Fiat 126 el SX

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Fiat 126 el SX

Postprzez dieludolfs » 13 kwi 2019, o 15:41

Marcek, widzę choroba postępuje :F
A tak na serio to fajny łup, doprowadź do oryginału, zamontuj hak, ewentualnie jeszcze bagażnik dachowy i na wakacyjne wypady z rodziną można śmigać takim zestawem :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Fiat 126 el SX

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 kwi 2019, o 15:41

Pani Kontekstowa
 

Re: Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 13 kwi 2019, o 18:25

Choroba była od lat, tylko ukryta :F Hak zamawiam w przyszlym tygodniu. Tymczasem przyczepkę traktuję jako "zapasowy bagażnik". Ostatnio wiozla kilka worków ziemi, jakieś krzewy. Zamiast brudzić bagażnik, załadowałem to na przyczepkę. Niby do " kangura" mam większą przyczepę, ale szkoda jej wyciągać na drobnicę ;) Bagażnik do malucha ojciec dalej posiada, więc kto wie...
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Re: Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 2 maja 2019, o 22:10

Dziś praktycznie zakończyłem prace mechaniczne przy "maluszku". Mianowicie wymieniłem poduszki skrzyni i olej przekładniowy. Z przydatnych wiadomości - korek wlewu oleju ma kwadratowy łeb, na który idealnie pasuje kwadrat z nasadek o rozmiarze 1/2. Więc wystarczy poświęcić jedną długą nasadkę, odciąć część z kwadratem i mamy gotową nasadkę (kwadrat z dwóch stron) do korka :D Ciekawostką jest fakt, że to ustrojstwo nijak nie dawało się odkręcić, pomógł dopiero klucz pneumatyczny.
Dlaczego pisałem o długiej nasadce? Mianowicie ma ona wydłużoną nie tylko część sześciokątną, ale i kwadratową, więc po odcięciu jest ona wystarczająco długa, żeby wejść na śrubę i na kwadrat klucza.
Jak pisałem, szukałem kół do przyczepki. Trafiły się w sąsiedniej miejscowości ładne 12-tki z oponami D124 w super stanie. Po dojeździe na miejsce właściciel zaproponował zakup dodatkowych dwóch kół z oponami Dębica Frigo w stanie średnim. Wziąłem wszystko za całe 80 zł. Prawdopodobnie zimówki pójdą do przyczepki, a D124 do "eleganta" na tył, bo te, które mam są mocno popękane.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez dieludolfs » 6 maja 2019, o 19:52

Dębica Frigo w rozmiarze 12" to ostatnio biały kruk na rynku, gdyż od jakiegoś czasu nie są już produkowane ;) Zastanów się, czy nie warto będzie ich przehandlować na letnie Passio. Ta druga z pewnością będzie się prezentowała dużo lepiej na takim klasyku ;)
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 6 maja 2019, o 22:45

Też się nad tym zastanawiałem, ale raczej nie znajdę chętnego. Jak pisałem są już nieco zmęczone, bieżnika uchowało się koło 4 mm. Jeszcze po zdjęciu i umyciu ocenię dokładnie opony, które są teraz w "małym Fiacie", może do przyczepki by się jeszcze nadawały. Wtedy miałbym komplet na D124 :D
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 9 maja 2019, o 00:31

Praca i środki włożone w remont nie poszły na marne :) Zabrałem "maluszka" na przegląd, który bez naciągania przeszedł. Hamulce mają kilkuprocentową różnicę, światła świecą, luzów brak. Jak chodzi o stan podwozia pod kątem korozji, to nie jest źle, w miarę szybko muszę się zająć wahaczami z tyłu, póki nie ma dziur. Chociaż może je wymienię. Pojechałem na stację okręgową, żeby przy okazji porozmawiać o przeglądzie przy rejestracji na zabytek. Nie ma z tym problemu, koszt jak przy zwykłym badaniu- 99 zł. Jutro ruszam na poważnie temat żółtych tablic.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez dieludolfs » 9 maja 2019, o 02:23

Odnośnie nowych tylnych wahaczy radzę uważać, śledząc różne posty dużo osób żaliło się, że nie trzymają wymiarów i jest potem problem z geometrią auta ;) Przy swojej zielonej strzale będę chciał oddać fabryczne wahacze do piaskowania a potem zabezpieczę je jak należy, gdyż mam podobny problem - o ile wszystko trzyma się w dobrej kondycji, tak na wahaczach pojawiła się korozja i zleciała prawie cała farba :?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 9 maja 2019, o 06:38

Dzięki za trafną podpowiedź :) U mnie póki co też wystarczy piaskowanie i polakierowanie od nowa, więc jest to dobry pomysł.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Re: Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 12 maja 2019, o 20:35

Jak już jest ten przegląd, to wypadałoby gdzieś się ruszyć "maluszkiem" ;) Tym oto sposobem zaprezentowałem go dziś na WSK, czyli Wieczornym Spotkaniu Klasyków na krośnieńskim Rynku :) Mimo, że było to pierwsze spotkanie, to ocena frekwencji i organizacji na 6 z plusem :)
Decyzja co do wyjazdu zapadła dziś o 18-tej, więc na jakiekolwiek mycie autka nie było czasu. Ale wyjazd i tak udany, rodzinka zadowolona :)
Młodsza pociecha niestety usnęła po drodze, więc przespał zlot w foteliku, pod opieką Szanownej Małżonki ;) Mam nadzieję, że za 2 tygodnie (następne spotkanie) lepiej się przygotujemy, a przede wszystkim dzieci pozwolą na dłuższą niż godzinna obecność.
Na deser kilka zdjęć ze starszym synkiem w roli głównej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez Marek.K. » 12 maja 2019, o 20:49

masz więcej c330 ? chciałbym oblukać ale czuję lekko remont składaczny :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 12 maja 2019, o 21:00

Niestety nie mam, ale pewnie pojawią się na stronie organizatora. Jak tylko będą, dam Ci znać :) Z ciekawostek dodam, że trzydziestka została powitana brawami przez "publiczność" ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez igrek97 » 14 maja 2019, o 11:13

RKR :mrgreen: Ratunku, ku**a, ratunku :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Re: Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 14 maja 2019, o 12:35

RBR - ratuj, Boże ratuj ;) I coś w tym jest ;)
A co do zdjęć - więcej jest na:
https://www.terazkrosno.pl/wiadomosci/8 ... ow-zdjecia
Ale akurat C330 nie ma za dużo.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Fiat 126 el SX

Postprzez Romecik2t » 14 maja 2019, o 13:42

Spoty ursusami? No tego to jeszcze nie widzialem. Jedziem tam :D
A co do maluszka to Marcek, chyba chcesz, zeby syn sie na nim uczyl jezdzic z tego co widze takie remonty ida :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: Fiat 126 el SX

Postprzez Marcek » 14 maja 2019, o 22:44

Póki co Ursus był jeden ;)
A chłopaki garną się do jazdy, starszy zaczyna ogarniać kręcenie fajerą ;)
W tajemnicy dodam, że jak dobrze pójdzie, to za parę miesięcy będę miał kolejną pociechę do nauki, tym razem Motomaniaczkę ;)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości