Komar Junaka

Dział, w którym możesz zaprezentować swoją maszynę oraz siebie samego.

Komar Junaka

Postprzez Junak » 30 kwi 2007, o 22:20

wielu z forumowiczów widziało zdjęcia mojego komara, ale jednak w ostatnich dniach zmienił się trochę, teraz zamieszczam zdjęcia przed poprawkami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tak wyglada teraz
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta deska z przełącznikiem i dwiema diodami włącza i wyłącza podświetlenie licznika.
Obrazek
Z tyłu wymieniłem błotnik i założyłem chlapacz, na ramkę nalepiłem napis www.motomaniacy.com
jutro wrzuce jeszcze nowe zdjecia bo teraz ta torba na bagażniku jest usztywniona, mam zamiar zrobić mu także zdjęcia w ciekawych miejscach Sulechowa
teraz coś o silniku. Więc tak silnik chodzi jak igiełka maksymalnie wyciąga 50 km/h , świeca wygląda po wykręceniu tak Obrazek
nie była czyszczona, nie ciągnie mi oleju ze skrzyni, mieszanke robię 1:35 komar pali zawsze na pierwszego kopa
Ostatnio edytowano 27 gru 2013, o 23:45 przez Junak, łącznie edytowano 2 razy
Junak - legenda polskich szos
Avatar użytkownika
Junak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 866
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 20:46
Lokalizacja: Kruszyna(koło Sulechowa)
Pojazdy: FSO 125p, Komar, Junak M10, Jawa TS350

Komar Junaka

Postprzez Pani Kontekstowa » 30 kwi 2007, o 22:20

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Adi.G. » 30 kwi 2007, o 22:33

No ładniutki komarek. I widać że masz idealne spalanie mieszanki jak ja :D
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez staszek » 30 kwi 2007, o 22:35

Komarek bardzo fajny. Daje 6
Avatar użytkownika
staszek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 192
Dołączył(a): 23 kwi 2007, o 19:06
Lokalizacja: Grudzielec

Postprzez KLINAR » 30 kwi 2007, o 22:46

No postarales sie :) komar gicior ;) :P moglbycs przyblizyc bardziej jak zrobiles ta rurke w tlumiku ? bo wiem ze kiedys sie skarzyles ze ci olej pluje na felge a dzieki tej rurce juz nie, u mnie w 2350 jest tak samo nie wiem czemu w innych moichy komarach tak nie ma :/
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Junak » 30 kwi 2007, o 22:57

więc tak rurke żeby założyć to trzeba najpierw szlifirka sciąć te łączenia tłumika na końcu aby weszła potem dopasowujesz sobie rurkę i wiercisz mała dziurkę i wkręcasz w nią śrubke taką żeby pasowała, potem bierzesz troche wiekszą i ja wkręcasz i powinno sie trzymac, i ostrzegam po moich doświadczeniach nie rób dzióry za blisko brzegu tłumika bo ci może wystrzelić. Jutro wrzuce fotki gdzie dokładnie mam tą dziurę wywierconą
Junak - legenda polskich szos
Avatar użytkownika
Junak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 866
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 20:46
Lokalizacja: Kruszyna(koło Sulechowa)
Pojazdy: FSO 125p, Komar, Junak M10, Jawa TS350

Postprzez KLINAR » 30 kwi 2007, o 22:59

Zdzichó napisał(a):więc tak rurke żeby założyć to trzeba najpierw szlifirka sciąć te łączenia tłumika na końcu aby weszła potem dopasowujesz sobie rurkę i wiercisz mała dziurkę i wkręcasz w nią śrubke taką żeby pasowała, potem bierzesz troche wiekszą i ja wkręcasz i powinno sie trzymac, i ostrzegam po moich doświadczeniach nie rób dzióry za blisko brzegu tłumika bo ci może wystrzelić. Jutro wrzuce fotki gdzie dokładnie mam tą dziurę wywierconą
byloby dobrze bo nie skumalem za bardzo :P ;) moglbys jeszcze zmiezyc suwmiarka rozmiar rurki wewn i zew? bo nie mam w domu raczej czegos takiego a na zlomach pewno cos sie znajdzie ;) tj jakies kolanko od rury czy pod palnikiem to wyginales?
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Junak » 30 kwi 2007, o 23:02

nie musisz szukac na złomie to jest miedziana rurka która zakładają do ogrzewania w domach, ona ma chuba średnice 1/2 albo1/4 cala i jest to kolanko 45 stopni a kosztuje około 1,20
Junak - legenda polskich szos
Avatar użytkownika
Junak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 866
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 20:46
Lokalizacja: Kruszyna(koło Sulechowa)
Pojazdy: FSO 125p, Komar, Junak M10, Jawa TS350

Postprzez KLINAR » 30 kwi 2007, o 23:06

Zdzichó napisał(a):nie musisz szukac na złomie to jest miedziana rurka która zakładają do ogrzewania w domach, ona ma chuba średnice 1/2 albo1/4 cala i jest to kolanko 45 stopni a kosztuje około 1,20
oka dzieki ;) jeszcze czekam na foty, pozniej zachacze do sklepu hydraulicznego mysle ze tam to dostane i tez cos takiego wykonam :)
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Mateusz » 1 maja 2007, o 12:09

Komarek bardzo ładny, widać że poświęcasz mu dużo czasu. Szczególnie mnie (pozytywnie) zaskoczyła ta podstawka pod rejestracje z adresem forum :shock: 8) Przybliż jak to zrobiłeś, ja chce mieć taką sama :!: :D

Co do spalania mieszanki to u mnie również świeca jest czyściutka i również pali od kopa i również jedzie 50 km/h - czyli masz dobry silnik :)
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez bochnia » 1 maja 2007, o 12:32

Piekny komar. Dołączam się do prośby poprzednika o zbliżenie na ramke :)
Obrazek
Avatar użytkownika
bochnia
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 29 mar 2007, o 16:54
Lokalizacja: Krzyżanowice (koło Raciborza)

Postprzez ronio » 1 maja 2007, o 12:40

Komarek bardzo fajny, lakier troche poniszczony, ale to w końcu oryginał a ta koncowka tlumika nie daje oporu przez co komar moze gorzej chodzic?
KOMAR'74
Suzuki GSXR 1000 K5
BMW E32 735i
ronio
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 1941
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:59
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez Wojteeek » 1 maja 2007, o 20:40

Swietny :) Widac wlozona prace i wysilek :)
Skad wzioles te torby ? Ile kosztowaly ?
A pali Ci na kopa nawet jak zimny ? Tzn. odkrecasz kranik i jedziesz ? Bo ja musze ssanie + "potipać" go troche ( ale tylko ja zimny, jak cieply to bez ssania i bez dotykania manetki gazu mozna reka odpalic... )
Wojteeek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2059
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:23

Postprzez Lizard » 1 maja 2007, o 20:49

Mateusz napisał(a):Szczególnie mnie (pozytywnie) zaskoczyła ta podstawka pod rejestracje z adresem forum :shock: 8) Przybliż jak to zrobiłeś, ja chce mieć taką sama :!:


OT! Uwaga- sprzedam "czystą" (bez napisu) ramkę pod motorowerową tablicę. Jeśli ktoś chętny to PW lub GG :P
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Aleksander » 1 maja 2007, o 21:16

Żdżichu tak trzyamaj komar jest DB stanie u mnie masz 10 :) poza tym dokup farby i zrób drobne poprawki lakiernicze :)
Gdzie kupiłeś tak fajna obramówke na rejestracje?
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Postprzez Junak » 2 maja 2007, o 10:09

ramke na rejstracje zrobił mi dziadek z tych co sa na rejstracje do samochodów wzioł tą od samochodu troche przycioł poskładał włożył dwie blaszki i skręcił, jak będe robił następną to zrobie zdjecia poszczególnych etapów pracy, i powiem że takiej nie idzie nigdzie kupić! albo przynajmniej u mnie w mieście nigdzie nie ma takich. Napis pod ramką wykonałem na papierze samoprzylepnym i po wydrukowaniu okleiłem taśmą żeby przy pierwszym deszczu napis nie zszedł
Obrazek
zdjęcie koncówki tłumika z bliska
Obrazek
jest ona przymocowana jedną śrubką. Teraz aby końcówka naszła na tłumik należy ściąć szlifierką łączenia tłumika(ale nie za dużo żeby się nie rozleciał) na zdjęciu zaznaczone czarnym kółkiem
Obrazek
po ścięciu powinno wyglądać to mniej więcej tak
Obrazek
następnie zakładamy zakupioną przez nas rurkę miedzianą i w odpowiedniej odległości od końca tłumika wiercimy dziurę i dobieramy odpowiednią śrubkę i przykręcamy. Sprawdzamy czy dobrze siedzi i nie lata na boki jak lata na boki można uszczelnić silikonem.

Wykonałem równierz podświetlenie prędkościomierza niebieską diodą oraz deskę rozdzielcząz dwiema diodami która steruje włączeniem lub wyłączeniem podświetlenia
Obrazek

A teraz na koniec pare zdjęć z mojej wczorajszej podrózy
Obrazek
zdjęcie przy znalezionej po drodze syrenie :D
Obrazek
zdjęcie pod ratuszem miejskim w sulechowie
Obrazek
pod piątym lubuskim pułkiem altylerii
Obrazek

Obrazek
w Sulechowskim parku nowotki
Obrazek
nad stawem
Obrazek
obok trabanta znalezionego koło intermarche
Obrazek
i obok malucha
a propo pytania o torbę kosztowała ona 49 zł i kupiłem je w lidlu
komar pali na kopa ale musi pochodzić chwile żeby mozna było ruszyć
Junak - legenda polskich szos
Avatar użytkownika
Junak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 866
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 20:46
Lokalizacja: Kruszyna(koło Sulechowa)
Pojazdy: FSO 125p, Komar, Junak M10, Jawa TS350

Następna strona

Powrót do Nasze pojazdy, o nas

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości