Mój Peugeot XR6 - Jak to z nim jest ?

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Postprzez endek » 30 gru 2007, o 15:45

jak leci 100 i nie jest zle przeważnie większość AM6 właśnie tyle idzie 100-110km/h ,a co do prędkości to w znaczej mierze zależy od stanu silnika podaj ile ma silnik przeleciane oraz czy wchodzi na pełen zakres obrotów i czy dobrze kreci w górym zakresie. a co do oleju to na kapie powinno pisać ile należy wplać ml do AM4 wchodzi 700ml tak wiec u ciebie tez bedzie coś koło tego.
A tak po za tym to witam na forum.pozdro

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 gru 2007, o 15:45

Pani Kontekstowa
 

Postprzez purchaw090293 » 30 gru 2007, o 19:03

Jaką masz skrzynie bo wydaje mi się że manualną. :hmm:
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Postprzez southryan » 30 gru 2007, o 19:11

iel zapłaciłes za niego


Trochę mniej niż za TZR, trochę więcej od 6 tyś

jestes z kędziezyna w sanatorium jak byem to 1 synek byl z tego miasra


To u nas jest jakieś sanatorium ? :shock: :wink:

to na kapie powinno pisać ile należy wplać ml do AM4 wchodzi 700ml tak wiec u ciebie tez bedzie coś koło tego.


Chodzi ci o olej do automatycznej mieszanki z paliwem, czy olej do skrzyni biegów ?

Jaką masz skrzynie bo wydaje mi się że manualną.


Manualna, 6 biegów

podaj ile ma silnik przeleciane oraz czy wchodzi na pełen zakres obrotów i czy dobrze kreci w górym zakresie.


4 tyś km, obroty są wysokie, 12 tyś / min, b. dobrze się kręci nawet o mało co nie zleciałem z niego jak się bawiłem w : "stawianie peugeota, na tylnim kole" :wink:
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez endek » 30 gru 2007, o 19:46

skoro sie wkreca na takie obroty i nie przerywa to mysle ze wszystko jest w porządku nie przejmuje sie tym za bardzo ze idzie mniej ale wiekszość DT50R z tym silnikiem również tyle idzie .

A jeszcze mam jedno pytanie jak jedziesz na 6 biegu na oporze to ile pokazuje obrotów ?

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez southryan » 30 gru 2007, o 19:52

A jeszcze mam jedno pytanie jak jedziesz na 6 biegu na oporze to ile pokazuje obrotów ?


12 tyś
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez purchaw090293 » 30 gru 2007, o 21:50

Ale przy takich obr to chyba żre paliwa nie źle?
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Postprzez southryan » 30 gru 2007, o 22:22

purchaw090293 napisał(a):Ale przy takich obr to chyba żre paliwa nie źle?


To znaczy ja powiem tak :
Normalnie podczas jazdy używam obrotów z rzędu 6-7 tyś obrotów. Od 10 tyś zaczynają się obroty na których silnik "źle się czuję" a 12 tyś to jest max kiedy biedaczek cały aż drga :wink: . Podczas takie jazdy spalam 3l / 100 KM
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Mariusz » 31 gru 2007, o 00:54

tej ekonomicznej oczywiście :P ja się spytam-jaki masz gaźniczek? Dellorto czy wstawili tam Archett'a? peugeot coś z tymi Archettami kombinował, to może i tam wstawił. poza ty stówka to już spokojnie starcza jak na 50ccm, nawet na AM6. to że inne minarelki moga lecieć więcej może zależeć od aerodynamiki, wagi itd, no i gaźnika jeśli byś nie miał dellorto. a jeśli masz dellorto to jaki rozmiar?
poza tym to słyszałem opinie że właśnie peugeoty jak i TZRki, a szczególnie te pierwsze na tle innych "ścigaczy 50tek) wyp[adają o te kilka km/h słabiej, jest to opinia prywatna kolesia którego znam z GG, no ale coś w tym może być. mogą się różnić przelożenia, i chyba to ma miejsce, bo skoro na najwyższym biegu osiąga te obroty to poprosru ma takie przełożenia.

olej w skrzyni zmieniaj najlepiej co roku, bo ta skrzynka to nie to co komarek że wlejesz nie wlejesz pojedzie :) tu jednak jest 6 trybików pragnących oleju i przenoszących spor y moment obrotowy, oraz sprzegło przenoszące ten sam moment... więc olej musi być świeży :) po dłuższym czasie zmienia lepkość, czy to po roku jezdżenia, czy nawet po staniu w zimnym pomieszczeniu, to już może nie bytć ten sam olej, latego radzę wymeinić na wiosnę :) a na pewno nie zaszkodzi :)

no i witam, i sprzęcik piękny ;)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Koner » 31 gru 2007, o 06:31

Przede wszystkim to witam nowego użytkownika :) Sprzęcik masz naprawdę fajny i prędkość też jest raczej wystarczająca(jak na motorower).
Co do oleju to najlepiej zmieniać go co sezon,zależy jeszcze ile jeździsz,a to że jak postoi dłużej to ma problemy z odpalaniem to raczej normalne.Można by poszukać jakiejś przyczyny ale skoro jeździ 100km/h i kręci sie do 12tys. to jest całkiem spoko i raczej nie wymaga żadnego remontu :wink:
A w te spalanie 3l to jakoś ciężko mi jest uwierzyć :P
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez endek » 31 gru 2007, o 09:51

no wiec skoro masz takie obroty pod obciazeniem (czyli w trakcie jazdy to wsztsrko jest ok) a jesli chcesz zeby szedł szybciej to proponuje zamine przełożeń i wtedy bedzie wiecej leciał

a co do spalania troche zaniżyłęs nie przy takich obrotach u mnie kumpel ma RX50 tez wraz z AM6 i spalanie srednio to 4l a w terenie dochodzi do 5l :]

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez southryan » 31 gru 2007, o 12:39

ja się spytam-jaki masz gaźniczek? Dellorto czy wstawili tam Archett'a? peugeot coś z tymi Archettami kombinował, to może i tam wstawił. [...] no i gaźnika jeśli byś nie miał dellorto. a jeśli masz dellorto to jaki rozmiar?


Ouuu ... prawdę mówiąc nie wiem. Ale, dzisiaj będę miał dużo czasu i sprawdzę. Ale ja myślę że gaźnik oryginalny ... A co do paliwa : znalazłem moją instrukcję do niego i tak : warunki miejskie - 3,4 l , warunki na "otwartej przestrzeni" (!?) - 3,0 l
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez purchaw090293 » 31 gru 2007, o 12:57

Nie zły wynik, moto bardzo fajne.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Postprzez southryan » 31 gru 2007, o 13:41

Aha i jeszcze jedno : jak to jest z płynem do chłodzenia silnika ? GO nie trzeba wymieniać tylko uzupełniać, nie ?
Avatar użytkownika
southryan
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 211
Dołączył(a): 29 gru 2007, o 16:33
Lokalizacja: Balamb Garden

Postprzez Marcek » 31 gru 2007, o 13:53

Trzeba wymieniać, co 2 lata. Temperatura zamarzania raczej się nie zmienia, ale płyn także zapobiega zanieczyszczaniu i korozji układu, jeśli jest długo nie wymieniany, traci te właściwości.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez purchaw090293 » 31 gru 2007, o 16:28

Wszystkie płyny trzeba wymieniać, bo wszystko ulega starzeniu i zanieczyszczeniu co powoduje utratę właściwości płynu.
XioR
http://www.piotrskarga.pl
WFM nie ma już.
anty\m/=n||n/
Avatar użytkownika
purchaw090293
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 21:46
Lokalizacja: z Radomia
Pochwały: 2
Pojazdy: Octavia Kombi 2.0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 466 gości