Motostodoła Tomasza

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Motostodoła Tomasza

Postprzez igrek97 » 6 lut 2021, o 00:27

W hondzie tył był zmienił bo jest paskudny :F
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Motostodoła Tomasza

Postprzez Pani Kontekstowa » 6 lut 2021, o 00:27

Pani Kontekstowa
 

Re: Motostodoła Tomasza

Postprzez Tomek » 3 mar 2021, o 00:10

Rudy102 napisał(a):Ale krowa :F

Jestem w mega szoku jak lekko się tym manewruje pomimo masy. :shock: Jeździ jak rower. Albo CZ, a waży jakieś 130kg więcej. :F

janosikmz19822, skrzynia była robiona w ASO niecałe 10tys km temu. To dość ważne, bo ponoć łożyska wytrzymują właśnie coś pod 70tys km :F

Jakiś czas temu zająłem się częściowym serwisem po zakupie. Bardziej chodziło o odszczurzenie po kilkuletnim postoju. A jeszcze dokładniej, zależało mi na wymianie płynu w układzie hamulcowym.

Dwa koła, dwa zbiorniczki, dwa odpowietrzniki. No niby nic ciężkiego.
Niestety nie w Bawarze :mrgreen: Nie dość, że mam zintegrowany ABS, to jeszcze dochodzi układ wspomagania. I tak w moto są 4 układy i 8 odpowietrzników :F :F Robiłem to gówno pierwszy raz, zajęło mi 6h podczas których lekko się spociłem (w razie wtopy agregat ABSu kosztuje 8tys pln xD ). Teraz byćmoże ogarnąłbym to w dwie godzinki.
Niżej zdjęcie płynu spuszczonego z przedniego układu wykonawczego oraz odpowietrzniki na agregacie :twisted:

Obrazek
Obrazek


Aby dobrać się do ABSu musiałem rozebrać całe moto. Zrobiłem trochę fotek dla ciekawskich. Zwłaszcza ten sławny, przedni zawias :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

BTW, słabo to widać na zdjęciu, ale moto po postawieniu na podstawkę centralną nie dotyka kołami do ziemi. Mój musk egzplodował jak to zauwazyłem :F

Obrazek

Oprócz płynu hamulcowego i w wysprzęgliku zrobiłem ofc oleje w silniku, w skrzyni i w przekładni końcowej. Od tamtej pory jeżdżę i obserwuję. Z problemów zauważyłem jedynie stukający łańcuszek rozrządu w lewym cylindrze, klasyka w tych bokserach. Jak będę robił napinacz, to przy okazji zmienię świece. A, no i klocki są na wykończeniu, ale z miesiąc-dwa jeszcze pociągną.

Bonus:
O, takiego wkręta złapałem. Ale już wyjęty, a opona zakołkowana od środka. Nie będę przecież wyrzucał nowego kapcia :F
Obrazek

Amen :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Motostodoła Tomasza

Postprzez Rudy102 » 3 mar 2021, o 17:12

Ta tylna opona jest chyba szersza od opon które miałem w wujworze :F

Poka ogary kurna
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

Motostodoła Tomasza

Postprzez Krylunio » 12 mar 2021, o 00:11

Zacnie. Niech służy jak najdłużej ;)
Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Motostodoła Tomasza

Postprzez Tomek » 17 kwi 2021, o 17:26

Rudy102, możliwe, ma chyba 170 szerokosci :P I sporo niuta do przeniesienia, który sprawia, że moto nie przyszpiesza. Ono zmienia prędkość. Fajne :mrgreen:
Krylunio, dziękuję. :)

W marcu pojechałem Laguną do Mołdawii. Takie tam 5200km :F

Obrazek

Niestety po przejechaniu granicy z Ukrainą skończył mi się jeden klocek hamulcowy. Przyznam, nie przyglądałem się szczególnie, bo reszta miała jeszcze solidne 5mm. :mrgreen:
Tak czy owak od tamtego punktu miałem jeszcze blisko tysiąc km do celu, oraz 2500 powrotu. Trzeba było zacisnąć zęby i hamować blachą :D
Po powrocie zamówiłem sobie graty, ale wenę do wymiany miałem dopiero w tym tygodniu, bo samochód nie był mi potrzebny.
Poszło dość budżetowo: tarcze z łożyskami Kamoka oraz klocki Valeo.

Obrazek
Obrazek


Na powrocie (znów na Ukrainie) skrzywiłem jeszcze felgę. Tak fartownie, że nawet nie czułem bicia. Przeleciałem tak całą Polskę, Niemcy i Holandię, a uszkodzenie zobaczyłem dwa dni później na parkingu :F :F

Obrazek
Obrazek

A na koniec Mołdawia :D

Obrazek
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Motostodoła Tomasza

Postprzez Romecik2t » 17 kwi 2021, o 19:29

Tomek, Masz jaja renowka jechac tak daleko :D Jak sie spisuje ogolnie?
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Motostodoła Tomasza

Postprzez igrek97 » 21 kwi 2021, o 15:31

Tomek, jak z koroną na tych wschodnich granicach? nie bałeś się, że Ci auto ukradną jak zobaczą takie tablice? :F
powiem szczerze, ja bym się bał jechać tam takim autem :mrgreen:
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Motostodoła Tomasza

Postprzez Tomek » 23 kwi 2021, o 22:48

Romecik2t napisał(a):Tomek, Masz jaja renowka jechac tak daleko :D Jak sie spisuje ogolnie?

Od kupna jesienią nie robiłem nic. Przed wyjazdem dolałem pół litra oleju, płyn do spryskiwaczy i sprawdziłem ciśnienie w oponach. Tyle :F
igrek97 napisał(a):jak z koroną na tych wschodnich granicach?

Na Ukrainie luz o ile jedziesz tranzytem, masz dobrą historyjkę i ładnie się uśmiechasz. Przede mną był Niemiec jadący na wycieczkę. Zawrócili go.
W Mołdawii kwarantanna i ciężko wjechać bez ważnego powodu. Naddniestrze luzik arbuzik :mrgreen: na ulicach, ale także nie wpuszczą bez powodu/zaproszenia :)
Na powrocie było już gorzej. Ukraina zarządała ubezpieczenia od wirusa. W rzeczywistości propozycja była jasna: dajesz w łapę, lub wracasz do Kiszyniowa kupić ubezieczenie na podróż. Za 5 euro wybór był prosty... :F
Na granicy z Polską kocioł. Bardzo długa kolejka ukraińców. Ja leciałem pasem dla obywateli UE, a i tak spędziłem tam 3h. Jechałem tranzytem, a mimo to strażniczka usiłowała wrzucić mnie na kwarantannę w PL xDD Ostatecznie udało się ją przekonać, że nie mam zamiaru spędzać w Polsce więcej czasu, niż zajmie przejazd do Niemiec :roll:

Niemniej warto. Dla widoków, dla ludzi i dla samej przygody. O ile dobrze mówisz po rusku. Na zachodniej Ukrainie można i po polsku, ale im dalej na wschód, tym bardziej pomaga rosyjski. Naddniestrze mówi już czysto po rosyjsku.
igrek97 napisał(a):nie bałeś się, że Ci auto ukradną jak zobaczą takie tablice?

Z tym było śmiesznie na granicach :F W ogóle wyjazd to jeden wielki przypał, ale historię zachowam dla siebie. Albo opowiem przy piwie jak się gdzieś łapniemy na Pitoku :F
igrek97 napisał(a):ja bym się bał jechać tam takim autem

No Laguna na niskim profilu, do tego w obniżonej, szportowej wersji to nie jest wymarzone auto na Ukrainę :mrgreen:
Opcje są dwie:
- zap*** bo paliwo i mandaty śmiesznie tanie - ryzyko urwania połowy zawieszenia jeśli nie będziesz jechać na pełnym oriencie. Ale ja wychowałem się w podlaskiej puszczy, dla mnie tamte drogi to nic specjalnego :roll:
- jedziesz max 70 - bezpiecznie. Sporo jest kawałków gdzie jedzie się np 10km na 1-2 biegu.

Fakt faktem drogi krajowe potrafią być zdradliwe. Po godzinie jazdy dziurami przychodzi czas na relaks. Fajny asfalt przez 15km, piz** spód :F a nagle wyrwa 100x50cm i głębokości kilkunastu cm. Tego nie wytrzyma żadna szosowa opona.
Obrazek
Obrazek

Pierwszą drogą jechałem 2h bo miało być szybciej niż na około :F Druga to kawałek z Rzeszowa do Lwowa. Na powrocie jechałem trasą Odessa- Kijów- Chełm. Generalnie spoko. Robiąc 200km więcej zaoszczędziłem kupę czasu.

Jeszcze perełka z parkingu przy autostradzie
Obrazek

Dobra, czas opisać robotę, dzięki której się tu zebraliśmy :>
Składam sobie dorywczo silnik Nissana H20. Niby nic specjalnego, ale sposób w jaki się zesrał uznałem za wart pokazania :mrgreen: :mrgreen:

#mianowicie
Poszła uszczelka pod głowicą.
Silnik od jakiegoś czasu tracił moc, później ciężko zapalał, a na końcu pracował na jednym cylindrze :> Amen, normalnie silnik poszedłby na złom. No ale dostałem zlecenie wyremontowania go, to dłubię...
Uszczelka walnęła bardzo śmiesznie. 1 cylinder klasycznie palił płyn, bo uszczelka pękła między tuleją i kanałem wodnym. 2 i 3 cylinder z kolei nie miały kompresji- uszczelka pękła między nimi na szerokości 1cm :F Będzie widać czarny mostek na zdjęciach. 4 cylinder jako jedyny miał kompresję :F Ale bidny nie dość, że sam targał całe żelastwo, to jeszcze podtrzymywał przy obrotach resztę kolegów. Pracował tak chwilę, dopóki nie pękł izolator świecy i silnik zupełnie przestał odpalać. To ten czarny jbc :D


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na chwilę obecną głowica jest w zakładzie na planowaniu i sprawdzaniu szczelności. Zawory po 40 latach były już powypalane, więc kilka będzie nowych, a reszta się poszlifuje. Być może w poniedziałek będę miał głowicę u siebie i ruszę z montażem. Sam jestem ciekaw jak będzie cykać po złożeniu :P

Ach, no i Beti :twisted: W tygodniu stuknęło jej 75tys na zegarze. Umyłem ją, a niech ma coś od zycia 8)
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Motostodoła Tomasza

Postprzez Romecik2t » 24 kwi 2021, o 00:07

Najs. W czasach wirusa to proszenie sie o klopoty jechac przez wschod tak daleko, tez bym chcial kiedys ta historie uslyszec :D
Przyznaj sie ze paliles kapora na zimnym tym wozkiem i padl :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Motostodoła Tomasza

Postprzez igrek97 » 25 kwi 2021, o 19:59

zazdro :F jak będzie cieplej to też muszę tam jechać :F
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Motostodoła Tomasza

Postprzez Tomek » 5 lip 2021, o 22:44

Pod koniec maja, po przejechaniu 10 tys km zmienialem olej na swiezy. Po poprzednim wypadzie do Moldawii konczyl mi sie przeglad techniczny. Przejrzalem auto i musialem zmienic prawy lacznik stabilizatora. Przy okazji serwisu olejowego zrobilem uszczelke misy olejowej bo podciekala i konserwowala podwozie :D Naprawilem tez elektronike modulu hamulca recznego, zalozylem nowa linke i zalozylem reczny na swoje miejsce. Tak przygotowane auto przeszlo przeglad bez zajakniecia. :P
.
.
.
Romecik2t napisał(a):Tomek, Masz jaja renowka jechac tak daleko :D

^^ a w czerwcu, w 3 tygodnie wskoczylo kolejne 11 tys :F i trzeba zmieniac znowu :mrgreen: :mrgreen:

Krolowa lawet zaliczyla daleki wschod na 5+ pomimo ostrego traktowania...
Problemow nie bylo duzo.
Po 3 tys km zaczal mi stukac jeden tylny amortyzator lub tuleja na tylnej belce.
Okolo polowy wyjazdu prawdopodobnie od skakania po dziurach pekla rura miedzy filtrem i turbo- dojechala zaklejona zbrojona tasma.
Na koniec puscily tez klipsy z jednej strony tylnego zderzaka i przyjechal zaczepiony na trytce.
Na powrocie, juz w Niemczech wystrzelila mi tylna opona.

Powaznych usterek nie stwierdzono.
Przy okazii stuknelo 250tys km nalotu, wiec przyszedl moment na rozrzad, a i przednie klocki sa juz na limicie.

Foteczki :3

Obrazek

Obrazek


Po przyjezdzie splukiwalem syf pol godziny, a i tak nie jest idealnie :D
Tak wygladala jeszcze w miare czysta. Reflektory dalekosiezne Wesema zamontowalem tylko na wyjazd. W stosunku cena-jakosc naprawde robia robote. Stalowki z zelowymi runflatami 205/65R16 to czesc pakietu na szutry :F Mial byc jeszcze lift 2", ale nie zdazylem zamontowac :mrgreen: Bedzie gotowy na kolejny taki wypad.
Obrazek

Spalanie srednie z calosci 8.3 l benzyny na 100km, w Niemczech 12.5 l/100 :mrgreen: Olej 0.75 ltr na caly wyjazd :shock:

Z fartem :P
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Motostodoła Tomasza

Postprzez Romecik2t » 7 lip 2021, o 18:09

Tomek napisał(a):^^ a w czerwcu, w 3 tygodnie wskoczylo kolejne 11 tys :F i trzeba zmieniac znowu :mrgreen:


Ty to masz farta do tych aut.. u mnie renowki wiecej stoja u mechanikow niz jezdza xD
Widze nauczony doswiadczeniem zalozyles stalowki na podroz :F

Tomek napisał(a):205/65R16 to czesc pakietu na szutry


rozsadnie, ale na balonach bys lecial jak terenowka :F jakies 205 75 by nie wlazly? :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Motostodoła Tomasza

Postprzez Tomek » 22 gru 2021, o 01:09

Romecik2t napisał(a):jakies 205 75 by nie wlazly?

Robiłem przymiarki, ale te na felgach to był max.
Romecik2t napisał(a):Ty to masz farta do tych aut.. u mnie renowki wiecej stoja u mechanikow niz jezdza xD

Trzeba trafić na zadbaną sztukę i później samemu dbać. Przykładowo za swoją dałem 1100€, czyli była jedną z najtańszych w NL, a jednocześnie jedną z niewielu zdrowych. Od kupna robiłem już rozrząd z pompą i pasek osprzętu, tuleje belki, hamulce z tyłu, olej 3x, uszczelkę misy, świece i nowe cewki, kpl nowych opon, drugi kpl oryginalnych alufelg. Na montaż w styczniu czekają kupione już hydro poduszka silnika, klocki przód i znowu olej z filtrami... Kosztów w ciągu roku podchodzi pod tysiaka, lub inaczej 1000€/38tys km :F Z drugiej strony mam pewność że choćby za 10 min wsiądę w auto i bez niespodzianek pojadę do PL czy dalej. Coś za coś :]



Bumer się zepsuł :F

Moto delikatnie pukało, a później objawy się nasilały aż do jesieni.

Zacząłem rozbiórkę
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Poszło sprzęgło :mrgreen:
Obrazek

Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości, to ząbki powinny być trójkątne, a nie trapezowe :mrgreen:

Prawdopodobnie to wina takiego bubla inżynieryjnego
Obrazek

Właśnie tak tarcza siedzi na wałku sprzęgła... Produkowali to tak przez parę (naście) lat dopóki zmienili konstrukcję i zaczęło to do siebie pasować. :F

Najlepsze, że 13tys km temu była robiona kapitałka skrzyni plus sprzęgło. Coś więc poszło nie tak.

Zamówiłem już nową zmodyfikowaną tarczę sprzęgła. Wchodzi 5mm głębiej na wałek i choć trochę niweluje ten fakap. :roll: Wałek sprzęgłowy też dostał trochę po dupie, więc jeśli będzie źle, zamówię i jego. W internecie widziałem dłuższe wałki które sięgają tam, gdzie powinny sięgać.
Z rzeczy pobocznych.
W trakcie rozbiórki ukręciłem wszystkie śruby kolektora. Trzeba było spawać nakrętki, mocno grzać i wyciągać kikuty.
Dziś poprawiłem gwintownikiem głowice i osadziłem nowe szpilki na paście montażowej do wysokich temperatur.
Obrazek

Jak więc widać, BMW to dobre motocykle, o ile zmodyfikuje się kilka drobiazgów :F

Cdn...
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Motostodoła Tomasza

Postprzez Romecik2t » 22 gru 2021, o 12:14

Auta mieli dobre kiedys, ale motocykle to zje*ali xD :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Motostodoła Tomasza

Postprzez Tomek » 24 gru 2021, o 00:18

Przyszła nowa tarcza sprzęgła z dłuższą piastą.
Obrazek
Obrazek


Dodatkowo zamówiłem też łożyska i uszczelnienia do przekładni głównej. Duże łożysko zaczynało już haczyć i przyszedł czas na zmianę. Wymiana zajęła dwa dni zabawy w mrożenie i grzanie na zmianę. A wystarczyłoby użyć młotka :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 205 gości