Mój Peugeot XR6 - Jak to z nim jest ?

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Postprzez southryan » 31 gru 2007, o 22:14

Hmmm ... A co myślicie o stożkowych filtrach powietrza ? Pomogło by mu trochę w dźwięku - osiągach ?
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Pani Kontekstowa » 31 gru 2007, o 22:14

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Junak » 31 gru 2007, o 23:45

na tych nowych motorkach to się tak nie znam ale ze stożkowym na pewno będzie miał basowy dźwięk, a co do osiagów to nie weim, w komrze nic nie daje
Junak - legenda polskich szos
Avatar użytkownika
Junak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 866
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 20:46
Lokalizacja: Kruszyna(koło Sulechowa)
Pojazdy: FSO 125p, Komar, Junak M10, Jawa TS350

Postprzez Mariusz » 1 sty 2008, o 01:53

ja wiem jak u mnie było przy dellorto, to bez filtra gorzej chodził niż na filtrze "szmatkowym", i nie pomagały regulacje pomimo że dysza była aż 72ka :] oczywiście gdzie tam komara do peugeota, ale gaźnik pewnie ten sam :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Adi.G. » 1 sty 2008, o 02:07

Hmm.. peugeot w miarę wysokoobrotowy motocykl.
Myślę że przy tych obrotach, ma niezły ciąg mieszanki do gaźnika, więc zastosowanie większej dyszy + filtra stożka możliwe że poprawi osiągi ale nie jestem pewien, stożek to dość tania rzecz około 20 zł więc wydatek nieduży a można sprawdzić
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Mr.Rezystor » 1 sty 2008, o 11:07

Naprawdę fajny peugeocik. Jak wyremontuję derbika to może osiągnę ponad 100, ale to już jest 80ccm.
http://motoalbum.pl/uzytkownik/4057/pojazdy

Kategoria A,B zdana za pierwszym strzałem :D
Avatar użytkownika
Mr.Rezystor
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 28 kwi 2007, o 07:32
Lokalizacja: Witkowice 20km od Częstochowy.
Pojazdy: Audi 100 2.8

Postprzez southryan » 1 sty 2008, o 15:07

Adi.G. napisał(a):Hmm.. peugeot w miarę wysokoobrotowy motocykl.
Myślę że przy tych obrotach, ma niezły ciąg mieszanki do gaźnika, więc zastosowanie większej dyszy + filtra stożka możliwe że poprawi osiągi ale nie jestem pewien, stożek to dość tania rzecz około 20 zł więc wydatek nieduży a można sprawdzić


Niestety, taki stożkowy filtr powietrza do XR6 - 60 zł na mielochu :shock:
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Mariusz » 1 sty 2008, o 16:54

no na mielochu to wiadomo :P my na forum do naszych moplików kupujemy na allegro za 2 dychy :P a są średnice montażowe przeróżne :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez southryan » 1 sty 2008, o 18:41

Ale mieszankę paliwo-powietrze to ja mam chyba automatyczną
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez southryan » 3 sty 2008, o 17:54

Uczył się ktoś może francuskiego w szkole ? Co tutaj tak mniej więcej pisze ... wie ktoś ?

Sortie tout droit des paddocks, XR6 est la nouvelle machine 100 % course préparée par le team Peugeot Motocycles.
Véritable cocktail de puissance et de précision, XR6 n'a qu'une seule ambition : monter en première ligne et décrocher la pôle.
Avec sa boîte 6 rapports et son fabuleux monocylindre liquide, quand l'animal rugit c'est tes sensations qui flirtent avec la zone rouge !
Moto d'exception , le mono-amortisseur central traduit clairement les intentions de l'engin et les impressionnants freins à disque avant et arrière prouvent bien que la sécurité n'est pas restée au bout de la piste

Con oltre 100 anni di esperienza nel settore moto, Peugeot Motocycles si presenta nel settore moto di piccola cilindrata con una gamma innovativa e originale.
XR6 è la moto da strada di prossima generazione per chi cerca sensazioni forti e brividi da motoGP.

La forcella idraulica telescopica USD Ø 35mm garantisce prestazioni al top, mentre per domare la sua potenza, che si sviluppa su 6 marce, sono stati predisposti un disco anteriore da 260 mm e uno posteriore da 220 mm.
I fari cromati a doppia ottica lenticolare disegnano una linea felina e accattivante.

L’alluminio della frizione e del pedale del freno rafforza il carattere di questa moto racing, comoda ed attraente anche in due grazie alle pedane e alla sella passeggero in tinta carrozzeria.
Il motore è omologato Euro 2 e sul cruscotto si trova anche lo spazio per il contagiri.

Di serie anche il sistema d’illuminazione permanente, l’avviamento elettrico, il bloccasterzo e i due retrovisori racing.
La moto da strada di prossima generazione ha trovato una nuova forma di espressione... XR6.

Non vi resta che spingere sull’acceleratore e partire per un’esperienza unica.


Naprawdę by mi zależało :)
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Koner » 3 sty 2008, o 18:00

Niestety francuskiego nie znam ale niektórych rzeczy można się domyślić :D W taki sam sposób czytałem instrukcję do Volkswagena po niemiecku :P Ale gdzieś na płycie miałem chyba tłumacza jak znajdę to zaraz przetłumaczę :wink:
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez southryan » 3 sty 2008, o 20:07

Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Poprzednia strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 478 gości