Fiat 126p ST export 1984 Aleksa

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Fiat 126p ST export 1984 Aleksa

Postprzez Aleksander » 26 sty 2015, o 04:03

Witam po bardzo długiej przewie :D
Pragnę wam przedstawić mojego fiata 126p z 1984 ST którego niedawno odkupiłem od właściciela któremu go wcześniej sprzedałem.
Teraz trochę o autku
Samochód ten wypatrzyłem na OLX i ściągnołem lawetą z nie jakich STOSZOWIC (okolice Zięmbic )w województwie dolnoslązkim . Z tego co pamiętam do Stoszowic było jakieś 150km w jedną stronę wiec laweta nie była tania.
Podczas pierwszych oględzin na które pojechałem moim dzielnym simsonem SCHWALBE okazało się że samochód ma nową podłogę i nowe wewnętrzne nadkola. Jednym słowem otrzymał drugie życie.
Tak stał u gościa od kótrego go odkupiłem
Obrazek
Z tego co mówił właściciel fiacik stał w stodole jakies 15 lat nie palony
Pora załadować na lawetę
Obrazek
Tak wyglądał w dniu przywiezienia go lawetą
Obrazek

Obrazek
Co ciekawsze posiadał bardzo stary dowód rejestracyjny z tamtej epoki DOSŁOWNIE .
W dowodzie była pieczątka "województwo wałbrzyskie" :mrgreen: Ale papiery były ważne i to było najważniejsze. Potem były wielokrotne próbny uruchomienia silnika które nie dawały żadnego skutku . Wówczas jeździłem moim pierwszym ST które zakupiłem na OLX-ie z 1983r .
Obrazek
Tak wyglądał mój pierwszy ST z 1983r i postanowiłem że jego wyremontowany silnik wyląduje w moim nowym nabytku.
Pomarańczowy maluch został później sprzedany .
Wyjęcie starego silnik 650 zajęło mi ze 2 godziny ale wiadomo każdy się uczy na błędach. Później wyjołem serce z mojego nowego nabytku (jeszcze na prądnicy ) i umieściłem wyremontowany silnik który bezproblemowo zapalił i dobrze się spisuje .
Stary i zarazem oryginalny silnik z mojego nowego nabytku posiadam do dziś .
Później walczyłem z instalacja elektryczną PRAWIE NIC NIE DZIAŁO a wspomnę że maluch stał jakieś 15 lat nie jeżdżony wiec pewnie połowa konektorków zaśniedziała.
Początkowo wszystko to mnie zniechęcało i postanowiłem sprzedać fiacika...
Byłem młody i głupi i zachciało mi się FL-a z 1988 wszystko przez rodzinny sentyment do FL w którym mój ojciec sadzał mnie na kolana i pozawalał potrzymać kierownice jak byłem mały......
Później bardzo żałożwałem że sprzedałem ST a FL sypał się w oczach łata na łacie....
Tak wiec przez jakiś czas a właściwie do początku stycznia tego roku jeździłem FL 1988 który gnił w oczach . Miał tylko jedną zaletę . NIGDY SIĘ NIE ZEPSUŁ.
Ale pal sęk FL-a wracamy do ST
Tak wiec na początku stycznia 2015 postanowiłem odkupić mojego ST od właściciela któremu go sprzedałem jesienią . Zaproponowałem zamianę z dopłatą z mojej strony FL za ST i
UDAŁO SIĘ !
Późnym zimowym wieczorem po przywiezieniu lawetą Fiacik wylądował pod moją wiatą

Obrazek
Nie mam zamiaru się z nim rozstać bo żaden FL nie zastąpi mi ST który mi się bardziej podoba
Co ciekawsze okazało się że ten Fiacik to chyba wersja eksportowa albo ODRZUT Z EKSPORTU
Obrazek
Puki co udało mi się zrobić ładowanie akumulatora gdyż jak wymieniałem silnik przed sprzedażą był jeszcze stary regulator napięcia. Na szczęście poradnik z forum pomógł. :) dziękuje.
Od niedawna maluszek ma nowe tablice rejestracyjne i nowy dowód

Obrazek
Od niedawna uruchomiłem prawie całą instalcje elektryczną preparat KONTAKT bardzo pomógł. Jedyne co nie działa to klakson i jeden stop ale już blisko
Ciekawostka z dziś dorawałem fabrycznie nowy
Obrazek
emblemat 650 E jeszcze w folii :mrgreen:
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Fiat 126p ST export 1984 Aleksa

Postprzez Pani Kontekstowa » 26 sty 2015, o 04:03

Pani Kontekstowa
 

Fiat 126p ST export 1984 Aleksa

Postprzez Romecik2t » 27 sty 2015, o 19:50

Bardzo ciekawa historia, szkoda ze az 15 lat stal nie jezdzony, ale chyba trafił dobrze, pewnie będzie full oryginał. :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Fiat 126p ST export 1984 Aleksa

Postprzez dieludolfs » 27 sty 2015, o 20:03

Dobry egzemplarz, masz może jakieś foty wnętrza?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Fiat 126p ST export 1984 Aleksa

Postprzez Romi81 » 8 lut 2015, o 14:44

Ten samochód jest nieśmiertelny, szkoda, że już minęły czasy, kiedy na ulicach połowa aut to był 126p:D
Romi81
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 14:36
Pojazdy: brak


Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości