Dołączam parę fotek Dantoma z fabryczną ramą z hakiem.Słabo widać ale sprawne oko dopatrzy się czarnych rurek od amora i stopek :>
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 26 lip 2015, o 11:31 przez Zielony, łącznie edytowano 2 razy
Fiat Stilo MW 1.9 mJTD 16v
Avatar użytkownika
Zielony
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 232
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Pochwały: 2
Pojazdy: Dantom GFX 50 Lux ,Romet Kadet M780

Re: Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Zielony » 20 lip 2014, o 17:58

Lorrenzo napisał(a):przelaczniki masz lusito ? a kierunki sim ?


Przełączniki mam Lusito a kierunków niestety nie mam bo ktoś je po prostu zdemontował :x
Oglądałem bliźniaka mojego Dantoma i są tam właśnie kierunki produkcji SIM i zrobiłem im nawet zdjęcie żeby znaleźć podobne i mi się to nawet po części udało.
Demontowałem licznik u siebie i też jest produkcji SIM,widać nawet jego numer.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fiat Stilo MW 1.9 mJTD 16v
Avatar użytkownika
Zielony
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 232
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 23:35
Lokalizacja: Podkarpacie
Pochwały: 2
Pojazdy: Dantom GFX 50 Lux ,Romet Kadet M780

Dantom GFX 50 Lux

Postprzez Tomek » 20 lip 2014, o 20:55

Mam taką klamkę jakbyś potrzebował, myślałem że pochodzi z MZ :D Chyba że różni się jakimś szczegółem...
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 164 gości